REN ATE WENNEMARS Bestuur Vindicat loopt33.000euro mis na mishandeling effeweg.nl 0881030800 €100, VLIEG-BUSREIS NOORWEGEN RONDREIS NOORWEGEN 6 tot korting p.p Column Wat leuk dat er nu ook een boek is van je podcasts over opvoeden. Het heet 'Ik ken iemand die'. Nou, ik bén 'iemand die': onze zoons zijn in middels 13 en 15 en als ik één ding heb geleerd, dan is het wel dit: kinderen gaan niet zo snel stuk. had toen ik nog worstelde met twee hummeltjes. Toen ik in de weekenden ronddoolde met twee kinderen op de fiets, om acht uur 's morgens. Omdat ze al om vijf uur wakker waren en ik van gek kigheid niet wist hoe ik de dag door moest komen. Want van tv kijken werden het af gestompte airheads. Zei men. Ik heb de oudste ge- vingervoed (zoek dat maar eens opom dat hij niet aan de borst wilde en poeder melk 'niet goed' was. Ik heb echt een was lijst met dingen die ik wel of niet deed voor de kinderen, maar waar ik zelf doodmoe van werd. moeders. Niet mijn vriendinnen, maar moeders die ik tegenkwam bij de zandbak of op de crèche. Die maakten me onzeker. Andere moeders zijn vaak meedogenloos. Hoogtepunt van snoeverij is het eten. Het wél eten. Want terwijl mijn kinderen steevast het prutje uitspuugden dat ik met zorg en vers voor ze had gemaakt, aten de kinderen van sommige andere moeders op hun 2de al olijven en op hun 3de oesters. Potjes? Néé, daar deden ze niet aan. Fa- brieksrommel. Die van hen at gewoon met de pot mee, uiter aard. En sliep door. En uit. Groen van jaloezie was ik soms. heb ik ook iets anders geleerd: mensen lullen maar wat. En overal is wel iets aan de knik ker. Dat kind dat wel eet, durft misschien niet te poepen. Staat zo'n moeder wanhopig tegen die dreumes te schreeuwen dat ie het lós moet laten. Loslaten. Hoe vaak ik dat woord wel niet heb gehoord. Maar dat kon ik helemaal niet. Mijn redding was Erben. Die liep bijvoorbeeld altijd voor de kinde ren uit. Dan volgden ze vanzelf wel. Ik redderde juist achter ze aan. En ging hij met ze naar het zwembad, dan smeet hij eerst het kind in de tunnel van de glijbaan en ging er vervolgens zelf achter aan. Leren fietsen? Gewoon je hand uit dat nekje halen en hopen op het beste. Hij had er vertrouwen in dat het goed kwam. Dat voelen ze. En het mooie is: ze zijn nog steeds niet stuk! Groet van een oudere moeder Moeders bij de zandbak of de crèche maakten me onzeker De bewuste mishandeling vond plaats in de sociëteit op de Grote Markt op 3 december 2017, tijdens de Kermesse d'Hiver, een groot feest van Vindicat. Het slachtof fer, een lid van Vindicat, liep een lichte hersenschudding op, naast letsel aan zijn gebit en een snee in zijn neus. Hij deed aangifte. Het Open baar Ministerie vervolgt twee 22-jarige leden van Vindicat voor mishandeling met ernstig letsel tot gevolg. De twee moeten in juli voor de rechter verschijnen. Vindicat heeft het incident niet gemeld. Dat is in strijd met de ge dragscode voor studentenvereni gingen. Die gedragscode voor stu dentenverenigingen is onderte kend door ongeveer 60 verenigin gen, ook door Vindicat, zegt een woordvoerster van de RUG. Rector magnificus Elmer Ster ken van de RUG licht in een ver klaring het besluit toe: „Aan het eind van dit studiejaar zouden we beoordelen of de bestuursleden aanspraak konden maken op deze