Feyenoord-fan 4 WIELRENNEN GIRO D'ITALIA Column DIEDERIKSMIT Al de hele week kon kleine Ronnie er nauwe lijks van slapen. De ze venjarige Feyenoord-fan kon al leen nog maar denken aan die ene wedstrijd. Dit zou de wed strijd van de waarheid worden voor Feyenoord. Zijn Feyenoord. De dagenlange smeekbedes aan zijn ouders hadden geholpen: hij mocht opblijven. Wel moest hij in de rust alvast zijn tanden poetsen, zijn pyjama aandoen en de hamsters Vlaartje en Gobbel- tje gevoerd hebben. Om kwart voor negen zat hij klaar voor de tv, gekleed in een eigenlijk te groot Feyenoord-shirt, het li chaam vol van verwachting. In de derde minuut kon Ronnie al bijna juichen, toen een goed geplaatste vrije trap op de paal belandde. Flet bleek een voor bode voor een stortvloed aan kansen, over en weer, maar bij rust stond het nog steeds o-o. In de tweede helft zag Ronnie, in middels in Feyenoord-pyjama en met teddybeertje Kiprich op schoot, hoe beide ploegen steeds voorzichtiger werden. Het werd een zenuwslopend schaakspel. Ronnie kon de spanning in zijn lijf bijna aanraken. En toen ineens, vlak voor tijd: een magni fieke steekpass, de ingevallen spits alleen voor de keeper, een rollertje en.de goal! Volmaakt gelukkig stuiterde Ronnie door de woonkamer. Dankzij die ene goal won Olym- pique Marseille op 16 mei 2018 de Europa League, waardoor het zich rechtstreeks plaatste voor de Champions League en als Olympique Marseille in de Franse competitie niet bij de eer ste drie zou eindigen, zou er een ticket voor de groepsfase van de Europa League vrijkomen en dat ticket zou dan automatisch naar Feyenoord gaan, dat daardoor geen voorrondes meer zou hoe ven te spelen, met als groot voor deel een langere vakantie en de zekerheid van zes Europese duels, wat natuurlijk een zeer welkome opsteker zou zijn, zowel spor tief als (ook niet geheel onbe langrijk) finan cieel. Dit was de mooiste avond van Ronnies leven. De mooiste avond van Ronnies leven UITSLAGEN Met de huidige verhoudingen wordt het voor Tom Dumoulin lastig om de Giro te winnen. Bergop moest hij gisteren op Gran Sasso voor de tweede keer zijn meerdere erkennen in een concurrent. En de tijdrit die volgt is te kort om zijn opgelopen achterstand te repareren. Nadat Tom Dumoulin zijn droge kleding aan heeft getrokken en daarna de trap is afgelopen, merkt hij dat de eerste gondel met zo'n vijftig renners zojuist is vertrokken. Balen. Hij zal moeten wachten, voordat hij van 2135 meter hoogte naar beneden wordt gebracht. Maar Dumoulin treurt bovenop Gran Sasso niet lang en analyseert kalm de etappe waarin hij even eerder als achtste is geëindigd op twaalf se conden van Simon Yates. De Brit verstevigt daarmee zijn leiding in het klassement van de 101ste Giro. Was er op weg naar de minder zware Montevergine di Mercogliano een dag eerder nog een wapenstilstand tussen de favorie ten, de krachtmeting in de laatste vier kilometer op de Gran Sasso geeft op deze zondag de huidige verhoudingen tussen de klasse mentsrenners wél uitstekend weer. Over de beste man in koers bestaat geen enkele twijfel meer. Met een splijtende versnelling wint