5 Nog meer huizen uit eerste helft van de 20ste eeuw SFÜ ad tfï KIJK VERGELIJK Een deel van het dak was opgevuld met PZC's uit de jaren 60 een grote lijst opgehangen met daarin een oude PZC uit 1965. Vorig jaar is ons dak compleet vernieuwd en alle oude dakpannen moesten er af. De kieren bleken opgevuld met oude kranten uit de jaren 60. Mijn vader is aannemer en heeft die klus uitgevoerd. Terwijl hij bezig was, vie len de kranten één voor één naar be neden. Ik heb het mooiste exemplaar opgehangen in de kamer. Ook dat is weer een stukje geschiedenis van het huis dat we graag laten zien." Blikvanger „Onze favoriete zitplek is bij de open haard. Ook familie en vrienden zoe ken bij binnenkomst meteen de warmte op. De haard geeft gezellig heid aan de zithoek. Eten doen we aan de drie meter lange tafel, waar we met grote groepen aan kunnen zit ten. Een andere blikvanger is de grote zwarte servieskast met glazen deur tjes. Veel mensen verstoppen hun borden en bestek in kastjes, wij laten het graag zien. We hebben het plafond wit ge maakt om de hoogte te benadrukken en het accent op de schouw gelegd door die een kleurtje te geven. Alwin spaarde oude modelauto's, die zie je door heel het huis terug komen. Ook kom je veel oude spullen tegen, zoals een oude draaitelefoon en een atlas. Ik ben fan van antiek. Ik speur Markt plaats en rommelmarkten af. Nooit zoek ik iets specifieks, maar ik vind altijd wat." Nok „We hebben geen zolder, waardoor je op de bovenverdieping letterlijk in de nok van het huis kijkt. Op de slaapka mer hebben we een boekenwand ge maakt. Eerst was er alleen de schouw. Nu is het een compleet geheel gewor den, vol met boeken. De kamer er naast is omgebouwd tot inloopkast. Sommige mensen kiezen bewust voor een strakke indeling, maar wij zochten juist het karakteristieke as pect. We zijn trots, al hebben we nog genoeg plannen. Maar dit huis voelt als ons paleisje." Even voorstellen vrijdag 11 mei 2018 Üff wortels 44 Marloes Bareman M Marloes en Alwin gaven een eigen draai aan hun 'paleisje' in Kort- gene. FOTO'S MECHTELD JANSEN Marloes Bareman (29) is inkoper 'living' bij kleding- en woon winkel Bomont. Alwin van Lange- velde (29) is senior marketeer bij Automotions Goes. Borssele Adres: Noordsingel 30 Prijs: €197.500 Bouwjaar: 1920 Kenmerken: Karak teristieke, goed onderhouden wo ning. Met erker, aanbouw en diepe achtertuin. Tholen Adres: Parksingel 48 Prijs: €379.000 Bouwjaar: 1920 Kenmerken: Half vrijstaande woning met uitzicht over de Veste van Tholen. Goes Adres: Ravelijn de Groene Jager 1 Prijs: €489.000 Bouwjaar: 1934 Kenmerken: Royale woning aan de rand van het centrum van Goes. Kruiningen Adres: Brouwerijstraat 20 Prijs: €339.000 Bouwjaar: 1951 Kenmerken: Onder architectuur gebouwde voorma lige pastoriewoning. Borssele Adres: Weststraat 21 Prijs: €239.000 Bouwjaar: 1911 Kenmerken: Vrij staande woning in een rustige omge ving. wiiitmt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53