II Een Dagje Wellness voor maar 5,95* 7 NIEUWBOUW PIETER ZEEMAN Hoe de gevels er uit zullen zien, is nog niet bekend. Wel duidelijk is nu waar het nieuwe schoolgebouw op het Hatfieldpark komt te staan en hoe de binnenruimte is ingedeeld. Een collegezaal komt er in. Plus een paar patio's die voor licht en lucht in het binnenste van het gebouw zorgen. En elke afzonderlijke kant van het ge bouw krijgt smoel. Architect Eli- anne Reijers van bureau Bos uit Baarn presenteerde gisteravond een eerste schetsontwerp van het nieuwe gebouw waarin Pieter Zeeman, Beatrixschool en de Meie na de zomer 2020 hun intrek ne men. Aan die eerste schetsen moet nog heel wat gekneed en gepolijst, gaf Reijers aan. En leuke dingen bedacht die de school tot school maken. „Maar, en daar ben ik zelf blij mee, we hebben het gebouw nu op op z'n plek gezet en laten de identiteit aan alle kanten zien." Bibliotheek Alleen de bibliotheek blijft straks staan. Zo'n beetje tussen de twee huidige schoolgebouwen van Pie ter Zeeman, die straks tegen de vlakte gaan, wordt de nieuwe school neergezet. In oost-weste lijke richting. Met aan de zuidwest kant van het gebouw De Meie en de Beatrixschool. Vanaf de Greve- lingenstraat kunnen auto's de Kiss Ride bereiken en de parkeer plaats die bij de bieb hoort. Aan de kant van de Haringvlietstraat komt het sportveld. Het school plein voor het voortgezet onder wijs komt aan de zuidoostelijke kant van het pand te liggen. Bieb en schoolrestaurant loop je via de noordwestelijke kant binnen. Campus Cultura en Pieter Zeeman via de noordoostelijke kant. Er lopen wandelpaden dwars door het gebied die ook te gebrui ken zijn door mensen uit de buurt. Reijers streeft naar een 'door waadbaar' gebied. Open grasland, her en der een boom en wat kron kelend water. De school moet geen gesloten bastion zijn. Zowel bin nen als buiten gaan samenhang en identiteit hand-in-hand. Je moet kunnen zien van buitenaf dat het om één en hetzelfde gebouw gaat, wat je volgens de architect kunt bereiken door verhoudingen en ritme van de verschillende onder delen op elkaar af te stemmen. Verschillen in identiteit worden benadrukt door te werken met verschillende materialen en door We hebben het gebouw nu op op z'n plek gezet te kiezen voor transparantie. Van buitenaf kun je op sommige plek ken zien wat er binnen gebeurt. Door allerlei partijen is meege praat en meegedacht over hoe de nieuwe school er uit moet komen te zien. Het streven is na de zomer een volgend ontwerp te presente ren. In mei 2019 moet de bouw be ginnen en die wordt naar ver wachting in veertien maanden af gerond. Logistiek is dat een enorme klus. De leerlingen van Pieter Zeeman blijven aan het werk in de huidige gebouwen. Al leen de gymzalen gaan eerder te gen de vlakte om met de bouw te kunnen beginnen. Niet alleen de school ook het onderwijs van Pieter Zeeman ver andert drastisch. Dat proces wordt gaandeweg, te beginnen in de brugklassen, doorgevoerd. In plaats van taakgericht onderwijs wordt voortaan doelgericht onder wijs gegeven. En voor verschil lende vakken kunnen leerlingen deelnemen op verschillende ni veaus. Op maat Elke leerling krijgt een eigen men tor/coach en werkt individueel of krijgt les in kleine groepen of met veel groepen tegelijk in de college zaal, die ook te gebruiken is door gastdocenten. Onderwijs op maat. Ga naar pzc.nl/krantsparen woensdag 9 mei 2018 Smoel aan alle vier kanten Esme Soesman - Elianne Reijers, architect In de aula van Pieter Zeeman in Zierikzee zijn gisteravond de schetsen gepresenteerd aan be langstellenden. Maandagavond kregen ouders al een voor proefje te zien. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA nieuwbouw iwonei bibliotheek wonen/zorg Het roze gebouw is de bibliotheek, die blijft staan. Van daaruit wordt in oostelijke richting het nieuwe pand neergezet. Bij PO zit de Beatrixschool en de Meie, bij VO Pieter Zeeman. De kop aan de oostkant is drie lagen, het middenstuk bij het sportveld twee lagen, de rest één laag. *Voor SpaSense en Hezemeer geldt een toeslag van 3,-p.p. JP Reserveringen kunnen gemaakt worden tot en met 31 augustus 2018 o.b.v. beschikbaarheid. Bekijk de algemene voorwaarden op de website. Hoe werkt het? U kunt kiezen uit de volgende wellnessresorts: 'SpaPuur fSpaWell ^ELYilUM ^SpatSense *VeluwseBron #zwaluwhoeve 'Thermen Holiday ^Hezgmeer ^paU/eesp Ga naar pzc.nl/krantsparen Vul de activatiecode krantsparen in en klik verder Vul uw gegevens in en klik op bestellen U ontvangt uw persoonlijke spaarkaart per e-mail Print de spaarkaart en verzamel 4 originele zegels Deze staan wekelijks in de krant tot en met 2 juni 2018 Spaarkaart vol? Maak uw reservering voor slechts 5,95* op de website van het resort van uw keuze. Volg hiervoor de stappen op uw spaarkaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63