Sprankje hoop voor pulsvisser Aagtekerke Veel drempels voor muziekfeest Zierikzee Forum voor Democratie bijeen in Middelburg 2 Even onthouden voor de volgende Scrabble-avond: foodtruckfestival- seizoen. Ja, het is weerzover. START SEIZOEN DE KETCHUPFABRIEK Commentaar Op basis van het bestemmingsplan voor de sporthal weigerde burge meester Gerard Rabelink eerder dit jaar een vergunning. Den Haan ging in beroep bij de gemeentelijke bezwaarcommissie en kreeg gelijk. Alleen moet hij nu een aanvraag voor een omgevingsvergunning in dienen en wordt zijn plan opnieuw kritisch tegen het licht gehouden. „Ik kan niet anders", verwijst Ra belink naar de afspraken die met omwonenden zijn gemaakt bij de ALMANAK Het heeft een lieve som gekost om Domburg de status 'bad' te geven. Het zeewater werd getest op samenstelling, de heilzame werking van een verblijf in de badplaats moest wetenschappe lijk vastgesteld worden. Het kan zo veel gemakkelijker. Kijk dezer dagen maar eens goed naar het plaatsnaambord van buurgemeente Aagtekerke waar ze de zaken wat praktischer aan pakten. Slechts een kwestie van een houten bordje afzagen, een spuitbus en niemand die het nog kan ontgaan. Aagtekerke heet voor een minimum aan kosten nu Aagtekerke am Meer. De Nederlandse overheid en de visserijsector zijn naar stig op zoek naar argumenten om in Europa steun te krijgen voor de pulskorvisserij. Het Europees Parlement wil elektrisch vissen in 2019 verbieden. Dit zou een strop zijn voor veel Zeeuwse vissers. Tegenstanders van de pulskor vin den dat Nederland veel te hard van stapel is gelopen en be wust niet heeft gewacht op voldoende onderzoek. Franse vis sers stookten het vuurtje handig op en kregen een meerder heid van Europarlementariërs mee. Terecht of niet, dat gaat het nu niet om. Als de Europese ministerraad en de Europese Commissie volgen, zitten de Zeeuwse vissers in 2019 met de brokken. Tenzij het beeld verandert. Onderzoek van het Vlaamse Instituut voor Landbouw- Visse rij- en Voedingsonderzoek en de Universiteit van Gent geeft de burger moed. De effecten van garnalen-pulsvisserij op zeer jonge tong en kabeljauw zijn geruststellend. Dit is weliswaar niet een-op-een te vertalen naar het vissen op platvis, maar de betrokken onderzoekers vinden de ecologische voordelen inte ressant genoeg om het platvis-pulsvissen een kans te geven. Het is onwaarschijnlijk dat alle Nederlandse pulsvissers vol gend jaar gewoon kunnen doorgaan. Maar met elk nieuw posi tief onderzoeksresultaat groeit de kans dat in elk geval een deel van de vergunningen kan worden gered. In de opgesta pelde ellende van pulskorverbod, windmolens, Brexit en aan- landplicht kan de visserij wel een sprankje hoop gebruiken. Met elk positief onderzoek groeit de kans dat een deel van de vergunningen kan worden gered bouw van het sportcentrum. De hoofdfunctie van Laco is dagrecrea tie. Den Haan wil vrijdagavond een Genesis- en Pink Floydshow houden en zaterdag De Dijk en The Osmond Brothers laten optreden. Ik kan niet anders, kijk naar de afspraken met omwonenden Of dat nu dus toch mag, is niet bij voorbaat uitgesloten, zegt Rabelink. Maar het evenement moet wel de toets kunnen doorstaan of het past in de omgeving. Daarbij wordt on der meer gekeken naar de ver wachte verkeersdrukte en geluids overlast. Brug gestremd door storing Kunst in cirkels vrolijkt dorp op Zendingsmarkt met 100 kramen AARDENBURG Vrouwen gratis naar moederdagconcert Dit weekeinde bijt Terneuzen het spits af met Van die dingen die ge beuren. Van vrijdag 16.00 uur tot en met zondag 22.00 uur staan er zo'n 45 foodtrucks op het eetfeestje van de Ketchupfabriek. Gooi dat spaar varken maar stuk, want een bezoek aan een foodtruckfestival kost goud geld (en nog wat prikkelende stel lingen). Daarover verschillen de meningen op social media. Wat dat kopje kof fie betreft: Marco Evenhuis, mede organisator van onder meer Cuisine Machine, stelt dat een 'normaal, goed gezet bakje koffie, niveau kof fiebar' niet meer dan één muntje kost. „En een muntje kost bij ons een knaak. Maar wat zo'n barrista voor zijn specials vraagt, mag hij natuur lijk zelf weten." Bezoekers wijzen erop dat het 'be- kerbeleid' nogal uitmaakt. Glazen waarop statiegeld zit met daarin een wijntje kunnen zomaar 7,50 per glas kosten, twee glaasjes jus een tientje. 