Els knioooade Ride nodigt mariniers uit Blof verrast studenten met Zoutelande Connexxion zet zomerbussen in 2 JAN VAN DAMME z'M achternaam? Column Heette ze Els? Een uitwaai erende bos lange haren, zwart opgemaakte ogen, bleke snoet, strak in de blouse, ge bleekte jeans met een Ban-de- Bom-teken op het linker dijbeen. Ze rookte shag en meer. Ik moest aan Els denken, toen er de afgelopen weken ruimhartig bij mei 1968 werd stilgestaan. Een halve eeuw geleden gingen de klinkers uit de straten van Parijs en duurde het niet lang of er ont ploften rookbommen in Amster dam. Ook in de Groe rook het naar wiet. soort. Als ze over de Markt para deerde, lagen alle jongens aan haar voeten. Met haar vriendje van het moment vond ze het niet erg om een extra rondje rond de kerk te maken. Over de schouder van haar 'lover' knipoogde ze al naar een nieuwe aanbidder. Alle ogen ge richt. Ik was als verse brugpieper veel te jong om kans te maken. De rebellerende jeugd kreeg een eigen honk in de zijvleugel van de protestantse kerk op de Markt. 'Soos Nihil', dat stond er in met de hand geschilderde letters op een lichtbakje boven de deur. Nihil was niks, ik had het nagevraagd. er neer op hun Puchs en Zün- dapps. Groede als vrijplaats. Voor mij was het brommerpark op za terdag een feest. In de kringen van de ouderen gonsde het al snel van de geruch ten. Nihil stond voor veel drank en nog meer drugs, God noch gebod, in vechtpartijen ontaardende vre- dessessies. 'Peace man'. Het gerucht dat Els er met een jon gen een striptease-dans op het bil jart had uitgevoerd, was heel hals starrig. Tegen de tijd dat ik gemotori seerd raakte, was de Els die alle jongens rond haar vinger wond al geschiedenis. De lichtbak boven de zijdeur van de kerk was op een gegeven moment ook weg. niks. Het gerucht dat Els een striptease-dans had uitgevoerd, was heel halsstarrig DESTELLING Vandaag: Ik vind foodtrucks geweldig Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SONGFESTIVAL bUS WAYLON IS ZEKER» FLIPPO IS EISENUJK z'n VOORNAAM PERKPOLDER Natuurgebied Perkpolder klaar Straten dicht voor uitreiking Awards Leegstand Zeeland blijft Middelburg Subsidie voor film Duurzame eilanden Goes „Bij uw medewerkers bestaat, naar verluid, weinig animo om naar Zee land te verhuizen", schrijft Ride- voorzitter E. Bogaert in een brief aan de Commandant van de Ko ninklijke Marine Mariniers Ka zerne. „Ik ga in deze uitnodiging geen betoog houden over Zeeland en de vele facetten van onze mooie provincie op grond waarvan de me ning van uw medewerkers bijge steld zou moeten worden. Wat ik u, namens ons bestuur, aanbied is deelname aan de DELTA Ride for the Roses. Deelname van uw men sen zorgt er in elk geval voor dat er meer middelen worden gegene reerd voor het genoemde doel van KWF. Maar daarnaast zullen u en uw medewerkers ervaren hoe de als stug bekend staande Zeeuwen daadwerkelijk zijn: vriendelijk en gastvrij! U zult bij dit evenement de saamhorigheid en vastberadenheid van de Zeeuwen vaststellen om zich in te zetten in het gevecht te gen kanker. Niet voor niets voeren de Zeeuwen de bekende lijfspreuk 'Luctor et Emergo'. U zult verder al fietsend ervaren dat de Zeeuwen ook een prachtig landschap te bie den hebben, waarin het ontzettend Deelname van uw mensen zorgt er voor dat er meer middelen worden gegenereerd voor het KWF fijn wonen is. En ongetwijfeld zult u van mijn provinciegenoten aller lei aspecten te horen krijgen op grond waarvan duidelijk wordt dat wonen in Zeeland meer dan de moeite waard is!" Het is nog niet bekend of er op het aanbod wordt ingegaan. MIDDELBURG Blof-zanger Paskal Jakobsen heeft op Facebook een filmpje geplaatst van een mini-op treden voor vijf Gentse studenten bij zijn huis in Middelburg. „Staan er ineens vijf studenten van Sociale Technische Weten schappen uit Gent aan je deur, die vragen of je even een liedje wilt zingen", meldt de zanger op Face book. „Nou voor deze