0) ffl ft ,1 Ode aan de ploetermoeder 6 j FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Blue Avengers: Infinity War The Guernsey Literary Society AlWes Andersons werk in Kino James Gray verfilmt trilogie egisseur Wes Anderson liet, hoe gek dat ook klinkt, zelden zijn gezicht zien bij de opna men van Isle of Dogs, zijn stopanimatie film, waarin tientallen honden voor komen die door de Japanse overheid zijn verbannen naar een triest ogend eiland dat eigenlijk bestaat uit één grote vuilnisbelt. „Wes regisseerde Isle of Dogs op af stand, vooral via e-mail vanuit Parijs, terwijl wij in Londen aan de slag wa ren", zegt Kim Keukeleire, een van de animatoren die aan de film mee werkten. „Maar hij kreeg natuurlijk wel alles onder ogen wat wij maak ten. Hij moest aan elk beeldje dat werd vastgelegd zijn goedkeuring ge ven. Hij bemoeide zich overal mee. Zelfs over de kleur van een vork had hij een mening. Hij was echt een pietje precies." De Belgische Keukeleire, die de bij naam Kim Kong gebruikt, heeft met stopanimatie een enorme staat van dienst opgebouwd. Zij werkte onder meer samen met Tim Burton Fran- kenweenieen Nick Park Chicken Run). Met Wes Anderson werkte ze ook al samen aan diens bekroonde FantasticMr. Fox. Stuk voor stuk films die door het vakwerk veel lof kregen toegezwaaid. Het beeldje voor beeldje vastleggen van animatiepoppen in een kleine studio beheerst al jaren het professio nele leven van Keukeleire, die in Zuid-Korea is geboren maar door adoptie in België belandde. „Het is monnikenwerk dat engelengeduld vereist", zegt zij over haar vak. „Als we op één werkdag anderhalve se conde van onze film kunnen opne men, zijn we zeer tevreden. Vaak ha len we dat niet eens." Voor Isle of Dogs moest zij zich on- Tully Diablo Cody (Junoschreef dit script dat Reitman (JunoUp in the Air) re gisseerde. Het resultaat is een origi nele, bijzonder liefdevolle ode aan de ploetermoeder, waarin komische, tragische en tedere momenten elkaar afwisselen. Het makersduo werkte in 2011 al met de overtuigende Theron, die destijds in Young Adult een tegen pool van haar personage in Tully speelde. „Mama, wat is er met je lichaam gebeurd?!" Van je kinderen moet je het hebben. De uitgeputte Marlo (Theron) zit halfnaakt, onderuitge zakt en met pijnlijke melkborsten aan de keukentafel als haar dochter haar verbaasd bekijkt. Nu Marlo's derde spruit geboren is, haar nachten doorwaakt zijn en de dagen vol stress, wankelt deze moeder zo zoet jesaan richting een mentale afgrond. Wanneer haar gefortuneerde broer een nachtoppas voor haar regelt, klaart alles zienderogen op. Toegegeven, deze Tully (Davis) houdt er onorthodoxe manieren op na, maar ze blijkt een reddende engel en een nieuwe beste vriendin in wie Marlo veel herkent. Tully blijkt dan ook geen vreemdeling. woensdag 9 mei 2018 GO A.< V m. Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Avengers: Infinity War €366.000 2 (4) Pieter Konijn €72.000 3 (-) I Feel Pretty €68.000 4 (-) Truth or Dare €62.000 5 (7) Sherlock Gnomes €43.000 DOCUMENTAIRE In deze Disneydocumentaire wordt de dolfijn Blue gevolgd, die van zijn moe der levenslessen krijgt in overleven. De film toont het onderwaterleven in diverse oceanen en houdt een plei dooi voor het natuurbehoud. Hun toe komst is onze toekomst, luidt dan ook de slotzin in deze oogstrelende ode aan de natuur. ACTIEFILM Bijna alle denkbare superhelden uit de stal van Marvel Comics zijn ver enigd in dit spektakelstuk waarin het heelal wordt bedreigd door Thanos, een kolossale opperschurk die ook de aarde van de kaart wil wegen. Zijn zoektocht naar zes magische stenen moet koste wat het kost worden verij deld. DRAMA Op het kanaaleiland Guernsey pluist een schrijfster, gespeeld door Lily James, uit wat er is gebeurd met een verdwenen eilandbewoonster tijdens de Duitse bezetting. Zij ont moet diverse kleurrijke leden van een boekenclub, onder wie een varkens hoeder gespeeld door Michiel Huis man. Fraaie mix van romantiek en drama. OEUVRE Naar aanleiding van de Neder landse première van Isle of Dogs vertoont de Rotterdamse bioscoop Kino het volledige oeuvre van re gisseur Wes An dersom Ver toond worden films als Fantas- tic Mr. FoxThe Grand Budapest Hotel, The Life Aquatic with Steve Zissou en The Ftoyal 7"e- nenbaums. SPIONAGE Regisseur James Gray The Lost City of Z) gaat de I Am Pilgrim-tn- logie van auteur Terry Hayes verfilmen. De boekenreeks gaat over een gepensioneerde spion met de codenaam Pilgrim, die weer aan het werk moet om Amerika te red den van de on dergang. E i Precisiewerk .yjy. A AbZagt KOMISCH DRAMA Regie: Jason Reitman Hoofdrollen: Charlize Theron, Mackenzie Davis A Charlize Theron speelt een moeder van drie die er helemaal doorheen zit. fotoap Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54