m 4 HEILIG HUISJE Kortgene? Marloes Bareman en Alwin van Langevelde hadden er twee jaar geleden nog nooit van gehoord. Tot ze op Funda stuitten op een prachtig huis in het Noord-Bevelandse dorp. Huizenpaspoort P2 Dit hebben onze lezers allemaal in huis In 2016 stonden Marloes en Alwin voor een lastig vraag stuk. Moesten ze het contract van hun huurappartement in Amsterdam met twee jaar verlengen of het roer om gooien? „We zagen weinig toekomst in de drukke stad", vertelt Marloes. „Wie wil elke week met al zijn boodschappen drie trappen naar boven klimmen? We gingen al vaak op familiebezoek in Zeeland. Ons ge voel was duidelijk; terugverhuizen naar onze geboorteprovincie. We vonden een huis op Noord-Beveland, maar wat moesten we in Kortgene? Waar lag dat überhaupt? Op een mooie lentedag gingen we kijken. We wilden een oud huis met veel ka- Wie wil elke week met al zijn boodschappen drie trappen op? rakter. Nou, dat hadden we gevon den. Bij binnenkomst werd het al leen maar beter. We zagen een lichte ruimte met prachtige vloeren en een grote open haard. Verder kijken was niet meer nodig." Historie „We genieten inmiddels al ruim an derhalf jaar van de karakteristieke elementen, zoals de prachtige oude vloeren en de balken in het plafond. Je ziet twee verschillende vloeren in de woonkamer, één van steen en één van hout. Juist die historie - dat ons huis vroeger uit twee woningen be stond - willen we benadrukken. Beneden zijn maar twee deuren; één van het toilet en één van de berg ruimte. Het is uniek dat de beneden verdieping een volledig open ruimte is. Het lijkt wel een loft. We zouden in huis kunnen hardlopen." Gedenkteken „Het pronkstuk in huis is een oude piano. Niet omdat we pianovirtuozen zijn - integendeel - maar omdat het ons herinnert aan de fantastische tijd in Amsterdam. We hebben er alles aan gedaan om dit gevaarte naar Zee land te krijgen. We zien het als ons Amsterdamse gedenkteken. Rechts boven het instrument hebben we KORTGENE vrijdag 11 mei 2018 Terug naar de Zeeuwse Hans Puik 44 —Marloes Bareman De woning van Mar loes en Alwin uit Kortgene bestond ooit uit twee huisjes. De scheiding is nog steeds zichtbaar in de vloer en het plafond. Over het bouwjaar bestaat twijfel. Het jaartal 1901 is in een steen gebeiteld, maar de buurman vermoedt dat de woning een jaar eerder is gebouwd. Uit verhalen van dorpsgenoten is duidelijk geworden dat voor de bouw van dit huis - en dat van de buurman - stenen zijn gebruikt van een schuur die in de buurt stond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52