mtÊÊë&mmK Buurten 14 ZEELANI De herinrichting van het pleintje van Ossenisse viel ditjaarinde prijzen alsr beste 'Kern-met- Pit-project'van Zeeland. „Ossenisse is heel actief", weet dorpsbewoner en tuinontwerpster ArgaMoreete vertellen. Ons parkje, dat ik heb mogen ontwerpen, is heel mooi gewor den", vertelt Moree. „Met veel vrijwilli gers hebben we er jaren aan ge werkt." Het pleintje op de hoek van de Langeweg en de Kipstraat mocht weieens aangepakt worden. „Je viel er over de oude wortels van de bomen. Nu is het omgetoverd tot een prachtig parkje, dat we om de veertien dagen met zijn allen bijhouden." Moree komt oor spronkelijk uit Maartensdijk, haar man uit Dordrecht. „In 2000 zijn we naar hier verhuisd. We waren op zoek naar rust en wilden lande lijk wonen. Het is fantastisch om zo dichtbij de Westerschelde te zitten." Waar het gezin wel aan moest wennen, is dat je in het dorp niet 'even' naar de winkel kunt. „Je moet een beetje plannen: als we afspraken hebben in Hulst of Terneuzen gaan we meteen naar de supermarkt. Maar dat is ook het enige nadeel, we hebben hier zo veel heerlijke dingen." Os senisse heeft jaarlijks een dorps feest, waarbij samen eten centraal staat, en aan het begin van de zo mervakantie een tentenkamp voor de jeugd in het parkje. „Mijn elfja rige dochter Hanna vindt het ge weldig. Wij voelen ons hier vrij. Ossenisse is the place to be." Geen winkels meer Niet alleen het parkje wordt netjes bijgehouden, ook de begraafplaats bij de voormalige kerk wordt on derhouden door een aantal dorps bewoners. De 76-jarige Jef de Boeij is een van hen. „Mijn vrouw is ras echt Ossenissenaar, ik kom oor spronkelijk uit Kloosterzande", vertelt hij. Al vermaakt ook hij zich al bijna vijftig jaar prima in het dorp. „Er is hier regelmatig wat te doen. In 't Schallemaaj zijn ie- We hebben hier zoveel heerlijke dingen dere week muziekoptredens, dan staat onze straat vol auto's." Zelf doet De Boeij al twintig jaar aan li- nedance bij The Free Country Dancers. „Ik oefen nog iedere week, maar aan de demo's doe ik niet meer mee. Die gaan te snel", zegt hij lachend. De afgelopen vijf tig jaar is er veel veranderd in Os senisse. „De school en de kerk zijn weg, er zijn geen winkels meer en van de vijf cafés is er nog een over. Gelukkig rijden wij allebei nog auto en kunnen we onze bood schappen in Kloosterzande doen." Ook de 64-jarige Peter Rottier, ge boren en getogen in het dorp, heeft veel veranderingen gezien. Hij verhuisde vier keer binnen Os senisse. „Als ik dat vertel, denken mensen altijd dat ik lieg", vertelt hij. Rottier hield dertig jaar café tegenover de kerk en is nu beheer der van dorpshuis Hof Ter Nesse. „Het café is afgebrand in 1984, toen werd het al door iemand an ders uitgebaat. Daarna is 't Schalle maaj gekomen. Er is veel verdwe nen in het dorp, maar je hebt alles in Kloosterzande. Er wonen hier mensen uit Rotterdam waarvan de vrienden vaak vragen hoe zij hier kunnen wonen. Dan antwoorden zij altijd dat ze hier wakker wor den van het gefluit van de vogel tjes en niet in de file staan als ze naar de winkel gaan." Zelf zoekt Rottier graag het water op. „Vooral 's avonds na tien uur. Dan zie je alle lichtjes van de boten." Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: OSSENISSE woensdag 9 mei 2018 Gertie De Boey 'Ossenisse is the place to be' -Arga Moree Peter Rottier is dorpshuisbeheerder en verhuisde vier keer bin nen Ossenisse. Herberg de S'nis heet nu 't Schallemaaj, maar het oude naambordje hangt er nog. Jef de Boeij is één van de vrijwiligers die de begraafplaats bij de voormalige kerk bijhouden. A Arga Moree met haar dochter Hanna (11). fotosboaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42