'Reken maar op minimaal 20 euro per persoon als je iets te eten wilt en twee drankjes'. Qua aanbod is er voor elke beurs wel iets te snacken, maar 'de prijzen schieten omhoog' als het broodje hamburger 'een spe ciaal gefokte beefburger uit Scandi navië is met rucola uit de mangro- vebossen in Brazilië met mayonaise van Zeeuwse truffels', schetst een ander. Ook de duur van het bezoek speelt mee: reken 'zeker een tientje per persoon per uur', adviseert een bezoekster. Dat zouden we wel willen! In heel Zeeland zijn niet genoeg hipsters te vinden om een festival te bevol- Forum voor Democratie (FvD) houdt komende maandagavond een bijeenkomst in Studio A58 in Middelburg. Partijleider Thierry Baudet en zijn fractiegenoot Theo Hiddema lichten in het theater hun stand punten toe en presenteren 'plan nen voor een ommezwaai in de Ne derlandse politiek', zo staat op de facebookpagina van de partij. „Alle geïnteresseerden zijn wel kom. We willen iedereen de kans geven om ons verhaal te horen en om vragen te stellen", zegt woord voerder Jeroen de Vries van de par tij. FvD houdt elke veertien dagen bijeenkomsten in het land. „Twee weken geleden waren we in Groningen. De opkomst was enorm: we hebben honderd men sen naar huis moeten sturen. Het is hoog tijd om Middelburg te bezoe ken", zegt De Vries. „We dragen Zeeland een warm hart toe." Facebook Wie van plan is te komen, kan zich aanmelden via Facebook. Tot nu toe hebben 56 mensen zich aangemeld; 288 mensen zijn geïnteresseerd in het evenement. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. De toe gang is gratis. woensdag 9 mei 2018 e? Poppromotor Peter den Haan van EPS heeft alsnog een eve nementenvergunning gekregen voor een jaren 70- en 80-feest in het Zierikzeese sportcentrum Laco. Maar dat wil nog niet zeg gen dat het tweedaagse evene ment ook doorgaat. Marcel Modde Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl - Gerard Rabelink, burgemeester SLUISKIL De reparatie van de in storing gevallen brug over het Kanaal Gent- Terneuzen bij Sluiskil duurde gisteren tot 21.00 uur. Autoverkeer werd geadviseerd om via de Sluiskiltunnel te rijden. Fietsers konden het Ka naal oversteken met het pontje bij Sluiskil dat lan ger in de vaart bleef, zo mogelijk tot de brug was hersteld. Fietsers hebben geen ander alternatief in de buurt, als de brug de fect is. VROUWENPOLDER Vrouwenpolder is deze week weer opgevrolijkt door de vereniging Kunst- en Cultuur (KEC). De cultuurliefhebbers hebben dit jaar 'kunst in cirkels' opgehangen aan lantaarnpalen. Ook zijn er bij het lopen van een rondje door het dorp en omgeving door basis scholieren vervaardigde molens van petflessen te zien. MIDDELBURG Bij de Ter Hoogekerk in Middelburg wordt zater dag een zendingsmarkt gehouden. Bij de kerk aan de Teellinckstraat staan 100 kramen met nieuwe en gebruikte pro ducten. Om 10.30 uur is er een verkoping. De op brengst is voor zendings werker Cristian Dekker en zijn gezin in Ecuador. Bach Comité Aarden burg zet vrouwen in het zonnetje met een moe derdagconcert. Alle dames kunnen zondag, met een betalende part ner, gratis naar het con cert in de Sint Baafs- kerk dat door BachPlus gegeven wordt. Aan vang is 16.00 uur en een kaartje kost 20 euro via bachstad.eu. Lekker Ondine van der Vleuten Vlissingen 1. Je betaalt er de hoofdprijs voor een kop koffie of een broodje worst. 2. Een foodtruckfestival is een braderie voor hipsters. Cornelleke Blok Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61