merkendagen Droog weer zorgt voor brandgevaar 3 In een ruzieachtige sfeer bereidt Waylon zich voor op het Eurovisie Songfestival. Zo ging het ook in 2014. Toen smolt hij de spanning met Ilse DeLange om tot het beste Nederlandse resultaat in jaren. Niet voor het eerst be vindt Waylon zich in het midden van een (media)polemiek. Zijn besluit journalisten van deze krant, het AD en de Telegraaf niet langer te woord te staan, leidde gisteren tot controverse. Helemaal nadat deze krant de beelden van de laatste mislukte interviewpoging met de Nederlandse Eurovisie-in zending online plaatste. Het debat brak los. De opmerking die erin do mineerde: wéér Waylon. RTL-Boule- vard-analitica Olcay Gulsen vatte de situatie maandagavond bondig sa men: „Overal waar Waylon komt, ontstaan problemen." Wat ze er niet bij vermeldde: uit die problemen ontstaan vaak ook prachtige dingen. Pregnantste voorbeeld: de tweede plaats van de Common Linnets op het Songfestivalpodium van Kopen hagen in 2014. Al weken voor de Eurovisie-trip waren de onderlinge verhoudingen tussen duetpartner Ilse DeLange en de overige Common Linnets aan de ene kant en Waylon en zijn manager Paul Brinks aan de andere verstoord geraakt. Het werden veertien dagen vol onderhuidse spanning, maar met het beste Nederlandse songfestival resultaat in bijna veertig jaar als re sultaat. De Common Linnets werden tweede en imponeerden met hun beeldschone act en onderlinge podi- umchemie. „Misschien wel de zwaarste weken van mijn leven", zei Ilse DeLange na afloop aan tafel bij Humberto Tan. Waylon, inmiddels uit de band ge stapt, beperkte zich tot het uitleggen van zijn kant van de zaak. Hij was duidelijk gekrenkt, maar wekte nooit de indruk te zijn bezweken onder de tensie. Sterker: het gezamenlijke groepsal- bum dat tijdens het Songfestival uit kwam, werd de succesrijkste plaat van dat jaar. Creatief staat de presta tie van de formatie nog steeds over eind. In de studio werd ondanks de STEUN wrevel iets groots verricht. „Ik vind spanning wel prettig", verklaarde Waylon (Willem Bijkerk, 38) giste ren tegenover SBS6. „Het kan me sterker maken, beter laten preste ren." Tegen dagblad Trouw zei hij la ter de huidige turbulentie juist onge makkelijk te vinden. Hij wil voorko men afgeleid te raken van zijn optre den van morgenavond. Morgen zal hij tijdens de halve fi nale al zijn kracht inderdaad nodig hebben. Volgens de bookmakers ligt kwalificatie voor de eindstrijd van za terdag voor het grijpen. Maar om zijn voornemen - 'Ik wil het één plek be ter doen dan vier jaar terug' - waar te maken, moet hij boven zichzelf uit stijgen. De bookmakers voorspellen hem nu een 23ste plaats in de eind strijd. Om die prognose in vier dagen om te draaien, moet hij bijna een wonder verrichten. TOT 40% KORTING* UTRECHT Door het droge en warme weer van de laatste dagen is de kans op natuurbranden in Nederland toegenomen. Brand weerkorpsen in Gelderland, Utrecht, Twente en de Achterhoek hebben daarvoor gewaarschuwd. Burgers wordt gevraagd extra alert te zijn. De brandweer stuurt verkenningsvliegtuigjes de lucht in. „De kans op een brand is er al tijd, maar met deze droogte ver spreidt vuur zich veel sneller", zegt een woordvoerder van Veilig heidsregio Gelderland-Midden. De brandweer in de regio Utrecht waarschuwde gisteren al voor het gevaar. De Veiligheids regio Utrecht verhoogde het risico naar fase 2. Dat wil zeggen dat hulpdiensten extra alert zijn op het ontstaan van natuurbranden. Ook de brandweer in Twente en de Achterhoek signaleert een toe nemend gevaar. Op diverse plek ken zijn verkenningsvliegtuigjes de lucht in gegaan om naar brand- ontwikkeling te speuren. Op de Ginkelse Heide bij Ede woedde maandagmiddag een forse natuurbrand. Volgens de brandweer stond een terrein van ruim 7 hectare in brand. Oorzaak bleek een legeroefening te zijn, waarbij eenrookhandgranaatwas gebruikt. woensdag 9 r 2018 FOTO ANP/KIPPA Stefan Raatgever Lissabon Omroep AVRO- TROS, die Waylon begeleidt, staat achter diens be sluit journalisten van deze krant, het AD en de Tele graaf r\'\et meer te woord te staan. Waylon vindt de berichtgeving 'te negatief' en wil zich 'niet voor gek laten zetten'. Da niël Dekker, na mens de omroep: „Dit is een beslis sing van Waylon zelf, maar de AVROTROS staat achter hem." ZEELAND 5 Meer dan 250 showroommodellen scherp geprijsd Geldig van 10 t/m 21 mei Vraag naar de voorwaarden. Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl Hemelvaart 10 mei geopend 12:00-18:00 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping Berden interieur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3