Yates, in zijn roze trui. Klimmers De beste klimmers in de Giro zijn verder: Thibaut Pinot, Esteban Cha- ves en Domenico Pozzovivo. Chris Froome en Fabio Aru verliezen in korte tijd erg veel tijd en kelderen in de hiërarchie. En Dumoulin? Die volgt kort achter de besten. De titel verdediger weet het, voelt het en is reëel. „Een aantal mannen is bergop beter. Op de Etna was het al een beetje te zien en deze klim beves tigt dat er een groepje springveren, van die kleine mannekes, net wat beter is dan ik. Ik hoop dat ik de schade kan beperken en dat ik in de tijdrit tijd kan terugpakken." Meteen een kanttekening, die tij dens de rustdag zomaar eens ook kan worden opgeworpen in het Sunweb-kamp van Dumoulin: die tijdrit van volgende week dinsdag is 'slechts' 33 kilometer. En gezien de resultaten in het recente verleden zou de 27-jarige Limburger daar in UITSLAGEN Op de Etna was het al een beetje te zien en deze klim bevestigt dat er een groepje springveren, van die kleine mannekes, net wat beter is dan ik principe een minuut en wellicht nog een half minuutje meer kun nen winnen op Yates. Maar dat zal bij lange na niet genoeg zijn als de huidige verhoudingen zo blijven in het restant van deze ronde - met de zwaarste bergetappes nog voor de boeg. Er kan uiteraard nog van alles ge beuren. De 25-jarige Yates, die voorheen nooit in de buurt kwam van het podium in een grote ronde, kan uiteraard een mindere dag kennen, zoals in maart bij Parijs- Nice, toen hij op de laatste dag de leiderstrui verloor. Maar de tussen balans valt niet positief uit voor Dumoulin. Hij haalt een hoog ni veau, maar na de droomstart in Je ruzalem is het zicht op een tweede eindwinst de voorbije dagen ver troebeld. Vergeleken met vorig jaar gaat het in deze Giro heel anders. Toen was Dumoulin zijn concurrenten bij vlagen bergop de baas (zoals op Oropa) en volstond verder volgen, omdat hij in de lange tijdritten veel tijd zou pakken op Nairo Quintana, Vincenzo Nibali en Pinot. Nu zijn de kaarten anders geschud. Op Gran Sasso toont Dumoulin zich tevreden dat hij met twaalf secon den op Yates de schade beperkt. Be grijpelijk gezien de topvorm van de Brit van het collectief sterke Mit- chelton-Scott. Maar Dumoulin moet ook nog ergens in de bergen tijd terugpakken, omdat alleen een uithaal in de tijdrit normaal gespro ken niet volstaat. Dumoulin doet daar niet ge heimzinnig over. Toen Rohan Den nis in Tel Aviv het roze van hem overnam, had hij het gevoel: die gaat er een keer doorheen zakken. Bij Yates heeft hij dat niet. Dat de Brit nog moet bewijzen dat hij een grote ronde kan winnen, zegt de Nederlander weinig. „Die Yates- broertjes zijn opkomende kampi oenen." Hoop Hij heeft de hoop bergop verbeterd te zijn in vergelijking met een jaar geleden. „Maar vorig jaar was ik heel goed. Misschien reikt mijn ni veau niet hoger dan dat. In dat geval moet ik gewoon een meer geschikt parkoers hebben en wordt het voor mij heel moeilijk om deze Giro te winnen." Een uur en drie gondels na die voor Dumoulin wurmt Yates zich bovenop Gran Sasso door de wach tende menigte. In zijn handen de fiets, op zijn