Wieden Windmolens dreigen vleermuizen massaal te vermorzelen Uittocht toeristen zorgt voor lange files Middelburgs model first lady van Italiaanse stad 1 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Verras je moeder dit jaar", roept de mail me toe. Ik glimlach en besluit die ver rassing nog maar even uit te stel len voor zover dat in mijn bereik ligt. Verrast zou ze zeker zijn, ze stierf immers 15 jaar geleden. Het is een oproep om een abonnement te nemen op een blad met zelf- maakmode. Ooit nam ik een proefabonnement op zoek naar wat eenvoudige patronen. Sinds dien ontvang ik geregeld de op roep om tot een nieuw abonne ment over te gaan. Natuurlijk zit er ergens een afmeldknop, maar ik heb het mailtje alweer gedachte loos weggegooid. voller met allerlei ongewenste en soms nog erger, foute mail. Zoals de belastingdienst die mij vraagt om via een link een achterstallige betaling per direct te voldoen. De mail meldt ook dat ik op koop moet klikken en als extra service wordt het bitcoinadres opgegeven. Ik weet dat er problemen waren bij de belastingdienst maar dat ze via bitcoinspeculatie de tekorten pro beren aan te zuiveren! Aan de an dere kant, je moet natuurlijk op enige manier dat jaarlijkse cadeau van 1,4 miljard dividendbelasting betalen. Ik trap er natuurlijk niet in. Want bovendien is het een slordige phisher. Hij heeft niet eens de moeite genomen om de juiste baas van de belastingdienst op te zoeken. De mail staat onder een rijtje unieke aanbiedingen van mijn reis bureau, mijn navigatiesysteem, de sportsuper en alle herinneringen dat ik al te lang niet op Facebook was. En dan vergeet ik nog de Ame rikaanse Irakveteraan die een con nectie willen worden op Linkedin. en zwaarder. Een obese bus vol met spam, phishingmail en re clame. Langzaam worden zo de mails die mij werkelijk iets willen vertellen, bedolven onder onzin. Zo wordt het wekelijks wieden een bezigheid die ook in de virtu ele wereld plaats moet vinden. Soms droom ik wel eens over het pre-digitale tijdperk maar dat is natuurlijk nostalgie. Ik zal moeten blijven wieden. De enige andere optie is vermoedelijk een nieuw mailadres. Iwantnospam@2ual- linthe.world Soms droom ik wel eens over het pre- digitale tijdperk, maar dat is nostalgie DESTELLING Vandaag: De wereld is nog niet klaar voor Waylon Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters MN SCHOONMOEDER DUS DE WANDELING IN VOLGT NOG ALLE &E BEEKSE BERGEN MEDIA WERD NIKS... I I Twee mensen zwaar mishandeld Zara Verbeemen is Miss Beauty Brandweerteams naar halve finales EXECUTIEVERKOOP Dat concludeert de instantie die de plannen toetst aan de wet, de Com missie voor de mer. Door vervan ging van bestaande en het plaatsen van nieuwe windmolens moet in 2027 langs de kering stroom wor den opgewekt voor roo.ooo huis houdens. Het gaat om windmolens in de Jacobahaven (Noord-Beve land) en op Neeltje Jans. In de aller eerste plannen werd met de (be schermde) natuur te weinig reke ning gehouden, vond de commis sie. Nu ze zijn aangepast, vindt ze dat veel, maar nog niet alle bezwa ren zijn weggenomen. Er wordt bijvoorbeeld te weinig rekening gehouden met vleermui zen. Zonder extra maatregelen zul len velen door de wieken worden gedood. Weliswaar staat in de plan nen dat van januari tot augustus op bepaalde tijden de wieken worden stilgezet, maar dat is mogelijk on voldoende, denkt de commissie. Om aan alle wettelijke eisen te vol doen, suggereert ze de wieken het hele jaar door op bepaalde tijden stil te zetten. Welke extra maatregelen worden genomen, hangt af van de uitkomsten van een onderzoek. Zet het hele jaar door de wieken op bepaalde tijden stil Hoewel recreatiewoningen en campings formeel niet aan geluids normen getoetst hoeven te worden, stelt de commissie vast dat de Ban jaard en camping Anna Friso te ma ken krijgen met 'hoge geluidsover last' door