keer dan. Het waren dan ook tenslotte de eerste Belgische fans." De zanger hoopt wel dat niet ie dereen nu aan de deur komt voor een persoonlijk optreden. „Voet noot; gelieve niet allemaal aan mijn deur komen voor een liedje of een knuffel. Dit was eenmalig", schrijft hij met een knipoog bij de video. Het is niet voor het eerst dat de zanger een mini-optreden geeft van het succesvolle nummer Zoute lande. Eind maart zong hij het lied op het strand van - hoe kan het ook anders - Zoutelande. Blof heeft met het lied een super hit te pakken. De band ontving voor het nummer in Nederland en België al een gouden plaat. Het lied stond weken op nummer 1 in de Mega top 50 en in de Vlaamse Ul- tratop 50. Ook op Spotify doet Zou telande het erg goed. Op Schouwen-Duiveland rijdt deze zomerweer een 'sightseeingbus' en vanuit Zeeuws-Vlaanderen gaan er zomerbussen van en naar Gent en Sluis. Ook komen er nachtbussen om Zeeuwen terug te brengen van de Gentse Feesten. Elk jaar zet Connexxion in overleg met de toeristische sector zomer bussen in. De provincie steekt daar dit jaar ruim 250.000 euro in. Vorig jaar reed voor het eerst een sightseeingbus (lijn 830) op Schou wen-Duiveland. Hoewel niet alle toeristische on dernemers daar positief over zijn, hebben ze volgens het dagelijks pro vinciebestuur 'voldoende enthousi asme en geloof in een vervolg. Vanaf nu tot 20 oktober rijdt hij elke zaterdag en in de zomervakantie da gelijks. Het zijn cabriobussen die langs bezienswaardigheden rijden. Tussen Gent en Terneuzen rijdt van 1 juli tot en met 18 augustus dagelijks lijn 50, in de zomervakantie gaat - als de gemeente Sluis ook bijdraagt - tussen Breskens en Sluis lijn 814 rijden en tijdens de Gentse Feesten (13 t/m 22 juli) wordt in het weekend nachtvervoer ingezet (lijn 850). woensdag 9 mei 2018 Els was van het vrijgevochten Alle nozems uit de regio streken De soos hield niet lang stand. Nihil. Het was niks, het werd Reageer op pzc.nl Gisteren: Ramptoeristen moeten worden beboet 2186 reacties Het natuurgebied Perk polder is definitief opgele verd door Rijkswaterstaat. Het gaat om 36 hectare getijdennatuur. Hoewel elke bemoeienis van de provincie met het Plan Perkpolder daarmee is af gelopen, wil het dagelijks provinciebestuur wel op de hoogte blijven van het onderzoek dat Rijkswater staat uitvoert naar de thermisch gereinigde grond die is gebruikt bij de aanleg van de zeedijk. -31 MIDDELBURG Voor de uitreiking van de Four Freedoms Awards op woensdag 16 mei neemt de gemeente Mid delburg verkeersmaatre gelen. Vanaf 11 mei gel den parkeerverboden in de omgeving van de Abdij. In de dagen erna is parkeren op steeds meer plekken verboden. Uitein delijk kunnen auto's wor den weggesleept. Op 16 mei zijn bovendien enkele straten afgesloten. Alle maatregelen staan op middelburg.nl VLISSINGEN In Nederland staan steeds minder kantoren, bedrijfruimtes en winkel panden leeg. Dat blijkt uit de jongste cijfers van NVM Business. Het aan tal vierkante meters daalde gemiddeld met 4 procent. Dat gebeurde in vrijwel alle provincies. Al leen in Zeeland én in Gel derland stonden juist meer winkels leeg. Vol gens de NVM is die structurele leegstand in steden tot 50.000 inwo ners een probleem. Filmmaakster Eef de Graaf uit Zierikzee krijgt 10.000 euro subsidie van de provincie voor de do cumentaire Duurzame ei landen. Daarin brengt ze in beeld hoe water, wind en zon op en rond de Ne derlandse eilanden wor den gebruikt om de kli maatdoelen van Parijs te halen. De film wordt in 2019 vertoond op Film by the Sea. De voorzitter van de DELTA Ride for the Roses heeft alle mede werkers van de marinierska zerne in Doom uitgenodigd mee te doen aan het fietsevenement voor het KWF dat 9 juni wordt gehouden. De opbrengst van de Ride for the Roses gaat dit jaar naar onderzoek naar hersenkan- ker. Miriam van den Broek - E. Bogaert, voorzitter Ride Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2