Ode aan je moeder Ontdek Groot-Brittannië Verzekeraar waarschuwt voor sobere wet Robin uit Scharendijke filmt hoe gezin uit de auto stapt tussen cheeta's in Beekse Bergen »P4 Staat Israël viert 70-jarig bestaan Walcheren Het verlies van een partner leidt voor veel mensen naast een emoti onele ook tot een financiële klap. Daarvoor waarschuwt Arthur Ar- bouw, adjunct directeur Pensioe nen bij verzekeraar ASR. „De Alge mene Nabestaanden Wet (ANW) is flink versoberd, waardoor veel minder mensen in aanmerking ko men voor die regeling als de part ner overlijdt voor de pensioenda tum. En het partnerpensioen is vaak niet voldoende om het verlies van het inkomen op te vangen. Mensen zijn zich daar niet van be wust." Vooral weduwen die nog geen pensioen krijgen, worden getrof fen. Meestal is de man hoofdkost winner en dat inkomen valt weg bij overlijden. Als er geen recht is op een ANW-uitkering resteert het partnerpensioen. En dat valt zeker bij lagere inkomens vaak fors tegen. Het gevolg is dat de achterblijvers wel tot de helft van hun inkomen missen, heeft Netspar, een kennis instituut op pensioengebied, bere kend. Van de 120.000 weduwen en we duwnaars jonger dan 65 heeft on geveer een op de vier een ANW- Juist als je eerder sterft zijn de consequenties het grootst uitkering. „Die anderen worden dus potentieel geraakt door de ver sobering", zegt Arbouw. Uit de cij fers in het Netspar rapport blijkt dat in 2016 2657 nieuwe ANW-uit- keringen werden verstrekt. In 2003 waren er dat nog 14.541. Dat bete kent dat jaarlijks mogelijk meer dan 10.000 weduwen en weduw naars door een financiële tegenval ler getroffen worden. De terugval is volgens Arbouw onnodig. „Er bestaan goede verzekeringen om het gat dat ontstaat door het ontbreken van een ANW-uitkering op te van gen. Die kost gemiddeld 400 euro per jaar." Het probleem is dat mensen he lemaal niet weten dat ze een groot financieel risico lopen, consta teerde Netspar al eerder. Dat is de reden dat maar weinig mensen zo'n verzekering hebben. „Werk gevers moeten hun werknemers hierop wijzen. Mensen moeten weten welk risico ze lopen. Dan kunnen ze beslissen of ze zich daar voor willen verzekeren", meent Arbouw. Bij ASR maakt 20 procent van de mensen die een pensioenregeling hebben, gebruik van de verzeke ring tegen het ANW-gat. „Mensen denken: het overkomt mij niet. Maar juist als je eerder dan de pen sioendatum sterft zijn de financi ële consequenties het grootst. Daar moet je goed over nadenken", al dus Arbouw. Op 14 mei 1948 werd de staat Israël uitgeroepen. Veel Europese joden trokken erheen. Onder hen ook drie Nederlanders die het ontstaan van de staat meemaakten en nooit meer weggingen ps Nieuwsmedia Eerste moederdag voor Kerstkinderen Morgen worden veel moeders weer verrast door hun kinderen met tekeningen, knutselwerkjes, bloemen of cadeaus. In deze krant vandaag een selectie van de vele odes aan hun moeder die lezers ons toezonden. Busreis 'Inkomen jonge weduwen keldert' Weduwen lopen het risico tot wel 50 procent van hun inko men te verliezen. Dat komt omdat er nauwelijks nog men sen in aanmerking komen voor een nabestaandenuitkering. Peet Vogels Utrecht - Arthur Arbouw, ASR zaterdag 12 mei 2018 Geregeld zon en meest droog. pzc.nl Ook voor het laatste tn) regionale nieuws 23°C Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7 magazine WEEKEND 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1