11 The road tothefinal II 13 Zwemmers zegevieren op Open NK De Nooijer claimt rol van underdog nr. 3 zondag hoofdklasse nr. 8 zondag tweede klasse zv DEN HAAG Bij de Open Neder landse Kampioenschappen voor masters (lange baan) hebben en kele Zeeuwse zwemmers goed gepresteerd. In het Hofbad in Den Haag waren Piet Schop (65+) van de Bevelanders en Ma rijke van Hoek (60+) van De Zeeuwse Kust (DZK) de succes volste Zeeuwen Schop zegevierde op de 50 en 100 meter schoolslag en de 400 en 800 meter vrije slag. Verder pakte hij zilver op de 50 meter vrije slag, 100 meter vlinderslag en 200 meter wisselslag. Op de 50 meter rugslag tikte hij in 40,67 als derde aan. Van Hoek was de beste op de 50,100 en 200 meter schoolslag. Verder finishte zij als tweede op de 50,100 en 200 me ter vrije slag. Op alle afstanden zwom zij Zeeuwse records in de categorie 60-64 jaar. Haar club genoot Kalle van Gemert (20+) debuteerde met een nationale ti tel op de 200 meter wisselslag. Op de 200 meter vlinderslag ver overde hij een zilveren plak in een Zeeuws record voor 20-jari- gen: 2.15,55. Schoolslagspecialist Maarten van der Zwan (40+) van de Scheldestroom werd tweede op de 50 meter en derde op de dubbele afstand. Manon Kloos terman (20+) van de Bevelanders zwom op de 200 meter school slag de tweede tijd: 2.53,89. Na- tasja Forat (40+) van DZK sprintte naar de derde plaats op de 50 meter vlinderslag en vrije slag. Op de laatste afstand zwom zij met 30,81 een Zeeuws record (40-44 jaar). Koewachtzwemster Ingeborg Speelman-Hamelink (40+) werd derde op de 400 me ter vrije slag en haar ploeggenote Josine van Dorsselaer (30+) pakte brons op de 200 meter vlinder slag. André Schutte (55+) van DZK deed hetzelfde op de 200 meter wisselslag. DORDRECHT Uitermate ont spannen bereidt FC Dordrecht zich voor op het eerste play-off- duel tegen Sparta van morgen. Na het 'wonder van Leeuwarden' hebben trainer Gérard de Nooijer en zijn spelersgroep de vrijbui- tersrol geclaimd: „Sparta heeft al les te verliezen, wij alles te win nen want we moeten niks." Gérard de Nooijer geniet van het moment. „Kijk nou waar we staan. Vorig jaar bleven we net Achilles'29 voor dat degradeerde. Een jaar later zitten we in de halve finale van de play-offs en staat Achilles opnieuw op degra deren. En wij hoeven niks hè, al les is bonus vanaf nu. Wij kun nen alleen maar winnen. In deze groep zit zoveel mentaliteit, dat is echt onze kracht. Dat zag ik af gelopen zondag niet bij Sparta. Dick Advocaat heeft meer passie in zijn lichaam dan alle spelers van Sparta bij elkaar." We moesten de tegenstander expres laten scoren, anders was het niet leuk voor hen GOES kopte Francis, op aangeven van de rappe rechtsbuiten, de bevrij dende 2-1-raak. Talent Op het terras bij een horecagele genheid in Goes halen de drie ba sisspelers van het elftal van trai ner Rogier Veenstra herinnerin gen op uit hun verleden in Kwa- dendamme. Onder meer de Mgr. Heyligersschool komt ter sprake: de basisschool. Erwin en Tim wa ren klasgenootjes, Francis is ou der en zat daarom een klas hoger. Voor Francis was het een uitge maakte zaak dat hij op voetbal ging. „We hadden volgens mij alleen een voetbalveld op het dorp", lacht hij. „Er waren geen andere sporten." De buiten speler startte in de Mini's. Tim en Erwin werden twee jaar la ter lid van de plaatse lijke voetbalclub. Al snel werd duidelijk dat Francis beter was dan zijn leeftijdsgenootjes. „Hij was echt de beste van zijn lich ting", weet Erwin