II 2 Max Verstappen kon zich geen mispeer meer veroorloven en die kwam er in Spanje ook niet. Met behulp van zijn rechtervoet en een klein beetje geluk, kantelde hij het sentiment weer in zijn voordeel. FORMULE 1 GRAND PRIX VAN SPANJE SfStSi Het was ongetwijfeld niet die gul zige slok champagne die Max Ver stappen gisteravond buikpijn be zorgde. Misschien was het de stress die even naar buiten kwam. Want ook al gaf hij afgelopen dagen keer op keer aan dat de teleurstellende start van het seizoen niet in zijn hoofd was gaan zitten, natuurlijk stond de druk er vol op, gisteren in Barcelona. Met een derde plek liet Verstappen zijn rechtervoet spre ken. Het geplande persmoment met de Nederlandse media liet hij door het genoemde fysieke onge mak voor wat het was. Uit de manier waarop Verstappen na het parkeren van de auto zijn monteurs om de nek was gevlogen, viel niettemin zijn opluchting af te leiden. Dit had hij echt even nodig. Zijn eerste podiumplek sinds de winst in Mexico, eind oktober vorig reeks dompers dit seizoen. „Voor iedere sporter die even in zwaar weer verkeert, is het fijn om een goed resultaat te boeken. Dit geeft zijn zelfvertrouwen een boost", er kende teambaas Christian Horner. En Verstappen zelf, in een persbe richt van het team: „Dit is een mooi kantelmoment na die eerste races die niet volgens plan verliepen." Of de Grand Prix van Spanje in derdaad de ommekeer wordt, zal moeten blijken. Maar het viel giste ren voor het eerst dit seizoen alle maal de goede kant op. Verstappen had er aardig de sokicen in op het circuit waar hij twee jaar geleden zijn eerste triomf boekte. Hij had 66 rondes lang een goed en constant tempo, beperkte de bandenslijtage tot een minimum en was duidelijk sneller dan zijn teamgenoot Daniël Ricciardo. En misschien ook wel dan de twee Ferrari's voor hem, maar inhalen is op Circuit de Cata- lunya haast onmogelijk. Maar dit zeltjes. Kimi Raikkönen viel uit met een kapotte turbo. En Sebas- tian Vettel moest door een warrige tactiek van zijn team twee keer naar binnen voor nieuwe banden, waar de rest van de toppers het bij één keer wisselen hield. Zo passeerde Verstappen de Duitser. Voorvleugel Tot slot zat het bepaald niet tegen bij een touché van Verstappen met achterblijver Lance Stroll, aan het einde van een virtuele safety car- situatie. De Canadees was traag weg bij de groene vlag, Verstappen juist niet en die tikte de achterkant van diens Williams aan. Daarbij brak een stuk van zijn voorvleugel af. Even leek een incident met een andere coureur voor de vierde keer op een rij grote gevolgen te hebben voor Verstappen. Maar met wat jaar. Een welkome opsteker na een keer had Verstappen een paar maz- Geen fatale schade: een gehavende voorvleugel, fotophotonews Voor iedere sporter die even in zwaar weer verkeert, is het fijn om een goed resultaat te boeken maandag 14 mei 2018 Rik Spekenbrink Barcelona Max Verstappen rijdt voor Lewis Hamilton, de uiteindelijke winnaar in Barcelona. FOTO PHOTO NEWS -Christian Horner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30