Last van wind op uw balkon? METALURA® EUWS 11 Kies dan voor opvouwbare glaswanden van Metalura euro's en wat bos, maar jullie kunnen in ieder geval weer lekker festivallen. Ik ga avondeten. En nog ff slapen." Zijn sarcasme maakte flink wat reac ties los. Maar een goeie dag later staat boswachter De Jonge nog steeds achter zijn boodschap. Al maakte hij inmid dels meer dan twintig giflozingen mee, elk nieuw incident raakt hem in zijn hart. „Boswachter is niet bepaald een negen-tot-vijfberoep. Je bent constant bezig het beste te doen voor jouw na tuurgebied. Als zulke gruwelijke smeerlappen deze troep in je bos dum pen, word je daar verdrietig en boos van." Langs de Holleweg rook De Jonge een chemische, teerachtige lucht. Niet veel later trof hij grote plastic blauwe vaten aan, haastig geleegd door de eigenaren. Dichterbij komen had geen zin. De damp die van de vaten komt, kan zelfs dodelijk zijn. „Het eerste wat we doen, is een milieubedrijf inschakelen", zegt De Jong. „De tijd tikt. De grond moet worden afgegraven en gesaneerd. In dit geval was de zuurgraad zelfs op op an derhalve meter diepte nog pH o. Dat betekent dat elk leven wordt uitge roeid." Zo'n sanering kost het Brabants Landschap, waarvoor De Jonge werkt, al gauw 50.000 euro. In Brabant hebben ze nog het geluk dat de provincie de helft daarvan vergoedt. Maar lang niet in elke provincie bestaat zo'n regeling. „Alleen onze organisatie is jaarlijks vele tonnen kwijt aan het opruimen van deze smeerbende. Dat geld had anders naar natuurbeheer kunnen gaan." De boswachter pleit ervoor dat reini- gingskosten voor afVal van drugslabora toria niet worden afgewenteld op de landeigenaren. „Ik vind het niet eerlijk dat de grondeigenaar telkens voor de kosten moet opdraaien." Het Openbaar Ministerie pleitte vorig jaar al voor een fonds dat dergelijke kosten kan opvan gen. Dat potje zou gevuld kunnen wor den met ontnemingen van crimineel vermogen. GroenLinks-folders Volgens De Jonge moeten festivalgan gers zich bewuster worden van de we reld achter dat feestpilletje. „Vaak gaat het om hoogopgeleide mensen. In hun vrije tijd stoppen ze misschien Groen Links-folders in de bus, terwijl ze me deverantwoordelijk zijn voor deze mi lieuschade aan natuurgebieden. Ik hoop dat meer mensen zich dat realiseren." De Brabantse boswachter Erik de Jonge ontplofte op Twitter na de zoveelste vondst van drugsafval in zijn gebied. Het leverde hem karrenvrachten aan reacties op. „Spijt heb ik zeker niet." Honderden liters gelekt zwa velzuur en salpeterzuur langs de Holleweg in Bergen op Zoom deden boswachter Erik de Jonge afgelopen vrij dag doordraaien. „Lieve xtc-gebrui- kers", schreef hij op Twitter. „Het is 3:39 uur. Vanaf 18:00 uur hebben we ge werkt om het afval van jullie pilletjes op te ruimen. Da's gelukt. Kost het Bra bants Landschap wel tienduizenden Op maat gemaakt in Alblasserdam Wilt u vaker van het buitenleven genieten op uw balkon? Dat kan met de opvouwbare balkonbeglazing van Metalura. Als het begint te waaien ofte regenen, schuift u de glaswand in een paarseconden dicht. Zo kunt u onder alle omstandigheden lekker buiten blijven zitten. www.metalura.nl De voordelen van Metalura Eenvoudig in 1 hoek te parkeren Oersterk, gehard veiligheidsglas Eigen montageteam 10 jaar garantie op de constructie open of dicht in 5 sec. geniet uan meer ruimte Gratis inspiratieboek Showroom of thuisadvies Kom langs op de Van Hennaertweg 2 in Alblasserdam of bel voor een afspraak. T. 0184 72 61 98 Kijk op onze website www.metalura.nl maandag 14 mei 2018 'Lieve xtc-gebruikers, jullie kunnen weer lekker festivallen' Boswachter Erik de Jonge wordt 'verdrietig en boos' van de dumping van gif in de natuur, foto peter van tri jen Koen Voskuil Bergen op Zoom METALURA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11