rechterwang de lip penstift van de kussen op het po dium. De rozetruidrager komt dus nóg veel later dan de Nederlandse titelverdediger beneden. Toch had Dumoulin gisteren stiekem best met Yates willen ruilen. maandag 14 mei 2018 GO BASKETBAL Mannen. Eredivisie, play-offs, halve fi nales: Donar - Forward Lease 98-74 (stand best-of-7:3-0), Landstede - ZZ Leiden 73-78 (0-3). BEACHVOLLEYBAL Luzern (Zwi). Vrouwen, halve finales: Wang/Xia (Chn/3) - Stubbe/Van lersel (Ned/4) 16-21 21-1815-11. Om brons: Stockman/Larsen (VS/ 9) - Stubbe/Van lersel 19-21 21-1715-9. HOCKEY Hoofdklasse. Play-offs, finales. Mannen: Amsterdam - Kampong 1-1, Kampong wint shoot-outs met 3-2. Stand best-of-3:0-1. Vrouwen: Amsterdam - Den Bosch 1-4, Den Bosch wint best-of-3 met 2-0. MOTORCROSS Kegums (Let). GP van Letland. MXGP, 1ste manche: 1. Herlings (Ned), 2. Cairoli (Ita), 3. Febvre (Fra); 8. Colden- hoff (Ned). 2de: 1. Herlings, 2. Cairoli, 3. Paulin (Fra); 6. Coldenhoff. Stand WK: 1. Herlings 336, 2. Cairoli 307,3. Desalle (Bel) 244; 6. Coldenhoff 180. MX2,1ste manche: 1. Olsen (Den), 2. Jonass (Let), 3. Covington (VS); 13. De Waal (Ned); 15. Pootjes (Ned). 2de: 1. Prado (Spa), 2. Olsen, 3. Geerts (Bel); 6. Pootjes; 11. De Waal. Stand WK: 1. Jonass 304,2. Prado 282, 3. Olsen 266; 12. Pootjes 118; 20. Vaes- sen (Ned) 56. TENNIS Madrid (Spa). Mannen, halve finales: A. Zverev (Dui/2) - Shapovalov (Can) 6-4 6-1, Thiem (Oos/5) - Anderson (ZAf/6) 6-4 6-2. Finale: Zverev - Thiem 6-4 6-4. Vrouwen, finale: Kvitova (Tsj/10) - Bertens (Ned) 7-6 (6) 4-6 6-3. Rome (Ita). Mannen, eerste ronde: Johnson (VS) - Wawrinka (Zwi) 6-4 6-4, Sonego (Ita) - Mannarino (Fra) 2-6 7-6 (4) 6-3, Harri- son (VS) - Sugita (Jap) 7-6 (5) 6-3. WIELRENNEN Mannen. Vierdaagse van Duinkerke, zesde etappe: 1. Le Gac (Fra) 175 km in 3.50.50, 2. Pedersen (Den), 3. Meurisse (Bel), 4. De Gendt (Bel), 5. Ourselin (Fra) allen z.t.. Eindklassement: 1. Claeys (Bel) 24.52.54,2. Greipel (Dui) 0.01, 3. Riese- beek (Ned) 0.02. IJSHOCKEY NHL (VSt/Can), play-offs, Conference finale: Tampa Bay Lightning - Washing ton Capitals 2-4 (stand best-of-7: 0-1), Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 4-2 (1-0). Alexander Zverev: titel in Madrid, fotoafp Tweede Giro-titel is helse klus Pim Bijl Gran Sasso Ronde van Italië Achtste etappe, Praia a Mare - Mon tevergine di Mercogliano: 1. Carapaz (Ecu) 209 km in 5.11.35,2. Formolo (Ita) op 0.07,3. Pinot (Fra), 4. Battaglin (Ita), 5. Simon Yates (GBrj, 6. Pozzovivo (Ita), 11. Dumoulin, 19. Oomen, 22. Froome (GBr), 25. Poels, 44. Bouwman 0.55, 47.Lammertink 1.17. Negende etappe, Pesco Sannita - Gran Sasso d'ltalia: 1. Simon Yates 225 km in 5.54.13, 2. Pinot, 3. Chaves (Col), 4. Pozzovivo 0.04.5. Carapaz, 6. Formolo 0.10,8. Dumoulin 0.12,17. Poels 1.02, 20. Oomen, 23. Froome 1.07, 45. Ten Dam 5.27. Algemeen klassement: 1. Yates 37.37.15,2. Chaves 0.32,3. Du moulin 0.38,4. Pinot 0.45, 5. Pozzovivo 0.57, 6. Carapaz 1.20,11. Froome 2.27, 17. Oomen 2.54,25. Poels 5.56,44. Ten Dam 26.41, 45. Gesink 26.57,46. Lammertink 27.06. -Tom Dumoulin (27)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32