II Dorpsraad in actie tegen vrachtwagens Meezingen op Graauwrock: Hello, hello! 7 HEMELVAARTSDAG VIER EVENEMENTEN Oldtimerfestival, Provenement, Bastionfeesten en dan ook nog de expositie van de fotoclub. Wie zich tijdens Hemelvaart verveelt, kent de weg naar Axel niet. De vier evenementen versterken elkaar, zo veel is duidelijk. Wie klaar is met snuffelen tussen de oldtimers, loopt zo naar het Provenement bij de kerk. Of andersom. Een gezin met vier kinderen haalt een paar wafels bij de kerk en staat nu te loeren naar de oldtimer van Bres- siaander Sjaak van den Broecke. Hij bekijkt het groepje met argus ogen. „Want soms gaan ze eerst- friet eten en zitten ze daarna met hun vette vingers aan je auto." Vandaar het A4'tje dat voor de ruit van zijn Cadillac La Salie uit 1930 hangt. Een oldtimer auto is gelijk andermans vrouw. Je mag er naar kijken, haar bewonderen, maar er niet aankomen. Sjaak kocht de wagen vorig jaar op een veiling in Pennsylvania. De vorige locatie vond ik wat intiemer. En als je naar de wc moest, kroop je zo de bosjes in „Samen met een T-Ford uit 1913." Zijn wagenpark is daardoor uitge breid tot een kleine 25 auto's. „Dus nu moet ik gaan bijbouwen, want het worden er wel erg veel. Het zijn trouwens niet alleen maar oldtimers. Mijn Volkswagen-bus en camper staan er ook in." Sjaak staat 'al zeker vijftien jaar' op het Oldtimerfestival in Axel, dat voor het tweede opeenvolgende jaar ge houden wordt op het parkeerter rein van Albert Heijn en de Markt. „De vorige locatie vond ik wat in tiemer. En als je naar de wc moest, kroop je zo de bosjes in." Wie na het Oldtimerfestival op weg gaat naar het Provenement, stapt zo de expositie van Fotoclub Axel binnen. Ook daar is het tegen lunchtijd goed druk met belang stellenden. De geuren bij de pro testantse kerk trekt hen vervol gens automatisch richting het Pro venement. Daar worden allerlei gerechtjes gemaakt. De opbrengst gaat naar de zorgboerderijen van stichting Binnenste Buiten. En de vergaderzaal, keuken en de toilet ten van de kerk konden wel een opknapbeurt gebruiken. De hapjes komen vanuit de hele wereld. In een kraam worden nasi, Russische borsjtsj (een soep van rode biet) en Amerikaanse hamburgers ge maakt. „Russen en Amerikanen naast elkaar, wie had dat ooit ge dacht", roept de hamburgerbak ker. Tegenover hem staan Awet en Yodit. Oorspronkelijk uit Eritrea en nu bewoners van Axel. Ze zijn gekleed in prachtige gewaden en maken Eritrese lamscurry op in jeera, wat nog het meest lijkt op een hartige pannenkoek. 'Wat de boer niet kent, eet hij niet', gaat vandaag niet op, vrijwel iedereen lust het. Awet trakteert vervolgens op Eritrese gastvrijheid. „Kom vol gende keer bij mij thuis en ik maak het nog eens." Er dolen nog steeds vrachtwagens door Draaibrug en het geduld van de Draaibruggeraat is op. De dorpsraad wil niet lijdzaam een oplossing afwachten, terwijl er dagelijks gevaarlijke verkeerssitu aties ontstaan. Onlangs schreef de Draaibrug geraat een brief aan B en W, om dolend vrachtverkeer onder de aandacht te brengen. Navigatie systemen blijken adressen langs de parallelweg niet te kunnen vin den en vrachtwagens belanden daardoor in het dorp, op de dood lopende Oude Sluisweg. Er wordt achteruit langs speelplekken en over het fietspad gereden. De raad had zelf een oplossing gevonden: extra verwijsborden. Dat krijgt Sluis niet voor elkaar bij Rijkswaterstaat waar de weg ei gendom is, liet wethouder Chris van de Vijver weten. Wel wordt gekeken naar een oplossing, zoals het aanpassen van adressen van bedrijven waar verkeerd naartoe wordt genavigeerd. Dat duurt de Draaibruggeraat allemaal te lang, de leden gaan zelf naar Rijkswa terstaat om bordjes te bewerkstel ligen. Ook is er melding gedaan bij het Meldpunt Veilig Verkeer. GRAAUW By Far opende gisteren festival Graauw rock, voordat de Terneu- zense singer-songwriter Herman Broek Jr. het po dium in de tent betrad. Hij zorgde ervoor dat het al vroeg gezellig druk was in Graauw. Daarna was het meezingen geblazen met The U2 Tribute, die de grootste hits van de Ierse band over Graauw blie zen. Hello hello, hola! Graauwrock was, mede door de komst van Blof, zo goed als uitver kocht. In de loop van van daag meer over Graauw rock op de website van deze krant. vrijdag 11 mei 2018 Axel ruikt naar oldtimers en lamscurry Bob Maes Axel - Sjaak van den Broecke, deelnemer Oldtimerfestival Yodit uit Eritrea maakt lams curry op injeera, op het Prove nement. De Cadillac La Salie van Sjaak van den Broecke. foto's peter nicolai Sophie Stockman Draaibrug Optreden The U2 Tribute. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48