'Het was niet altijd goed, maar O O) 0) O 10 ZE Eerste winst binnen voor JVOZ/Sparta Balk en Van Belzen volgen elkaar op Van Damme alleen minder dan Veraart Van Drongelen mee naar Zuid-Amerika Hoofdklasser is in finale te sterk voor Uno Animo (4-2). Een deel van de aanhang van de Brabanders misdraagt zich. DISTRICTSBEKER FINALE De voetbalsters van Sparta/JVOZ legden gis teren beslag op de districtsbeker. De ploeg van trainer Niels Slager was in de finale in Etten- Leur met 2-1 te sterk voor het tweede team van FC Eindhoven. Beide treffers kwamen op naam van spits Angela Versluis. Zij scoorde vroeg in de wedstrijd (1-0), kreeg na de gelijk maker meerdere kansen om Sparta/JVOZ we derom op voorsprong te zetten, maar sloeg pas in de verlenging voor een tweede keer toe. De winst was meer dan terecht, omdat Sparta/JVOZ over de gehele wedstrijd gezien de bovenliggende partij was. De ploeg hoopt in de komende weken ook het kampioen schap in de derde klasse binnen te halen. Vlissingen heeft Rick Balk aan de selectie toe gevoegd als keeper. Deze 26-jarige goalie komt over van tweedeklasser Arnemuiden. Hoofd klasser Vlissingen was op zoek naar een nieuwe keeper omdat eerste keus Joan van Belzen juist heeft besloten om terug te keren naar Arnemuiden. Datzelfde geldt voor Jesper Poortvliet en Benjamin Dijke (Lewedorpse Boys) en Roy de Smit (Nieuwdorp). Daarnaast hebben ook Cores Siwabessy (VCK), Daniël van 't Westende (GPC Vlissin gen) en keeper Ra even Buckley (RCS) hun komst naar Arnemuiden bevestigd. Jelle Veraart verkeert in bloedvorm. De Belgi sche wielrenner schreeg gisteren in Wemel- dinge een nieuwe overwinning bij. Hij bleef twee jeugdige Zeeuwen voor. Als tweede ein digde Rico van Damme uit Yerseke en Oost burger Dante de Ruysscher klasseerde zich als derde. Vooral Rico van Damme leverde een keurige prestatie. Hij profiteert van zijn win terse arbeid als schaatser en ook als skeeleraar. „Dat werkt allemaal mee en ik heb ook een re delijk koersinzicht", aldus de 21-jarige Van Damme. Alleen aan het eindschot van Veraart kon hij niet tippen. Voetballer Rick van Drongelen uit Axel kan zich opmaken voor een trip naar Zuid-Ame- rika. De verdediger van het Duitse Hamburger SV is één van de zestien spelers in de selectie van Jong Oranje. Het team van bondscoach Art Langeler neemt het op 25 mei op tegen Jong Bolivia en speelt op 29 mei tegen Jong Pa raguay. De intercontinentale oefenstage wordt afgewerkt ter voorbereiding op de cru ciale EK-kwalificatieduels met Engeland en Schotland in september. Bart Nieuwkoop (Feyenoord) heeft zijn plek bij Jong Oranje moeten afstaan aan ploeggenoot Kevin Diks. Godschalk Vestingcross Grand Prix Sinds de clubs uit de tweede en derde divisie niet meer meedoen aan de strijd om de districtsbeker, bevinden zich op de weg naar de eindzege minder hobbels. Zeker voor hoofdklassers, die alleen nog clubs treffen die op hetzelfde óf- in veel gevallen - een lager niveau acteren. Vorig jaar was Hoek de Zeeuwse winnaar, gisteren werd Goes de trotse bekerwinnaar, voor het eerst in de clubhistorie. Waar we met z'n allen nog wel aan moe ten wennen, zijn de soms belache lijke taferelen rond het veld. Want was de finale vorig jaar met Hoek-BVV een duel tussen een hoofdklasser en een tweede klasser; dit jaar was het met Goes- Uno Animo precies hetzelfde. Aan alles was te merken dat de eind strijd voor de laatste club het hoogtepunt van het jaar was. Een jaar geleden, in Bergen op Zoom, misdroeg de aanhang van BW zich, vooral dankzij een aantal le den van de harde kern van FC Den Bosch. In Etten-Leur was de (vaak jolige) sfeer gisteren iets beter, tot Uno Animo in de slotfase op een kansloze 3-1-achterstand stond. Ongetwijfeld onder invloed van alcohol besloot een deel van de aanhang van de club uit Loon op Zand oerwoudgeluiden te fabrice ren, op het moment