Hiervoor kom je naarGraauwrock 44 5 Geschiedenisles in rock Terry Bozzio in De Spot voor een goed publiek en in aparte locaties. Van Bellen: „De meeste van deze musici, die op grote Europese podia hebben gestaan, ervaren de fes tivalperiode als ontspannend en in spirerend. Juist dat samen studeren en spelen, resulteert in fantastische dingen. We kennen elkaar, omdat we ook samen op andere festivals musi ceren. We voelen elkaar goed aan en brengen toch steeds iets bijzonders en iets nieuws." Zowel Lelie als Van Bellen kan geen speciaal concert noemen waar het publiek dit jaar zeker naartoe moet gaan. „Ik zou ze allemaal willen PROGRAMMA meemaken, Scaldis brengt muzikaal topniveau, een niveau waarvan het 'verwende' Randstadpubliek denkt dat dit alleen daar plaatsvindt", stelt Lelie. „Maar de Zeeuwen hoeven voor topmusici de provincie niet uit." Festival Metal Slagwerk Blof „Onze absolute hoofdact is Blof dit jaar. Het komt niet vaak voor dat ze optreden op een ander festival dan Concert at Sea. Dit jaar valt Graauwrock precies goed, ruim op tijd voor Concert at Sea. We zijn maar wat blij dat Blof bij ons wil optreden. Van hun management begrepen we dat ze al snel enthou siast waren. Zeker ook omdat het een Zeeuws festival betreft. We hebben het geluk dat we de Belgi sche zangeres van Blof s hit Zoute- lande ook hebben kunnen strikken. Het publiek kan gaan genieten van deze monsterhit in de originele sa menstelling." PEER Een andere Zeeuwse band op Graauwrock is PEER uit Middel burg. Zij zijn de ideale opmaat naar het optreden van Blof. In het verle den hebben ze al vaker in het voor programma gestaan van Blof en Racoon. De muziekstijl kan ik om schrijven als hele energieke Brit pop. Ik zie in PEER echt de toe komst van de Zeeuwse muziek. Ook buiten Zeeland timmeren ze flink aan de weg, tot aan India toe. PEER is echt een ideale band voor Graauwrock, omdat ze ontzettend goede muziek maken, die voor een breed publiek toegankelijk is." Daredevils Graauwrock wordt dit jaar we derom afgesloten door Daredevils. Vorig jaar deden ze dat voor het eerst, met een knallend optreden in de feesttent. De leden van Dare devils komen uit heel Nederland. Het is een zogenoemde mash-up- band. Voor wie het niet weet: bij mash-up worden twee nummers door elkaar gedraaid om er een nieuw nummer van te maken. Het is een hele jonge groep met tome loze energie. Dat is wel nodig ook, want vorig jaar ging het dak er vol ledig af. We zijn ze op het spoor gekomen door The Dirty Daddies, een vergelijkbare band die bij ons heeft opgetreden." Wulf Wulf is misschien wel een van de minst bekende Nederlandse zan gers, die iedereen waarschijnlijk toch kent. Hij treedt niet vaak in de publiciteit, maar is de afgelo pen tijd niet van de radio te slaan. Hij heeft een hit of drie gescoord, maar wel allemaal nummers die de meeste mensen zullen kennen, zoals Mind Made Up. Zodra hij zijn eerste noten speelt, zullen veel mensen een 'O ja momentje' bele ven. Ik heb hem laatst live aan het werk gezien en denk dat hij ont zettend gaat aanslaan bij het pu bliek in Graauw. Het is een hele aandoenlijke jongen, die zijn show erg leuk neerzet. Son Mieux Son Mieux is een van de toppro ducten die rockstad den Haag heeft voortgebracht. Oorspronke lijk begon Son Mieux als een solo project van singer-songwriter Ca- miel Meiresonne, maar al snel werd de formatie uitgebreid. In 2015 brengt Son Mieux het num mer Easy uit. Het werd een be scheiden