De Meeuwen Illegale labs produceren meer pillen in festivalseizoen Wonder van Waylon blijft uit Dode bij ongeluk met quad Kapelle mpipaKKERS Walcheren De zanger behaalde de achttiende plaats op het Eurovisiesongfestival Lekkende vaten met zoutzuurop- lossing of zwavelzuur. Ze vergifti gen de grond en het oppervlakte water in natuurgebieden. Het afge lopen jaar moest minstens 206 keer worden uitgerukt om gevaarlijk af val van synthetische drugslabora toria op te ruimen, blijkt uit gege vens van de politie. De toename is het grootst in de politieregio Oost- Nederland. Het aantal dumpingen ging daar van 25 naar 44. En dan gaat het alleen nog om afval van synthetische drugs, zoals xtc en speed. In dezelfde provincies wer den nog 26 keer gifstoffen gevon den van de verwerking van cocaïne en heroïne. In schuren en op bedrijfsterrei nen stuit de politie steeds vaker op drugslaboratoria. Afgelopen jaar werden er 82 opgerold: ruim een derde meer dan in 2016. De helft van deze labs stond in Zeeland, Brabant en Limburg. Bij het maken van xtc en speed worden sterke zu ren en aceton gebruikt. Criminelen lozen die vloeistoffen liefst in afge legen gebieden. De dumpingen richten grote schade aan in natuur gebieden. Geregeld moet de bo dem metersdiep worden uitgegra ven, zodat de gifstoffen kunnen worden opgeruimd. Daar zijn hoge kosten mee gemoeid. Natuurorga nisaties, gemeenten en provincies zijn tienduizenden euro's per keer kwijt. De totale jaarlijkse schade loopt in de vele miljoenen euro's. Daarnaast lozen drugslabs ook op het riool. Dat leidt tot grote pro blemen bij waterzuiveringsbedrij- ven, die soms het proces moeten stilleggen. In Baarle-Nassau moest een bassin met tankauto's worden aangevuld om inwoners van water te blijven voorzien. De Brabantse boswachter Erik de Jonge deelde na weer een vondst op Twitter een sneer uit aan drugsgebruikers. „Het festivalsei zoen komt er weer aan, waardoor drugsproducenten nu volle bak draaien. Ik vind dat mensen die pillen slikken, zich moeten realise ren dat ze deze smerige dumpin gen mede veroorzaken. Zonder vraag geen aanbod." P11 KAPELLE Bij een aanrijding op de Fleerbosseweg in Kapelle is gister middag om 15.10 uur een 30-jarige man uit Hansweert om het leven gekomen Het slachtoffer bestuurde een quad en kwam in botsing met een auto. Ambulancepersoneel probeerde tevergeefs de man te rea nimeren. Er wordt onderzocht of er bij het ongeval ook een scooter betrokken was. ARI6U /ja-dRI€L www.opisopvoordeelshop.nl lAt/m zo 20 mei Nieuwsmedia speelt volgend seizoen voor het eerst in zijn bestaan in de eerste klasse van het zaterdag voetbal. Door een 2-1-overwinning op Arnemuiden kroonde de ploeg zich tot kampioen van de tweede klasse. »P7 Vrees groei drugsafval Met het festivalseizoen voor de deur draaien illegale drugslabs overuren om speed en xtc te maken. De politie vreest daar door extra dumpingen van zwaar giftig drugsafval. Vooral in het oosten van het land liggen steeds meer vaten in de natuur. Koen Voskuil Bergen op Zoom a cleanmg voordeelshop Anel Waspoeder Color of Regular 9100 gram professional Ï40| professional maandag 14 mei 2018 Zonen warmte zijn 24°C terug pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 SPORT 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1