Wie wil in bestuur waterschap? Vogelexcursies volgeboekt 5 SONGFESTIVAL LISSABON Stefan Siwabessy uit Middelburg is al jaren gitarist en bandleider van Waylon. Toch staat hij morgen bij de halve finale van het Eurovisie Songfestival niet op het podium. Hij is wel in Lissabon. Hij kan zich niet voorstel len dat het Songfestival- avontuur voor Waylon na morgenavond afgelo pen is. „Gezien zijn talent zou ik het persoonlijk ongeloofwaardig vinden als men hem niet door laat gaan naar de finale", zegt Stefan Siwabessy. „Maar: you never know." Sinds de doorbraak van Waylon, tien jaar geleden, is Siwabessy diens muzikale rechterhand. De 42-jarige Middelburger is gitarist én bandleider. „We hebben de zelfde 'bloedgroep'. Muzikaal ge zien vullen we elkaar aan. In die tien jaar zijn we ook vrienden ge worden. Het is fantastisch om met hem te werken. Hij is een ijzer- sterke frontman en als muzikant is hij een zegen. Hij daagt ons uit om alles uit de kast te halen om hem te ondersteunen en hem bij te kunnen benen. Dat geeft het ge voel dat je leeft als muzikant. Na al die jaren verrast hij me nog steeds. Het wordt nooit routine en dat vind ik te gek." Ondanks die nauwe band doet Waylon morgen de halve finale van het Eurovisie Songfestival zonder diens kompanen. „Hij heeft de keuze gemaakt om niet met zijn eigen band te gaan. Hij vond dat onzin - en die mening deel ik wel - omdat het muzikaal gezien toch alleen maar playback is. Alleen de vocalen zijn live. Daarom is ervoor gekozen met dansers te werken. Maar als het voor het plaatje goed zou zijn ge weest dat wij erbij staan, dan had ik het natuurlijk gedaan." Siwabessy is wel aanwezig in Lissabon. „In eerste instantie dacht ik: ik blijf gewoon thuis. Maar Waylon belde en zei: ik regel een touringcar, heb je zin om sa men je gezin mee te gaan? Hij Het is ongeloofwaardig als men hem niet naar de finale laat gaan heeft een mooi appartementje voor ons geregeld. Ik heb mijn akoestische gitaar meegenomen. Daardoor konden we wat promo tie-optredens in de stad doen. Maandagavond hebben we ge speeld in een nachtclub. Dus het is niet alleen vakantie, maar ik heb ook nog wat te doen. En het is hartstikke leuk om te maken. Het Songfestival is één grote happe ning." Waylon scoort nog niet hoog bij de bookmakers. Siwabessy vindt het lastig om zijn kansen in te schatten. „De negativiteit over de dansers snap ik niet. Ik vind het wel een toffe combinatie met de muziek, die ook niet standaard is. Dat zou ook zomaar heel goed kunnen uitpakken." „En aan zijn vocalen en aan zijn performance zal het zeker niet lig gen. Hij is gewoon erg goed, echt een podiumbeest. Gelukkig draait het bij het festival de laatste jaren weer meer om het liedje. Je hebt een periode gehad waarin gold: hoe gekker de act, hoe meer je kans je maakte. Dat is gelukkig aan het wegebben. Voor Waylon is dat al leen maar een voordeel." De Middelburger bewondert de eigenzinnigheid en creativiteit van Waylon. „Dat is ook de boodschap van Outlaw in em: wijk eens af van het gebaande pad en kijk verder dan je neus lang is. Hij boort steeds weer nieuwe gebieden aan. Dat siert hem: hij gaat niet voor de middenmoot, het is alles of niets. Hij speelt nooit op safe. Dat is ook zoals ik hem ken. Als zanger kun je hem nooit betrappen op 'veilig' zingen. Hij zoekt altijd die rand op. Soms sla je dan de plank mis, soms vaak is het te gek." VLISSINGEN De vogelexcursies tijdens de Nationale Vogelweek, van 12 tot en met 21 mei, zijn in een mum van tijd volgeboekt. Wie nog deel wil nemen aan de excursies in Groede, Vlissingen of Oranjezon, vist naast het net. Al leen voor de natuurwandeling bij Zaamslag was gisteren nog een plekje vrij. Volgens de Vogelbescherming ontdekken steeds meer jonge ge zinnen en vrouwen het vogels spotten. Op de website vogel- week.nl worden dagelijks nieuwe vogelexcursies toegevoegd. Op 20 maart 2019 zijn er weer ver kiezingen voor de 21 waterschaps besturen. Elk waterschap heeft ook verschillende zetels gereser veerd voor de landbouw, de be drijven en de natuurorganisa ties. De procedure om kandidaten voor deze 'geborgde zetels' te vin den, is nu al in volle gang. Het gaat om bijna een derde van de zetels in het bestuur van het waterschap. Landbouworganisatie ZLTO, werkgeversorganisatie VNO-NCW Zeeland en de VBNE, de organisatie van eigenaren van natuurterreinen, selecteren kandi daten voor het algemeen bestuur Zetels gereserveerd voor de landbouw, de bedrijven en de natuurorganisaties van het waterschap. Bij de VBNE is de aanmeldingsprocedure al geslo ten. Kandidaten die het bedrijfsle ven of de landbouw willen verte genwoordigen moeten snel zijn. Eind deze maand sluit ook die aanmeldtermijn. Alle organisaties die op zoek zijn naar kandidaten voor de geborgde zetels verwachten bestuurlijke er varing, inzicht in financiën en be trokkenheid met de achterban. Jo- han Elshof van de ZLTO verwacht dat de meeste kandidaten, die na mens de agrariërs waterschapsbe stuurder willen worden, zich in de laatste week van de inschrijvings termijn zullen melden. „Dat was bij de laatste verkiezingen ook zo. Uiteindelijk vinden we altijd ge noeg geschikte kandidaten. Wa terhuishouding leeft ook wel on der landbouwers. Het is voor ons gewoon een heel relevant onder werp." Elshof hoopt op kandida ten uit verschillende Zeeuwse re gio's en uit boerenbedrijven. Van 5^ met deze bon voor woensdag 9 mei 2018 PC 'Waylon zoekt altijd de rand op' Rolf Bosboom Lissabon - Stefan Siwabessy Wie namens het bedrijfsleven, de agrarische sector en natuur organisaties een zetel wil inne men in het bestuur van Water schap Scheldestromen kan zich nog tot eind deze maand kandidaat stellen. Frank Balkenende Middelburg A Stefan Siwabessy (links) tijdens een promotie-optreden met Waylon op Pra$a do Rossio in Lissabon, foto sander koning O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant. Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/giro2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33