L 44 9 sa m m Baardje houdt van krekels en aaien o Je blijft kijken in The Barn'. Het tuinhuisje dat Luc Fassaert (56) uit Hulst in 2012 bouwde staat vol parafernalia die hij vond op vakantie of rommelmarkten. PT uc Fassaert ziet een aflevering over 'schuurisme' in het tv-programma Man Bijt Hond en is meteen enthousiast. „Dat is iets voor mij, dacht ik direct", vertelt hij. Handig als hij is, begint hij in 2012 met het bouwen van een tuinhuis, waarin hij zijn verzamelingen kwijt kan. „De schuur is vochtvrij, er zit dubbel glas in en hij is geïsoleerd." Voor het rood met witte huisje laat Fassaert zich inspireren door schuurtjes die je veel ziet in de Ver enigde Staten, het land waar hij elk jaar naartoe gaat met zijn vrouw en waar veel van zijn vondsten vandaan komen. „Ik ben professioneel brand weerman en heb stage gelopen in San Diego. Ik kreeg een Amerikaanse helm van een brandweerman die daar werkte. Sindsdien verzamel ik." Parkeermeter Alles wat met de brandweer te ma ken heeft komt in 'The Barn' terecht. Maar ook andere spullen die Fassaert op vakantie vindt. Magneetjes van Hard Rock Cafés, nummerplaten uit de Verenigde Staten, een Duitse helm, een parkeermeter uit Gent Elk plekje op de vloer, op de muur of aan het plafond gebruikt Luc. „De waarde van al deze spullen vind ik niet belangrijk. Het gaat me om het plezier dat ik eraan beleef. Als vrien den of kennissen langskomen, kijken ze meestal de hele tijd naar boven. Ik vind de reacties leuk. Mensen ver wachten het niet." Fassaert is niet van plan te stoppen met spullen verzamelen, vandaar dat ook de buitenkant van het tuinhuisje wordt benut. „Het is niet zo dat ik specifiek naar iets op zoek ga, ik Als er vrienden komen, kijken ze de hele tijd naar boven neem het pas mee als ik toevallig op iets stuit. Dan nog twijfel ik soms of ik het wel moet kopen, omdat ik al zo veel heb. Maar uiteindelijk ga ik toch vaak overstag. Ik heb altijd wel een plekje beschikbaar." Brandweer 'The Barn' doet niet enkel dienst als opslagplaats; sinds zes jaar houdt Luc er twee keer per jaar bierproeverijen. „Dat doen we met acht man van de brandweer." Het tuinhuisje gebruikt Fassaert ook om te ontspannen. „Ik zit hier minimaal een keer per week. Zonder televisie of telefoon. Zeker als het mooi weer is, kom ik hier graag een bakje koffie drinken." Maar het meest geniet Fassaert van zijn tuinhuis als zijn kleinkinderen er zijn. „Ze vinden het geweldig om hier te spelen, ze mogen pakken wat ze willen. Het is zeker niet zo dat ze overal af moeten blijven. Als ik hen zie genieten, geniet ik zelf ook." BRAM BAARDJE vrijdag 11 mei 2018 ,ROC« *M»V* Je kunt het zo gek niet verzinnen of je vindt het in de schuur van Luc Fassaert. FOTO BOAZ TIMMERMANS 'Ik zoek niet specifiek' Gertie De Boey —Luc Fassaert Bram van der Zand (11) uit Wijchen is gek op gekke diersoorten als reptielen, spinnen en kreeften. Zijn oogappel is Baardje, de baard- agaam. „Ik noem 'm altijd Baard- agaam of Baardje. Of bij zijn Latijnse benaming: pogona vitticeps. Baardje is heel speciaal voor mij. Ik kreeg hem voor mijn negende verjaardag van mijn ouders, omdat ik gek ben op speciale diersoor ten. Sindsdien ben ik uit dierenliefde ook vegeta riër geworden. Boven heb ik vogelspin nen, een schorpioen en een kreeft. Beneden heb ik nog garnalen en labra dor Joep. Ik wil graag nog meer gekke dieren, maar papa en mama vinden het genoeg zo. Papa zegt dat de zorg op mama neer komt. Maar ik help mee, hoor. Zo geeft zij Baard- agaam altijd groente en voer ik hem insecten. Nu hoor je ook krekels die ik net levend aan hem heb gegeven. Daarover strooi ik dan wat wit vita minepoeder zodat hij ze herkent. Laatst had ik wat poeder op mijn vinger en beet hij hard in mijn vingertop. Hij dacht natuurlijk dat het een insect was. Baardje vindt het lekker als ik hem aai: zijn huid is wat ruw. Ik was heel ver drietig toen hij een keer weg was. We hebben alles afgezocht. Wat bleek? Hij had zichzelf vastgekleefd aan de on derkant van een tuinstoel. Gelukkig had ik Baardje weer terug." —Eva de Waal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57