dat Francis Kabwe Manengela aan de bal was. Het was laag bij de grond en van een bedenkelijk niveau, maar Kabwe Manengela leek er zijn schouders ervoor op te halen en antwoordde met zijn voeten. Hup, daar snelde hij weer langs de kans loze rechtsback, met de weten schap dat de beker naar Goes ging en alleen naar Goes. Daar kon de soms hopeloos spartelende twee deklasser niets aan veranderen. Na het laatste fluitsignaal ging het vooral over de fraaie prestatie van Goes, over de kwaliteit van de ploeg en over de wedstrijden die er nog aankomen. De eerste prijs is binnen, maar het seizoen is nog lang niet klaar. Goes is hongerig, Goes wil meer, te beginnen zon dag tegen OSS'20. „Het is best Het is vreemd, zo kort na de finale, maar zondag is dé wedstrijd van het jaar vreemd, zo kort na een finale, maar dat is misschien wel de be langrijkste wedstrijd van het jaar", zei Rogier Veenstra. „OSS'20 is al kampioen, maar heeft dit seizoen nog geen wedstrijd verloren. Als wij daar wel weten te winnen, zet- Terwijl Klaas van Hecke met een biertje in de hand de wedstrijd na- beschouwde, mengde een Uno Animo-supporter zich in het ge sprek. „Het was echt slecht, ik had jullie hoger ingeschat", stelde de op het oog beschonken jongen. Van Hecke reageerde rustig en be schaafd. Toen de supporter bleef doordrammen, vond de verdediger het wel welletjes. „Maar wij hebben Het aantal mensen langs de kant zorgde bij sommige jongens voor spanning lekker gewonnen." De buitenwereld zag de bekerfi nale vooraf als een abc't je. Kon een middenmoter uit de tweede klasse het de nummer twee van de hoofd klasse lastig maken? Snel een doel punt maken, was het devies. Sherief Tawfik maakte uit een corner al na een kwartier de 1-0. Daarna haperde de motor. „Er was weinig beweging, waardoor het vaststond", constateerde de routinier. „Het aantal mensen langs de kant zorgde bij sommige jon gens voor spanning. Tegen deze te genstander ben je eigenlijk ver plicht om minimaal met 3-0 de rust in te gaan." Vlak voor de pauze werd het ech ter 1-1. Doelman Dennis Uyl baalde. „Het enige wat zij deden, was de bal zonder idee naar voren schieten. Als deze dan nog goed valt ook. Een lange bal belandde aan de zij kant van het strafschopgebied. De doelman schatte de situatie ver keerd in. „Tijdens het uitkomen dacht ik: dit ga ik niet redden." Met vrijdag 11 mei 2018 VOETBAL VOETBAL Rico van Damme rijdt in het spoor van Jelle Veraart, foto johan van der hei jden WIELRENNEN VOETBAL WA U Judoka Indy God schalk (14) uit Middelburg is defi nitief geselec teerd voor het EK voor junioren, dat eind juni wordt ge houden in Sara jevo. Eremetaal in de Europa Cup le verde haar het ticket op in de ca tegorie tot 44 kg. I De Vestingcross, de veldrit in Hulst, is onderdeel van een steeds groter circuit. De Brico Cross-kalender breidt komende winter uit van zes naar acht wed strijden. De vel- dritten in Ronse en Essen zijn toe gevoegd. De Ves tingcross wordt in 2019 op 17 fe bruari gereden. i De Zeeuwse drie- banders Michael Vink en Richard de Bruin hebben zich in Rosmalen geplaatst voor het hoofdtoernooi van de tweede Grand Prix. Omdat Jean- Paul de Bruijn au tomatisch ge plaatst was, star ten vandaag drie Zeeuwen in het hoofdtoernooi. Goeswilna beker Barry van der Hooft Etten-Leur - Rogier Veenstra De irritaties bij enkele spelers van Goes in de eerste helft maakten in de tweede helft plaats voor lachende gezichten. De zondag-hoofdklasser to verde een 1-1-ruststand om in een 4-2-zege. „Ik kan lang nega tief lullen over het duel, maar niet veel mensen kunnen nazeg gen dat ze de beker hebben ge wonnen", grijnsde aanvoerder Ruben Hollemans na afloop. Len Wolters Etten-Leur - Sherief Tawfik o. ■u i V- #6', Tim de Winter viert zijn eerste en Goes' derde goal. foto wessel dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38