nog. Ik. „Daarom speelde hij sa- men met jongens die twee jaar ouder waren. Ons team had een aantal goede spelers." Het zevental van Tim en Er win werd meermaals kampi oen. „We stonden een keer met 30-0 voor tegen Kruinin- gen", vertelt Tim. Erwin schiet in de lach. De midden velder vervolgt: „We moesten de tegenstander expres laten scoren, anders was het niet leuk voor hen." Francis verliet Kwaden- damme als D-pupil voor JVOZ. Later droeg hij ook nog het shirt van NAC Breda (jeugd) en Kloetinge. Erwin en Tim maak ten als twaalfjarige broekies de overstap naar Feyenoord en JVOZ. „We speelden toen al in de C's volgens mij", graaft Er win in z'n gedachten. „Bij Kwa- dendamme gebeurde het regel matig dat er in een bepaalde leeftijdscategorie geen team Trots Het drietal was in hun jeugdjaren het gros van de tijd met de bal in de weer. „Hoe heette dat pleintje ook alweer?", vraagt Francis. „De JOP toch?" Tim begint te lachen. „Toevallig heb ik er vorige week nog gevoet- was. UNO ANIMO bald", antwoordt hij. Tim en Er win wonen nog altijd in (de buurt van) Kwadendamme. Francis is vier jaar geleden ver huisd naar Kapelle. De 'JOP' is een kunstgrasveldje gelegen naast sportpark De Lies- jes. Vroeger stond er een contai ner (deze diende als ontmoe tingsplek), met daarnaast een pleintje. „Alle tegels lagen scheef', weet Tim nog. „We heb ben een keer de gemeente ge maild. Het was gevaarlijk, we ledereen wilde in die tijd lekker naar buiten om te voetballen vielen regelmatig. Na onze mail hebben ze kunstgras aangelegd." Francis glundert als hij terug denkt aan zijn tijd als twaalfja rige. „Iedereen wilde in die tijd lekker naar buiten om te voetbal len. We waren iedere dag op het pleintje, zelfs op zondag. Som mige jongens waren zestien denk ik. Zij zaten tegen het eer ste aan. Daar keek je tegenop en leerde je van." Op zaterdag waren de jonge voetballers altijd op het sport park te vinden. „Als het eerste thuis speelde, gingen we achter het doel zitten en liedjes zin gen", grijnst Tim. Hij en Erwin bezoeken zo nu en dan nog duels van de hoofdmacht. Het tweetal wordt regelmatig aangesproken door inwoners uit Kwadendamme over hun ver richtingen bij Goes. „Af en toe zie ik mensen uit het dorp langs de lijn staan", stelt Erwin. Tim vervolgt: „Als ik inwoners spreek, merk ik dat sommigen echt onze uitslagen volgen. Vol gens mij zijn ze wel trots." woensdag 9 mei 2018 herenigd bij Goes - Erwin Franse (20), speler Goes Groepsfase: Klundert (0-2-winst) BW (2-2) Baardwijk (0-5-winst) Tweede ronde: Almkerk (0-0*) Derde ronde: Nuenen (1-0) Vierde ronde: Kozakken Boys 2 (1-1*) Kwartfinale: Madese Boys (2-0) Halve finale: Marvilde (4-1) A Tim de Winter is twee man van BVC'12 te snel af. foto johan van DER HEIJDEN Groepsfase: Hoofdklassers worden vrijgeloot voor de groeps fase van de districtsbeker. Zij stromen pas in de tweede ronde in. Tweede ronde: HVV'24 (0-3) Derde ronde: Kloetinge (1-2) Vierde ronde: Heerjansdam (2-3) Kwartfinale: Sliedrecht (1-7) Halve finale: Cluzona (3-1) A Erwin Franse verlengt een corner tegen UDI'19. fotojohanvan DER HEIJDEN A Francis Kabwe Manengela afgelopen zondag in actie tegen Meerssen. foto ernestaverburg winst na strafschoppen - Francis Kabwe Manengela (22), speler Goes De finale wordt morgen ge speeld op het veld van Internos in Etten-Leur. De aftrap is om 14.30 uur. A Het jeugdige kampioens-ze- vental van Kwadendamme met Erwin Franse en Tim de Winter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41