25 Dumoulin wint tijd op Froome Haase verrast Chung in Madrid Brunei laat zege glippen WK in Nederland stap dichterbij UITSLAGEN RECTIFICATIE Tom Dumoulin (27) dankte uitgebreid zijn teamgenoten van Sunweb na afloop van de lastige heuvelrit door Sicilië. Hij zal zijn roze missie niet kunnen volbrengen zonder Team Dumoulin', waarin elke schakel belangrijk is. Wie zijn zij? Als een dood vogeltje hing Sam Oo men (22) in september tegen de auto nadat hij ziek had moeten op geven in de Vuelta. Er was geen an dere keuze mogelijk, maar toch voelde Oomen zich schuldig dat hij zijn kopman Wilco Kelderman 'in de steek liet'. Nu is hij de meester knecht van de titelverdediger in de Giro. Een zware last in zijn tweede deelname aan een grote ronde, maar Oomen is dan ook een speci aal talent. Bij Sunweb twijfelen ze niet aan hem. In de openingstijdrit in Jeruzalem schakelde Oomen per abuis op het binnenblad, 's Avonds zocht hij balend de gegevens op Strava op. „Ik denk toch dat het mij zomaar 4 seconden en plek in de top twintig heeft gekost." Laurens ten Dam (37) is niet weg te denken uit het team. Bij hem uit Tom Dumoulin buiten de races om zijn diepste gevoelens. Hij is voor de Giro-winnaar vertrouwensper soon en vraagbaak. Ook in de koers. Zo overlegden de twee vorig jaar tijdens de etappe naar Bormio welk moment Dumoulin moest kiezen om te poepen. Het vormt geen garantie uiter aard, maar je kunt Ten Dam - goed voor zestien seizoenen als prof - er als luxeknecht statistisch gezien maar al te goed bij hebben in de Giro. Tijdens zijn twee eerdere deelnames loodste hij met Denis Menchov (2009) en Dumoulin (2017) zijn kopman naar de eind overwinning. Roy Curvers (38) heeft de ploeg zien groeien: van kleine dreumes Skil tot de succes- en pioniersploeg Sunweb, die met Dumoulin zelfs een grote rondewinnaar afleverde. Maar de jonge kinderen van Cur vers waren nog niet overtuigd en twijfelden of papa wel echt bij Du moulin in de ploeg zat. Curvers: „Zij kenden Dumoulin alleen in de roze trui." Nu bestaat er geen twij fel meer. Op 38-jarige leeftijd is de wegkapitein bezig aan zijn debuut in de Giro aan de zijde van Dumou lin. Curvers reed zesmaal onafge broken de Tour, maar de Giro hier voor nog nooit. Voor het vierde jaar op rij rijdt de Texaan Chad Haga (29) de Giro. Veel kritiek was er op de eerste drie dagen in het politiek beladen Israël, maar Haga vond de opening in Je ruzalem vanwege zijn religieuze achtergrond prachtig. Hij genoot. Haga heeft een sterke tijdrit in zijn benen. In het oog springt nog altijd het litteken, dat van zijn rechtermond hoek tot zijn borst loopt. Haga hield het over aan het ongeluk op 23 ja nuari 2016, toen zes renners van de ploeg tijdens een trainingsrit in het Spaanse Calpe werden aangereden door een auto. Een groot klimtalent bij de belof ten, maar als prof bij Lotto Soudal stokte de ontwikkeling van de Belg Louis Vervaeke (24). „Daar heeft hij zichzelf verloren", zegt ploegleider Arthur van Dongen. „Dat is geen verwijt naar Lotto, want hij is er zelfbij geweest." Hij ging extreem op dieet en trainde zich in al zijn ijver volledig de vermoeidheid in. Geen toeval, want hij omschrijft zichzelf als 'ontzettend ambitieus, maar soms een losgeslagen projec tiel'. Nog altijd is Vervaeke op de weg terug. Maar bij Sunweb hebben ze goede hoop dat hij bergop zijn mannetje staat door wat hij vorige maand in de Siërra Nevada op hoogtestage met Oomen en Du moulin liet zien. Chris Hamilton (22), een onver valste Aussie, glijdt relaxed door het leven. In de bus is hij rustig, zegt hij niet veel. Maar als hij iets zegt, zorgt hij vaak voor gelach en vrolijke ge zichten bij zijn teamgenoten. Ha milton heeft humor en bovendien een vet accent. Hij werd vorig jaar bij de ploeg gehaald. Op de voor laatste dag van zijn moeizame Vu elta kon Hamilton op weg naar de gevreesde Angliru plots Kelderman bijstaan in zijn strijd om het po dium. Zijn voornaamste taken deze Giro: bidons halen en zijn trein op cruciale momenten voorin het pe loton zien te krijgen. Lennard Hofstede (23) mag