Een Dagje Wellness voor maar 5,95* 7 Nog een paar maanden en dan is café 't Klompekot bij Ovezande terug van weggeweest. Het pand, dat vorig jaar mei zijn deuren sloot, heeft twee nieuwe eigenaren en wordt gereno veerd. De zoek tocht naar een nieuwe uitbater is ook begonnen. BE CAFE OVEZANDE NIEUW LEVEN Verhalen zijn er genoeg over café 't Klompekot van vroeger. Bie Tanne werd het in de volks mond genoemd, naar de voorma lige waardin. Midden jaren tachtig heette het nog even D'Ouwe Tap- perië, maar twee jaar later werd dat teruggedraaid naar 't Klompekot. Met de kenmerkende witte muur. De kastanjeboom. Roodwitte luik jes en in een bocht vastgeplakt aan de Westeindsedijk. Nadat moeder en dochter Willy en Petra van Tatenhove in mei vo rig jaar als uitbaters stopten, kwam het gebouwtje leeg te staan. Hoe wel er veel aan moest gebeuren, za gen Kees Kik en Koen Stokx het als een buitenkansje. „We hebben het vrij snel gekocht nadat het te koop kwam", zegt Kik. „Dit plan slaagt voor honderd procent." Stokx vult hem aan: „De vorige uitbaters zijn niet gestopt omdat het niet meer liep." Kik: „Een café met alleen een biljart heeft alleen geen bestaans recht meer. Natte horeca. Je moet er ook een hapje kunnen eten." Hij draait zich om naar het terras, dat vol in de meizon ligt. „Het plekje is perfect. Ik ken niet veel cafés met zo'n uitzicht." Ze verwachten nog een maand of twee nodig hebben tot 't Klompen kot gereed is. Pas als het zover is, komt er een open dag om een uit bater te vinden. „Het pand moet eerst toonbaar zijn", zegt Kik. „Zo dat het er fris bij staat. We zitten al een poosje in het vak. Haast is onze slechtste raadgever. We hebben re constructies gedaan waarbij haast de motivatie was. Die zijn allemaal verkeerd uitgepakt." Kik en Stokx zoeken naar iemand die of een stel dat bekend is met de omgeving en 't Klompekot had een trouwe klantenschare bij de familie Van Tatenhove. Die heeft dat perfect gedaan de mensen, ,,'t Klompenkot had nog steeds een trouwe klanten schare bij de familie Van Taten hove. Die heeft dat perfect ge daan", zegt Stokx. Als de nieuwe uitbater dat wil, kan er op de zolder nog een klein appartement ge bouwd worden. Overigens hebben zich al wel 'een stuk of drie' poten tiële exploitanten gemeld. Kaatje van de Kaai Het verhaal gaat dat bij het vroe gere Klompekot een drankje ge schonken werd dat gestookt was naar een recept van Kaatje van de Kaai, die lang geleden een cafeetje had aan een haventje verderop. Toen stond het biljart nog midden in de zaal. Later kwamen er twee flipperkasten in de hoeken. Daar keert niets van terug, legt Kik uit. Een verhoogde bank aan de zij muur, kleine tafeltjes met stoelen en één grote stamtafel. De toog - er staan nog steeds volle bierflesjes boven - blijft nagenoeg hetzelfde, net als de toiletten met ouderwetse tegeltjes. Het pand wordt wel in zijn ge heel gerenoveerd waar nodig. Scheuren worden hersteld, rot houtwerk wordt vervangen. De keuken wordt volledig vernieuwd. 'Sleutelklaar opleveren', noemt Kik dat. Stokx: „Een jong ondernemers echtpaar zonder ervaring kunnen we best van wat tips en trucs voor zien, en misschien een beetje fi nancieel helpen." Kik: „Een paar meubeltjes en een voorraad drank erin en ze kunnen open." Ga naar pzc.nl/krantsparen woensdag 9 mei 2018 Klompekot terug van weggeweest Michiel Bouwman Ovezande - Koen Stokx Koen Stokx (links) en Hans Kik willen 't Klompekot met een renovatie nieuw leven inblazen, foto marcelledavidse *Voor SpaSense en Hezemeer geldt een toeslag van 3,- p.p.ÉÊ Reserveringen kunnen gemaakt worden tot en met 31 augustus 2018 o.b.v. beschikbaarheid. Bekijk de algemene voorwaarden op de website. Hoe werkt het? U kunt kiezen uit de volgende wellnessresorts: 'SpaPuur *SpaWell *ELYtlUM 'SpacSense *VeluwseBron #zwaluwhoeve 'Thermen Holiday ^Hezemeer ^SpaWeesp Ga naar pzc.nl/krantsparen Vul de activatiecode krantsparen in en klik verder Vul uw gegevens in en klik op bestellen U ontvangt uw persoonlijke spaarkaart per e-mail Print de spaarkaart en verzamel 4 originele zegels Deze staan wekelijks in de krant tot en met 2 juni 2018 Spaarkaart vol? Maak uw reservering voor slechts 5,95* op de website van het resort van uw keuze. Volg hiervoor de stappen op uw spaarkaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67