IL GIRO 2018 25 FORMULE 1GP SPANJE ledereen vond de laatste weken wel iets van Max Verstappen. En vriend en vijand bemoeide zich met de racefilosofie van zijn team Red Buil. De coureur lijkt na een povere seizoensstart niet veel te willen veranderen. MAGAZINE Zijn diepste zielenroerse len houdt Max Verstap pen graag voor zichzelf. Hij is de man van de be knopte antwoorden, recht door zee. In hoeverre de moeizame seizoensstart, zijn eerste echte sportieve dal in de Formule t, hem aan het twijfelen brengt of aan het denken zet, is uitsluitend af gaand op zijn verbale uitingen moeilijk in te schatten. „Ik ga er re delijk makkelijk mee om", zei de 20-jarige Verstappen gisteren in Barcelona. Maar wie hem vaker hoorde pra ten en op zijn lichaamstaal lette, leek een topsporter onder lichte hoogspanning te zien. Logisch, na vier teleurstellende resultaten weet Verstappen dat hij zondag in Spanje de boel heel moet houden en tegelijkertijd moet scoren. Niet eens vanwege alle kritiek en de meningen van de afgelopen we ken, in eerste instantie voor zich zelf. Geïrriteerd Hij reageerde gisteren op Circuit de Catalunya licht geïrriteerd op de vele analyses en opinies die na het incident in Bakoe voorbijkwa men. Daar reed Daniël Ricciardo hard in op de achterkant van Ver stappen en belandden beide ploeggenoten naast de baan. De tweede dubbele uitvalbeurt dit seizoen, een fiasco voor het team. En voor de Limburger na techni sche problemen in Australië, bot singen met Lewis Hamilton en Se- bastian Vettel in Bahrein en Sjang hai de vierde sof op een rij. Dan mogen de criticasters Niki Lauda heten of uit de leiding van zijn eigen rij stal komen, Verstap pen laat zich niet alles zeggen. Zijn teambaas Christian Horner zei deze week dat Verstappen dit seizoen 'in de meeste gevallen over-eager was', te gretig. „Daar ben ik het niet mee eens. Dat ben ik totaal niet", counterde de cou reur. Helmut Marko, de teamadviseur en grote baas bij Red Buil Racing, vertelde aan Auto Bild dat Ver stappen in een volgend noodgeval iets langer moet nadenken en an deren een beetje meer ruimte moet gunnen. „Hij hoeft niet te vertragen of zijn race-instelling aan te passen. Maar hij moet wel gewoon finishen. We hebben de punten nodig. Bovendien weet Max dat hij bij het volgende inci dent altijd de schuld zal krijgen, Je kunt het doen, een tandje minder, dan rijd je in de rondte en word je nooit erkend terecht of onterecht, omdat hij al bij zoveel aanrijdingen betrokken is geweest." Maar Verstappen zei de ko mende race te benaderen als elke andere. „Je wil altijd een clean weekeinde." Hij toog vorige week naar de fa briek van Red Buil Racing in En geland en bood - net als Ricciardo een paar dagen eerder - ten over staan van het personeel zijn excu ses aan voor het gebeurde in Ba koe. „Ik heb uitgelegd dat wij er zelf ook niet blij mee waren. Zo'n weekeinde is niet fijn, maar het is gebeurd, je gaat verder. Je ziet het in alle sporten: soms zit het even niet mee, daarna gaat het weer lo pen. Ik ga het hier gewoon weer opnieuw proberen." Het veelgehoorde advies: heb een fractie meer beleid. Max Verstappen: „Ja, dan rijd je laatste. Of in elk geval een stuk langzamer." „Daarom zijn zij ook geen For mule i-coureur." „Ja, dat zeggen ze nü." „Je kunt het doen, maar dan