turbines in de Jacobaha ven. De Commissie adviseert te on derzoeken of'hier (toch) verbete ringen mogelijk zijn'. Door een uittocht van toeristen is het verkeer gistermiddag muurvast gelopen op de A58, N57 en N59. Op het hoogtepunt stonden auto's tientallen kilometers bumper aan bumper. Het was gisteren al vroeg raak. Een ongeluk even na elven in de Vlaketunnel zorgde voor een flinke file in de richting van Bergen op Zoom. Twee auto's botsten in de tunnel op elkaar. Er vielen geen ge wonden, maar omdat de wagens weggetakeld moesten worden, werd de weg tot 12.00 uur gedeelte lijk afgesloten. Vanaf dat moment was het de hele dag aanschuiven. Op het hoogtepunt van de drukte, rond half drie, stond er tussen Goes en Rilland een file van 22 kilometer. Aan het einde van de middag liep dat snel terug; om half vijf was de file verdwenen. Ook op de N57 (Brouwersdam- Rotterdam) en op de N59 (Burgh- Haamstede -knooppunt Hellegats plein) stonden files. Op de N57 stond het halverwege de middag vast over een lengte van 7 kilome ter. Tussen Burgh-Haamstede en Hellegatsplein ontstond een file van 11 kilometer. Ook deze files wa ren rond half vijf weg. Ze was zaterdag de eerste buitenlandse die de prima donna mocht zijn van de jaarlijkse parade van Narni, de middeleeuwse Italiaanse stad. „Het was bij zonder en best pittig", zegt model en actrice Sunna Neuf-église uit Middel burg. Dit keer werd de first lady van de jaar lijkse parade niet ver tolkt door een jonge Italiaanse actrice, maar door Neufé- glise. Vanuit Italië liet ze gisteren we ten dat ze 'een hele mooie, zware, jurk aan had'. „Tot aan de grond. Met een zware cape erbij. Alles was handgemaakt, door men sen die in en om Narni wo nen. Ook droeg ik een kroon en schoenen met hoge hakken." Best pittig, zegt ze om er uren op te lopen. „Want het ging berg op, berg af. En ik moest statig en zo rechtop mogelijk lo pen. Maar het is ge lukt." maandag 14 mei 2018 Zo stroomt mijn mailbox vol en Zo wordt mijn postbus zwaarder Reageer op pzc.nl Zaterdag: Moeders zijn belangrijker dan vaders 784 reacties AXEL Twee mensen zijn in de nacht van vrijdag op za terdag zwaar mishandeld in het centrum van Axel. Dat gebeurde in de Noordstraat, ter hoogte van café 't Amstelhoekje, rond 01.40 uur. Dat laat Politieteam Zeeuws- Vlaanderen weten op Fa cebook. De politie is op zoek naar getuigen van de mishandeling. Zij kun nen bellen naar 0900- 8844 met referentienum mer 2018106766. GOES Zara Verbeemen (22) uit Goes heeft zaterdag avond de Miss Beauty of Zeeland-verkiezingen ge wonnen. Die werden ge houden in het Arsenaal Theater in Vlissingen. Drie titels werden uitge reikt: Miss Teen of Zee land (15-18 jaar), Miss In- tercontinental of Zeeland én Miss Beauty of Zee land (19-26 jaar). Katiana Loukisas (17) uit Goes, werd gekozen tot Miss Teen of Zeeland. Eva Verbeemen (24) uit Goes, zus van Zara, won de titel Miss Intercontinental of Zeeland. TERNEUZEN De brandweerteams SABIC-2, Heinkenszand en Domburg waren zater dag de beste tijdens een regionale brandweer wedstrijd op het terrein van Dow Terneuzen. Ze moesten een in scène gezette brand blussen. De drie teams gaan door naar de landelijke halve finales voor de Geweste lijke Vaardigheidstoets in de klasse TS-HD (Tank autospuit - Hogedruk). Die worden 16 juni ge houden. vedingdeurwaarder.nl Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst: kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Vleermuizen dreigen massaal het loodje te leggen als de plan nen voor nieuwe windmolens langs de Oosterscheldekering niet worden aangepast. Boven dien krijgen recreatiepark de Banjaard en camping Anna Friso op Noord-Beveland te maken met veel geluidsoverlast. Jeffrey Kutterink Vlissingen - Commissie voor de mer Jeffrey Kutterink Goes Belastingdienst FOTO GIANMARCO MONGARDI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2