hitje, maar niet meer dan dat. Dit veranderde toen het num mer vorig jaar gebruikt werd in een reclamecampagne van ING. Het nummer werd hierdoor dus danig populair dat ze weer vol in de aandacht zijn komen te staan. Son Mieux bestaat uit zes muzi kanten, die samen een klassieke rockformatie vormen. Ik zie in PEER echt de toekomst van de Zeeuwse muziek woensdag 9 mei 2018 GO 70 AMa- thieu van Bellen speelde meerdere malen met HZO. FOTO HANS COLIJN Zaterdag 12 mei: Hulst, Protestantse Kerk, diner concertant, Busch Trio i.s.m. Hemelrijk Restaurant. 19.00 uur Donderdag 24 mei: Officieel ope ningsconcert. Hengstdijk, Catharina- kerk, Kamerorkest van het Zeeuws Orkest o.l.v. Sander Teepen. Werk van Milhaud, Ibert, Kurt Weill, 20.00 uur Zaterdag 26 mei: Zaamslag, Het Po dium, Theatraal concert De zin van Vinteuiiop teksten van Marcel Proust en Peter te Nuyl. Uitvoering van Maria en Nathalia Milstein en Reinier Demei- jer, 20.00 uur Dinsdag 29 mei: Emmadorp, Café Het Verdronken Land, alle musici spe len korte werken als smaakmakers voor de volgende concerten. 20.00 uur (uitverkocht) Woensdag 30 mei: Groede, Grote Kerk. Werk van Mozart, Prokofiev, Chopin, Dvorak, 20.00 uur Vrijdag 1 juni: Kloosterzande, Balzaal Hotel De Linde. Werk van Beethoven, Dvorak, Schumann, Mozart, 20.00 uur Zaterdag 2 juni: Hulst, Protestantse Kerk. Werk van Ysaye, Dvorak, Schu mann, 20.00 uur Zondag 3 juni: Terneuzen Porgy en Bess. Werk van Ysaye, Dvorak, Brahms 15.00 uur Uitvoerende musici: Maria Milstein, Mathieu van Bellen, Kerson Leong, Daniël Palmizio, Anna den Herder, Ella van Poucke, Nicolas van Poucke, Omri Epstein, Ori Epstein, Nathalia Milstein Scaldis Kamermuziek Festival, zaterdag 12 mei t/m zondag 3 juni. Info en programma: scaldisfesti- val.nl. HZO treedt ook op 25 mei op in de Zeeuwse Concertzaal Middelburg en op 27 mei in het Waternoodmu- seum Ouwerkerk Hoog bezoek in 't Beest in Goes. Letterlijk en figuur lijk. De Zweedse bands Horisont and Dead Lord komen langs om samen op te treden. Vooral voor de liefhebbers van hardrock en heavy metal is dit optreden een abso lute must. Concer ten van Horisont worden weieens be schreven als ge schiedenislessen in de harde rock van de jaren 70 en 80. Het geluid van Dead Lord sluit hier naad loos bij aan, waar door liefhebbers van de stevigere muziek soorten deze avond eigenlijk niet mogen missen. Zaterdag 12 mei, 't Beest in Goes, 20.50 uur Een van de bekendste drummers ter wereld komt naar De Spot in Middel burg: Terry Bozzio. Zijn naam is voor al tijd verbonden aan het door Frank Zappa gecomponeerde stuk The Black Page. Een van de moeilijkst te spelen stukken, maar door Bozzio in 1977 per fect uitgevoerd. De 67-jarige drummer werkte naast Zappa ook samen met ar tiesten als Mick Jagger en Jeff Beek. Ook zijn eigen werk liegt er niet om. Zondag 13 mei, De Spot Middelburg, 20.00 uur Alle ingrediënten lijken aanwezig te zijn om de 17e editie van Graauwrock tot een onvergete lijke te maken. Prima weersvoor uitzichten en een line-up om u tegen te zeggen. Programmeur Ricardo Crombeen legt uit voor welke optredens de mensen naar Graauw moeten komen. Bas Dingenouts Graauwrock, morgen, Sport park de Boomwai in Graauw,. Op tredens vanaf 18.00 uur, terrein open vanaf 17.30 uur. Vanavond vanaf 20.00 uur talentenjacht Road to Graauwrock. Ricardo Crombeen Daredevils is een van de tips van programmeur Ricardo Crombeen van Graauwrock.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53