20 ZE Lisette te Velde: Ik wil het ziekenhuis warmer maken „Mijn wandelschoenen staan daar. In de hoek", wijst Lisette te Velde, een van de twee vrouwelijke direc teuren van het Adrz. „Eens per week vergaderen we wandelend. Dan lo pen we een uur, anderhalf uur in flink tempo door de buurt. Vitaliteit is belangrijk. Als je niet goed voor jezelf zorgt, hoe kun je dan goed voor je medewerkers zorgen?" Precies dat is waar Te Velde heilig in gelooft. Pas als de organisatie klopt en de mensen die er werken tevreden zijn, kun je er zijn voor pa tiënten, vindt ze. Ze vertelt erover in haar werkkamer, die sober is. Op de vergadertafel liggen boeken met ti tels als Medisch teamwork en Nie mand is belangrijker dan het team. Een taartdiagram op een mag neetbord vertelt dat 'medewerkers centraal staan'. Voor het eerst sinds Te Velde in het Adrz werkt, wil ze praten over haar dubbelrol. Eén die sporadisch voorkomt. Bewust zocht het zie kenhuis in 2016 naar een directielid dat met de 'poten in de klei staat'. Het werd Te Velde, een oncologisch chirurg die onder meer vlieguren maakte in het VU Medisch Cen trum in Amsterdam. Sindsdien staan twee vrouwen aan de top van het Adrz. Claudia Brandenburg 'doet' bedrijfsvoering en financiën en Te Velde de 'medische inhoud'. „Botsen? Nee hoor. We kunnen wel op het scherpst van de snede dis cussiëren. We vullen elkaar aan. Claudia bekijkt dingen meer vanuit de organisatorisch/financiële hoek en ik meer met de medische blik'." Komen mensen met ideeën dan zeg ik: ga het regelen „Dat klopt. De laatste jaren was ik in het VUmc twee dagen in de week medisch adviseur om de afstand tussen werkvloer en directie te ver kleinen. Net als in het Adrz. Een mooie rol. Want als dokter kun je patiënten beter maken, en als direc teur probeer ik bijvoorbeeld de frus traties van alle dag op te lossen." „Nee, dat vind ik niet. We hebben duidelijke afspraken. Als ik dokter ben, gaat Claudia over de chirurgi sche dingen. Ja, dan is Claudia de baas over mij. Daar heb ik geen moeite mee." „Roddelen vind ik een naar woord. Toen ik hier kwam werken draaide het Adrz met verlies. Wie ideeën had, hoorde vaak: 'dat kan niet', 'daar is geen geld voor'. Frustrerend. Nu gaat het financieel veel beter. Komen mensen nu met ideeën dan zeg ik: ga het regelen. Door te laten zien dat dingen kunnen, hoop ik het vertrouwen van medewerkers te krijgen." „Toen ik in het Anthony van Leeu wenhoekziekenhuis werkte, zag ik dat elke balie, arts en folder hetzelfde verhaal vertelde. Patiënten werden nooit verrast. Dat wekt vertrouwen. Ik laat zien dat we bij het Adrz soms inconsequent zijn. Pas als we een duidig communiceren, kunnen we gastvrij en betrouwbaar zijn." „Zeeland is een cadeautje. We wo nen op Schouwen-Duiveland en ge nieten." „Mijn man, Bert Huisman. Hij in spireert mij om het ziekenhuis warmer te maken. Wat ik probeer te regelen is dat patiënten zich wel kom voelen, snel en goed worden behandeld. Daarvoor zijn mede werkers nodig die goed in hun vel zitten en je met een glimlach ont vangen. En de organisatie moet op orde zijn. Daar probeer ik mijn bij drage aan te leveren." Ah, moederdag, de dag waarop ik om half 7 opsta en om half 12 weer naar bed ga zodat net wakker geworden puberzoons en echtgenoot me kunnen 'verrassen' met ontbijt op bed. PZC ONLINE Nu 4 maanden voor 30,- p.rmnd, daarna v.a. 56,- p.mnd Probeer nu 6 maanden Delta Interactieve TV gratis, daarna 3,50 p.mnd Makkelijk overstappen met handige overstapservice Delta.nl/pakketten maandag 14 mei 2018 Bestuurder én chirurg Adrz Lisette te Velde vervult een dubbelrol, fotomarcelledavidse Twee dagen in de week is Lisette te Velde oncologisch chirurg en de overige drie lid van de Raad van Bestuur van het Adrz me disch centrum. Hoe doet ze dat? Jeffrey Kutterink Goes Twee vrouwen aan het roer, dan zal het vast wel eens botsen? U bent arts en directeur. Die com binatie komt maar bij een paar ziekenhuizen voor. Huiselijk gezegd bent u een van de bazen in huis, ook over de art sen. Is dat lastig? Maar u roddelt vast wel eens mee over de baas, het beleid en de spullen. Hoe wint u die van patiënten? Hoe bevalt het in Zeeland? U steunt de medewerkers van het ziekenhuis. Wie staat er achter u? TWITTER Diede van Velthoven @diededus Zondag was het moeder dag. En dat kun je op di verse manieren vieren. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie F facebook.com/depzc Is) @pzcredactie HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw tele foon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net binnen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. ONLINE TOP-5 Deze artikelen werden het meest gelezen op onze website, PZC.nl 1. Last van buxusrupsen? Dit is dé oplossing volgens een hoveniersbedrijf 2. Waylon eindigt op acht tiende plaats en verliest van kippenact 3. 'Jumbo goedkoopste super markt, Albert Heijn duurste' 4. Zeeuwse 'ijskoningin' aan de kant gezet in Harlingen 5. Reimerswaal wil geen grote groepen arbeidsmigranten meer in kernen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20