financiële tegemoetkoming uit het Profileringsfonds. Voor waarde hiervoor was dat zich geen nieuwe incidenten mochten voordoen. De trieste constatering is dat dit helaas niet is gelukt, maar dat ze ook verzuimd hebben om het te melden." i Studentenclub had (nieuw) geweld moeten melden Vindicat betreurt de beslis sing van de onderwijsinstellin gen, maar zegt het wel te begrij pen. Overigens betekent dit niet dat de beruchte vereniging de fi nanciële steun definitief kwijt is. Volgend studiejaar kan het stu dentencorps weer aanspraak ma ken op de beurs. Gesprekken daarover volgen nog. Vindicat kwam in 2016 ook al in het nieuws door geweld. VERTREKGARANTIE VERTREKGARANTIE €75,- korting p.p €100,- korting p.p 8 daagse vlieg-busreis 10 daagse busreis woensdag 9 mei 2018 PC Beste Nynke, Als ik dat toch eens geweten En ik weet nu ook hoe dat komt: In de loop van de tijd De Groningse studentenver eniging Vindicat is de financi ële steun van Rijksuniversiteit Groningen (RUG) en Hanzeho geschool Groningen kwijt. Vin dicat loopt 33.000 euro mis, omdat de vereniging opnieuw in opspraak raakte wegens een ernstige mishandeling. Redactie Groningen Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig t/m 01-05-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties. Vlieg comfortabel naar Oslo, waar de Nederlandse Effeweg.nl chauffeur u meeneemt op een onvergetelijke rondreis over de ongerepte hoogvlaktes, door indrukwekkende berglandschappen en langs de mooiste fjorden. Maak een cruise door de fjorden en een tocht met de Flamsbana, één van de beroemdste treintrajecten ter wereld. VERTREKDATA EN PRI3ZEN 28 meiC799.- €724, ZjjuniC799.- €724, 11 juniC799.- €724, 18junif7997- €724, 25juni€799;- €724- 27 augustusf8197- €744, 3 septemberf8ISf- €744, 10 septemberf799?- €724, Een onvergetelijke busreis door het land van de Vikingen, de fjorden en ongerepte natuur. Geniet van de prachtige uitzichten op het adembenemende berglandschap, de ruige hoogvlakte, gletsjers, de imposante fjorden en de gemoedelijke hoofdstad Oslo. Alle facetten van het veelzijdige Noorwegen komen aan bod tijdens deze reis. PROGRAMMA Dag 1 Vlucht naar Oslo Dag 2 Geirangerfjord, Dalsnibba en fjordcruise Dag 3 Sognelj'elLsvegen, oversteek Sogneljord en Staafkerk Dag 4 Cruise Hardangerford, Voringfossen en Hardangervidda Nationaal Park Dag 5 Dagtocht üotunheimen Dag 6 Treinreis Flamsbana Dag 7 Oslo met stadstour Dag 8 Oslo - Amsterdam INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt en diner Dalsnibba uitzichtpunt Vlucht Amsterdam -Oslov.v. met Norwegian 20 kg ruim-en 10 kg handbagage Effeweg.nl reisleider en Comfort Class touringcar ter plaatse VERTREKDATA EN PRIDZEN 25juniVOLGEBOEKT 2, 9julif8397- €739.- 16 ju li€3497- €749, 6,13, 20 augustus. .f8497- €749,- 27 augustusf8397- €739,- 3 september£839j- €739,- 24 september€829?- €729,- 13 oktober€799?- €699,- PROGRAMMA Dag 1 Heenreis Dag 2 Via Zweden naar Noorwegen Dag 3 Oslo Dag 4 Treinreis Flamsbana Dag 5 Staafkerk en Sognefjord Dag 6 Briksdalgletsjer Dag 7 Dagtocht Geirangerljord en fjordcruise Dag 8 Lillehammer en Hamar Dag 9 Overtocht Helsingborg - Helsingor Dag 10 Terugreis INCLUSIEF 9 hotelovernachtingen 9 maal ontbijt en diner Bootovertochten Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6