rijd je in de rondte, word je nooit erkend. Dan is het na tien jaar Formule t: Nou dankjewel en tot nooit meer." Red Buil verkondigde de afgelopen week dat er geen stalorders ko men, maar dat de staf wel ingrijpt als de situatie in de race opnieuw dreigt te escaleren. Ricciardo zei dat de snellere coureur daarbij voorrang moet krijgen. Verstap pen dacht daar het zijne van: „In de Formule t denk je altijd dat je sneller bent als je achter iemand rijdt. Dan ben je er voorbij en is het andersom." Kortom: de jonge Nederlander zal zeker niet zomaar aan de kant gaan. Het past niet bij zijn karakter en racefilosofie. Een Formule t- race rijd je in zijn beleving niet met de handrem erop. Nu niet en nooit niet. Alles over de Giro d'ltalia 2018 8 710371 002757 UITSLAGEN vrijdag 11 mei 2018 PC '1 a 2 procent voorzichtiger? Dan rijd je achteraan' Rik Spekenbrink Barcelona - Max Verstappen (20) Max Verstappen: „Ik ga het in Barcelona gewoon weer opnieuw proberen." foto gettyimages Kun je als Formule 1-coureur één of twee procent voorzichtiger rijden? Veel mensen zeggen nu: Max moet een tandje minder risico nemen. Ook oud-coureurs zeggen dat. Maar jij zegt: dat gaat niet? 76 psQM iyVUk. Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/giro2018 bruncj JUMBO feUMH BON IL GIRO MAGAZINE O.a. verkrijgbaar bij: Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant. TENNIS Madrid Mannen, tweede ronde: Nadal (Spa/1) - Mon- fils (Fra) 6-3 6-1, Kohlschreiber (Dui) - Bautista (Spa/11) 6-3 4-6 7-5, Thiem (Oos/5) - Delbonis (Arg) 4-6 6-3 7-5, Goffin (Bel/8) - Haase (Ned) 7-5 6-3, Del Potro (Arg/4) - Dzumhur (Bos) 6-3 6-3 Derde ronde: Anderson (ZAf/6) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 7-6(7) Derde ronde: Shapovalov (Can) - Raonic (Can) 6-4 6-4, Thiem (Oos/5) - Coric (Kro) 2-6 7-6(5) 6-4 Vrouwen, derde ronde: Bertens (Ned) - Wozniacki (Den/2) 6-2 6-2, Garcia (Fra/7) - Görges (Dui/11) 6-2 6-4 Kwartfinale: Pliskova (Tsj/6) - Halep (Roe/1) 6-4 6-3, Bertens - Sjarapova 4-6 6-2 6-3 VOETBAL Engeland Premier League Tottenham Hotspur - Newcastle United 1-0, Leices- ter City - Arsenal 3-1, Swansea City - Southampton 0-1, Chelsea - Huddersfield Town 1-1, Manchester City - Brighton 3-1 Spanje La Liga Sevilla - Real Madrid 3-2, Barcelona - Villarreal 5-1 Italië Bekerfinale Juventus - AC Milan 4-0 België Play-offs I Anderlecht - Standard 1-3, Charleroi - Club Brugge 1-3 Groep B STVV - Beerschot Wilrijk, Antwerp - Eupen 2-1, KV Oostende - Lokeren 1-3 HOCKEY Mannen, hoofdklasse Play-offs, halve finale Bloemendaal - Amsterdam 0-3 (0-0,0-2,0-3) (Kampong en Amsterdam naar finale) Vrouwen, hoofdklasse Play-offs, finale (best-of-three) Den Bosch - Amsterdam 3-2 (0-1,1-1,1-2) WIELRENNEN Vierdaagde van Duinkerke Derde etappe (172,2 km): 1. Bouhanni (Fra) 4.10.38,2. Dupont (Bel), 3. Wip- pert (Ned), 4. Grosu (Roe), Allegaert (Bel), 6. Siske- vicius (Lit), 7. Aristi (Spa), 8. Barbier (Fra), 9. Weiten (Ned), 10. Planckaert (Bel), allen z.t. Algemeen klassement: 1. Dupont (Bel) 12.25.00,2. Coquard (Fra) z.t. 3. Sar- reau (Fra) 0.02,4. Bouhanni (Fra) z.t. 5. Lecroq (Fra)A 0.03,8. Van Schip (Ned) 0.05 S r wVruTY') Timothy Dupont viert met zijn kind het leiderschap in de Vier daagse van Duinkerke. fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25