3 Dirk Kuijt, de biografie 0 Cd Arctic Monkeys Foodweken Maaike Ou boter Boek 1 KUYÏ p Tv Cd opzet perfect. Nu hopen we wel op wat meer bezoekers, omdat het ter rein groter is, maar Festival Daer moet niet heel groot worden. Als het maar gaaf blijft. Je kunt ook groeien zonder groter te worden." Theater Wat in elk geval vaststaat is dat de vrienden de creatieve sector in gaan. „Als het maar met muziek of theater te maken heeft. Zo zitten we bij voorbeeld ook samen in een thea tergroep. En van daaruit hebben we weer ons netwerk voor Daer kun nen opbouwen", vertelt Anne. „In de toekomst zouden we sowieso meer met theater willen doen tij- Tijdens de Popronde in Middelburg zijn we echt bewust naar bandjes gaan kijken voor ons festival dens het festival. Meer spektakel." Wybe: „En we willen ieder jaar nieuwe acts brengen." Anne: „Oh, en ik hoop nog grotere en betere bouwwerken neer te zetten. Dat mensen hier naartoe komen en den ken: 'wow'!" Outdoor huiskamertjes, twee zelfgemaakte podia 'die anders dan anders zijn'... De twee hebben in elk geval ideeën genoeg. „De eerste edi tie was helemaal perfect, dus ik hoop niet dat dit keer alles in het honderd loopt", zegt Wybe even be denkelijk. „Nee, het wordt tof. Het weer zit in ieder geval mee", stelt hij zichzelf gerust. Anne: „Ja, dat maakt of breekt je festival. Als het zonnig is, is iedereen vrolijk." En het doel? Anne: „Even weg zijn uit de dagelijkse sleur. Genieten, je verwonderen en nieuwe mensen en dingen leren kennen. Thuiskomen, maar dan ergens anders. Namelijk 'Daer'. Zonder alle zorgen, laat die maar buiten liggen." Trots De twee zijn erg trots op het pro gramma dat ze dit jaar neerzetten. „Ik vind de muziekacts Dakota en Ba- tobe heel gaaf', vertelt Anne. „Dat zijn redelijk grote namen. Zo was Ba- tobe ook te zien op Paaspop en ston den beide acts op Eurosonic Noor derslag. Ik ben er heel trots op dat we ze allebei hebben kunnen boeken. Daarnaast hebben we veel lokale singer-songwriters en bands op het programma staan. Zij zijn erg en thousiast én heel goed, dus waarom zou je het niet doen? Het is mooi dat je ze een podium kunt geven." Alles wat te zien en te horen is op Festival Daer hebben de twee zelf live ont dekt. Anne: „Tijdens de Popronde in Middelburg zijn we echt bewust naar bandjes gaan kijken voor ons festival.Ondanks al hun ambities zal Festival Daer geen Lowlands of Paaspop worden. „Natuurlijk willen we dit in de toekomst blijven doen, maar we willen dit niet als baan", zegt Wybe. „Het moet niet veel gro ter worden dan het nu is. Het moet juist lekker een beetje vrij blijven. Vorig jaar ontstonden er gewoon din gen tussen het publiek. Er gebeurde van alles. Zo begon iemand spontaan te jongleren. Die intieme sfeer willen we behouden." Anne: „Er waren vo rig jaar zo'n honderd man. Dat was niet heel veel, maar voor een eerste dingen die moeten gebeuren. Vorig jaar hadden we het wel onderschat. Zo kwamen we er gaandeweg achter dat we een veiligheidsplan van twin tig bladzijden moesten opstellen en dachten we pas op de dag voor het festival aan de barinkopen... We zien het als een leerproces." woensdag 9 mei 2018 GO Aan Telegraaf-journalist Jaap de Groot de eer het leven van Dirk Kuijt op te te kenen. Een jaar nadat de stervoetballer met Feye- noord de landstitel be haalde en afscheid, ver schijnt zijn biografie. De 104-voudig inter national werkte nauw samen met De Groot. Het resultaat is een persoonlijke terugblik op de lange weg naar succes. Dirk Kuyt: Het geloof in succes ligt maandag in de winkel. DIRK—T HET GELOOF De Arctic Monkeys zijn terug. Zanger en gitarist Alex Turner bracht zijn mu zikale maatjes weer bijeen voor een langverwachte opvolger van AM uit 2013. Het zesde studioalbum van de Britse indierockers draagt de klinkende titel Tranquility Base Hotel Casino en werd opge nomen in Los Angeles, Parijs en Londen en ge produceerd door Turner himself. Arctic Monkeys - Tranquility Base Hotel Ca sino is vanaf vrijdag verkrijgbaar. Alle foodies verzame len! Op NPO 3 barsten maandag de Foodwe ken los. Zes weken staan de tv- en online- kanalen in het teken van eten. Elke werkdag om 20.25 uur is de Keuringsdienst van Waarde Quiz en vertellen BN'ers over hun favoriete in grediënten. Ook staan onder de noe mer FoodDoc documentaires op het programma. Vanaf maandag op NPO 3 en npo3.nl 'Wat nu?', dacht Maaike Ouboter na haar door braak in 2013. 'Vanaf nu is het van jou.' Dus dat werd de titel van haar tweede plaat. Na het succes van haar eerste hit Dat ik je mis nam de zangeres de tijd om stil te staan bij alles dat haar overkwam. Dat resul teerde in een reeks ontmoetingen met mensen met bijzondere verhalen. En die staan nu allemaal op haar nieuwe album. Vanaf nu is het van jou verschijnt vrijdag een beetje vrij blijven' Anne van Heiteren Festival Daer, vrijdag 11 en zater dag 12 mei, veld achter Baskens- burgplein, Vlissingen. Wybe de Haan en Anne van Heiteren in hun 'kantoor'. Het duo is de motor achter Festival Daer. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51