PSV zeker van Europees voetbal dankzij Liverpool Vormer helpt Club Brugge aan landskampioenschap 3 Verstappen doorbreekt negatieve spiraal met podiumplek in Barcelona Hamilton breekt weer record Liverpool plaatste zich gisteren voor de Champions League- groepsfase van komend seizoen en daarmee is de laatste onzeker heid weg. Beide finalisten voor het miljoenenbal van dit seizoen (Real Madrid) zijn voor volgend jaar al geplaatst in het hoofdtoer nooi en dus schuift PSV een voor ronde op. PSV is nu 180 in plaats van 360 wedstrijdminuten verwijderd van zes poulewedstrijden, die stapels geld kunnen opleveren. Wint PSV de play-off (eerste speeldatum 21 of 22 augustus), dan heeft de pen ningmeester een dag uit duizen den. Plaatsing voor het Champi ons League-hoofdtoernooi bete kent namelijk niet alleen een startpremie van 15 miljoen euro, maar ook een greep uit de pot met tv-gelden, een premie op basis van de UEFA-ranglijst, recettes van drie volle Philips Stadions én per wedstrijd lucratieve premies. Een overwinning levert in de groeps- fase volgend seizoen bijvoorbeeld 2,7 miljoen euro per duel op in plaats van 1,5 miljoen euro in dit jaar. i PSV schuift een voorronde op en zit in play-offs van de Champions League Lukt het PSV niet om de play- off te winnen, dan is er in financi eel opzicht geen tegenvaller zoals vorig seizoen. De boekhouder van PSV houdt elk jaar rekening met Europa League-inkomsten en daarvan is PSV na gisteren verze kerd. Verlies in de play-off bete kent dat er met de Europa League- groepsfase een vangnet is. LUIK Club Brugge heeft de titel in de Belgische competitie ver overd. De koploper uit Brugge had aan één punt genoeg bij Stan dard Luik en speelde in het Mau- rice Dufrasnestadion in Luik 1-1. Het is de vijftiende titel voor Brugge dat in 2016 voor het laatst kampioen werd en de titel vorig jaar moest laten aan Anderlecht. Konstantinos Laifis had Stan dard al vroeg op voorsprong ge kopt. De club uit Luik kon Brugge nog van de titel afhouden, maar dan was een overwinning nood zakelijk. In dat geval zou het kop loper Brugge tot op één punt ge naderd zijn, met nog één speel ronde op het programma. Kort voor de rust maakte Jelle Vossen echter gelijk. De scheidsrechter moest de beelden terugkijken, omdat aanvoerder Ruud Vormer terwijl hij op het gras lag, de bal met zijn arm raakte. Hij telde het doelpunt uiteindelijk wel, tot woede van de fans van Standard. In de tweede helft liepen de ge moederen af en toe hoog op, maar Brugge, waar Vormer en Stefano Denswil heel de wedstrijd speel den, hield redelijk eenvoudig stand. Na vijf minuten blessure tijd konden de spelers van Brugge onder luid gefluit van de Stan- dard-fans het titelfeestje vieren. FORMULE 1 Uitslagen (oud-)coureurs. Maar het uitblij ven van resultaten knaagde na tuurlijk wel aan hem. „Fijn om op het podium te staan en een clean race te rijden. Vanaf hier gaan we verder werken", zei Verstappen, die her de afgelopen dagen opval lend vaak had over de volgende race, die van Monaco over twee weken. Dat is door het gebrek aan lange rechte stukken bij uitstek een circuit voor Red Buil, zeker met de verbeteringen die het team aan de bolide heeft aangebracht. Zo was het glas voor het eerst dit seizoen halfvol voor Max Ver stappen. drukjes op de knopjes op zijn stuur en een kleine aanpassing in zijn remgedrag kon hij een pitstop voorkomen en de vaart erin hou den voor de laatste 23 rondes. Een klein akkefietje noemde Verstappen het, en dat was het achteraf ook. Toch had iets meer schade hem zijn goede klassering kunnen kosten. Dan was de kri tiek alleen maar toegenomen, net als de druk voor komende races. Het lijntje tussen geluk en pech is nu eenmaal dun in de Formule 1. Verstappen wekte in Spanje niet de indruk echt te zitten met de commentaren in de media of van maandag 14 mei 2018 GO redenen EINDHOVEN Na het Europese debacle van vorige zomer schijnt nu voor PSV in internati onaal opzicht de zon. De club is voor volgend seizoen verze kerd van een startplek in de play-offs voor de Champions League. Captain Ruud Vormer dankt zijn ploeggenoten, fotobelga GRAND PRIX VAN SPANJE 1. Hamilton (GB/Mer) 1.35.29,972 25 pt 2. Bottas (Fin/Mer) +20,593 18 pt 3. Verstappen (Ned/RB) +26,873 15 pt 4. Vettel (Dui/Fer) +27,584 12 pt 5. Ricciardo (Aus/RB) +50,058 10 pt 6. Magnussen (Den/Haa) +1 ronde 8 pt 7. Sainz jr. (Spa/Ren) +1 ronde 6 pt 8. Alonso (Spa/McL) +1 ronde 4 pt 9. Pérez (Mex/For) +2 rondes 2 pt 10. Leclerc (Mon/Sau) +2 rondes 1 pt 11. Stroll (Can/Wil) +2 rondes, 12. Hart- ley (NZe/Tor) +2 rondes, 13. Ericsson (Zwe/Sau) +2 rondes, 14. Sirotkin (Rus/Wil) +3 rondes Uitgevallen: Vandoorne (Bel/McL), Ocon (Fra/For), Raikkönen (Fin/Fer), Grosjean (Fra/Haa), Gasly (Fra/Tor), Hulkenberg (Dui/Ren). WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 95 1. Mercedes 153 2. Vettel 78 2. Ferrari 126 3. Bottas 58 3. Red Buil 80 4. Raikkönen 48 4. Renault 41 5. Ricciardo 47 5. McLaren 40 6. Verstappen 33 6. Haas 19 7. Alonso 32 7. Force India 18 8. Hulkenberg 22 9. Magnussen 19 10. Sainz jr. 19 BARCELONA Met elke race die Lewis Hamilton wint, breekt hij tegenwoordig wel één of ander record. De Brit nam gisteren de tijd om daar wat langer bij stil te staan. Voor de 41ste keer wist hij een grand prix te winnen die hij vanaf pole position was gestart. Michael Schumacher deed dat 40 keer. „Het blijft een eer om in één zin te wor den genoemd met hem", zei Hamilton (foto). „Het voelt als de dag van gisteren dat ik thuis op mijn computer een Formule 1-spel speelde als Michael. Ik had niet eens een stuurtje, alleen twee knoppen op het toetsenbord. In het weekend werkte ik een complete race af, vanaf de vrije trainingen op vrijdag tot en met de race op zondag. Dat het nu gaat over zo'n record, herinnert me eraan hoe goed Michael was en hoe lang de weg voor mij is geweest om hier te komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31