pas aan zijn tweede jaar als prof bezig zijn, maar bij Sunweb zien ze in de gla zen bol al een speciale rol voor hem weggelegd. Van Dongen: „Hij zou in de toekomst een rol van captain kunnen gaan vertolken. Hij heeft leiderschapskwaliteiten." Op dag twee in de Giro reed Hofstede op kop van het peloton omdat Du moulin op weg naar Tel Aviv de roze trui verdedigde. „Dit geeft mo raal", zei de huisgenoot van kassei enspecialist Dylan van Baarle. „Zo wil ik wel op kop rijden." Arthur van Dongen en Mare Reef zijn de ploegleiders van dienst. Van Dongen is de racecoach, doet alle teambesprekingen in de bus en geeft tijdens de koers de tactische aanwijzingen via de radio door. Hij kent Dumoulin al sinds 2011, toen hij ploegleider was van de oplei- dingsploeg van Rabobank. Reefis de man van het overzicht. Hij stuurt de totale organisatie aan en zet logistiek gezien de lijnen uit voor Sunweb. GIRO D'ITALIA Sunweb in we'> Sunweb Sunweb Vandaag woensdag 9 mei 2018 GO TENNIS Robin Haase won op het masterstoernooi van Madrid in de eerste ronde verrassend van de Zuid- Koreaan Hyeon Chung, de nummer 21 van de wereld: 6-2 6-0. Voor de Nederlan der zijn eerste zege dit jaar op gravel, maar ook zijn 200ste zege op de ATP Tour. Haase, de mondiale nummer 44, was de voor bije weken vaak direct uit geschakeld op het gravel. ZEILEN Team Brunei heeft de zege in de achtste etappe van de Volvo Ocean Race in de laatste meters richting de finish laten lig gen. De Nederlandse boot werd op het laatste rechte stuk naar het eindpunt in de Amerikaanse stad Newport gepasseerd door het Spaanse Mapfre. Na een tocht van 2,5 week was het verschil slechts één minuut. WIELRENNEN De komst van de WK wielrennen naar Noord-Nederland is weer een stap dichterbij. Als de leden van de Provenciale Staten van Groningen en Drenthe respectievelijk op 30 mei en 6 juni akkoord gaan, is de verwachting dat de internationale wieler bond UCI nog dezelfde maand het WK van 2020 aan Nederland toewijst. TENNIS Madrid (Spa). ATP Tour. Mannen, eerste ronde: Bautista (Spa/11) - Donaldson (VSt) 6-7(3) 6-4 6-4, Donskoy (Rus) - Tsitsipas (Gri) 5-7 6-4 7-6(3), Coric (Kro) - Carreno (Spa/9) 6-4 6-2, Mayer (Arg) - Fognini (lta/16) 6-3 6-4, Ver- dasco (Spa) - Lorenzi (Ita) 7-5 6-4, Struff (Dui) - Copil (Roe) 6-4 6-4. Tweede ronde: Shapovalov (Can) - Paire (Fra) 7-6(5) 4-6 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Halep (Roe/1) - Mertens (Bel) 6-0 6-3, Kr. Phskova (Tsj) - Sorribes (Spa) 7-5 6-2, Kvitova (Tsj/10) - Puig (Pur) 6-3 7-6(8), Kasatkina (Rus/14) - Cirstea (Roe) 6-3 6-1. WIELRENNEN Vierdaagse van Duinkerke. Eerste etappe: 1. Sarreau (Fra/Grp) 165,3 km in 3.56.19; 4. Wippert (Rmp) z.t.. Klassement: 1. Sarreau 3.56.09; 6. Wippert 0.10. Helaas stond er gisteren een foutieve foto van de overleden Belgische motorcrosser Eric Geboers (55) in de krant. Dit is hem wel. Onze excuses. Samen één missie Pim Bijl Caltagirone Sam Oomen Laurens ten Dam Roy Curvers Chad Haga Louis Vervaeke Chris Hamilton Lennard Hofstede Ploegleiders CALTAGIRONE Na de door de Belg Tim Wellens gewonnen vierde etappe baalde Tom Dumoulin. Zijn voorsprong op Chris Froome bedraagt nu al 54 seconden. Maar toch zat het Dumoulin niet helemaal lekker. Hij kon zich niet men gen in de strijd om de winst. Dumoulin: „Voor het klasse ment is dit prima, maar ik had graag voor de overwinning mee willen sprinten. Ik had iets meer lef moeten tonen." Algemeen klassement: 1. Dennis (Aus) 14.23.08,2. Dumoulin 0.01, 3. Yates 0.17,4. Wellens 0.19, 5. Bil- bao (Spa) 0.25, 6. Schachmann (Dui) 0.28, 25. Oomen 1.00, 40. Poels 1.37, 41. Lammertink 1.38. Lennard Hofstede Tom Dumoulin, gisteren, fotoscorvos/sunweb Agrigento 5de etappe 153 km 20 km Caltagirone. Ronde van Italië, UCI WorldTour. Vierde etappe, Catania - Caltagirone: 1. Wellens (Bel, foto) 202 km in 5.17.34,2, Woods (Can), 3. Battaglin (Ita), 4. Simon Yates (GBr), 5. Formolo (Ita), 6. Kreuziger (Tsj) 0.04,11. Dumoulin, 23. Poels 0.10,25. Oomen 0.21, 46. Lam mertink 0.36.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25