Caribische Cruise Topper 4 Stervende Franse vrouw afgescheept door hulpdienst Analisten denken dat Iran zich voorlopig aan afspraken houdt In zijn oordeel over het Iran-akkoord is DonaldTrump standvastig: toen president Obama er met Iran over onderhandelde, liep hijeral tegen te hoop. Volgens Trump zijn er met Iran geen zaken te doen. Een paar maanden geleden belde de 22-jarige Naomi Mu- senga het alarmnummer van de Franse ambulancedienst. „Help me", zei ze, steu nend, tegen de telefoniste. „Wat is er aan de hand?", zei de stem aan de andere kant. „Help me", herhaalde Naomi, met zachte stem. „Nou, als u niet zegt wat er aan de hand is, hang ik op", was het ant woord. „Ik heb enorme pijn in mijn buik, ik denk dat ik doodga", perste Naomi er nog uit. „Inderdaad, op een dag zult u dood gaan, net als wij allemaal", aldus de telefo niste, die haar zei een dok- tersdienst te bellen. Naomi deed dat, en kreeg na vijf uur iemand aan de lijn. Die liet wél een ziekenauto sturen. Ze kreeg in het zie kenhuis een hartstilstand en overleed. Volgens het auto psierapport was de doodsoor zaak orgaanuitval na ernstige inwendige bloedingen. In Frankrijk is grote ophef ontstaan over de zaak. Het ziekenhuis in Straatsburg is een onderzoek gestart naar de dood van de vrouw. De nabe staanden hebben ook justitie gevraagd onderzoek te doen. Het in 2015 gesloten verdrag, het Joint Comprehensive Plan of Action, is ondertekend door Iran en zes toon aangevende mogendheden: de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland, Rusland en China. Het draait om geven en ne men. Iran houdt zich aan afspraken die het onmogelijk maken een kern bom te produceren. De voorraad verrijkt uranium, nodig voor de pro ductie van een kernwapen, is van roo.ooo kilo teruggebracht naar 300 kilo. Bovendien gaat het om laag verrijkt uranium (3,67 procent) voor gebruik in een kernreactor. Voor een kernwapen is 90 procent verrijkt ura nium nodig. Ook de productie van plutonium is aan banden gelegd. Het Internationaal Atoomagentschap IAEA controleert met inspecties in Iran. In ruil daarvoor zijn Ameri kaanse en internationale sancties op geheven. Begin deze eeuw begonnen Groot- Brittannië, Frankrijk en Duitsland met Iran onderhandelingen over zijn kernprogramma. In oktober 2003 schortte Teheran de verrijking van uranium op. Drie jaar later, onder president Mahmoud Ahmadinejad, een havik, kwam Iran daar van terug en kreeg het te maken met harde sancties. In 2013, na het aantreden van president Hassan Rouhani begon de Amerikaanse regering in Oman in het geheim gesprekken met Iran. Rouhani gold als een gematigd be stuurder. Bovendien wilde hij verlost worden van de harde sancties om de kwakkelende economie van Iran aan te zwengelen met de export van olie, de import van goederen, toegang tot het internationale banksysteem en vrijgave van Iraanse miljardentegoe den in het Westen. Trump spreekt om meerdere rede nen al tijden van een 'bad deal'. Vol gens hem zijn er met Iran geen zaken te doen. De inspecteurs van de IAEA zullen altijd om de tuin worden ge- KRAS Compleet verzorgde vakantie vanuit Bon Bini Curagao Kras.nl/curacao-cruises of bei oss-osss 886 woensdag 9 mei 2018 Een jonge vrouw in Frank rijk overleed nadat de am bulancedienst haar met een kluitje in het riet stuurde. „We gaan allemaal dood", kreeg de vrouw te horen, kort voor ze stierf. Frank Renout Parijs Akkoord niet ter ziele bij vertrek VS Hans van Zon Rotterdam/Washington IWat behelst het Iran-akkoord? 2 Hoe is het tot stand geko men? 3Waarom is Donald Trump er zo op tegen? Trump is duidelijk: het akkoord rammelt, foto ar Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosrePi en Calamiteitenfonds Colón VENEZUELA All Inclusive cruise per MS Monarch***^ Boek nu deze onvergetelijke cruise en geniet deze zomer van zon, zee en strand in het Caribisch gebied. Vliegreis, transfers en 1 hotelnacht Curagao Alle maaltijden, dranken en fooien aan boord Kleurrijke route: Bonaire, Aruba, Panama en Colombia Verleng uw reis met een strandvakantie op Curagao

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4