PSV blijft toch aantrekkelijke springplank 23 van Ajax en de buitenwereld voor zich winnen energie direct.nl completere voetballers werden. Óók door hen te raken. Zo mochten de Marokkaanse spelers Yassin Ay- oub, Nacer Barazite, Sofyan Amra- bat en Zakaria Labyad op vrijdagen na de training snel door naar de moskee voor het vrijdagmiddagge bed. 'Slaap, kindje, slaap' Precies die modus tussen de strenge, rechtlijnige trainer en de sociale man moet hij bij Ajax snel vinden. Voor de buitenwereld is Ten Hag nu vooral de stuurse trai ner die vooral benadrukt dat Ajax onder zijn leiding wel degelijk vooruitgang heeft geboekt. Terwijl de achterban geen elftal ziet dat swingt. Nee, bij Excelsior werd zelfs 'slaap, kindje, slaap' gezongen door de Ajax-fans. Controle, controle, controle. Al is dat volgens Ten Hag juist een toonbeeld van suprematie. Bij een topclub als Ajax gaat die theorie er alleen in als de resultaten klinkend zijn. Ten Hag wijst er bo vendien op dat creatieve spelers on der zijn leiding altijd kunnen uit blinken. Ten Hag is er de eerste maanden direct achter gekomen dat hij bij de grootste club van Nederland werkt. Alles wat hij doet en zegt ligt onder een vergrootglas. Over zijn vak manschap als trainer bestaat geen twijfel. Over zijn extreme toewij ding voor het vak al helemaal niet. Toch stormt het dus al rond hem. 5XTENHAG Want precies zoals gebeurde toen Ten Hag binnenkwam bij FC Utrecht, wil hij een cultuurveran dering teweegbrengen binnen Ajax. Ten Hag schrok van wat hij aantrof bij Ajax. Simpel gesteld ver langt hij veel meer van de spelers dan zij gewend waren. Meer trai nen, langer op de club, meer be sprekingen. En ook: meer oog voor de tegenstander. Want dat bij Ajax (en het Nederlandse voetbal in het algemeen) alles bij het oude moet blijven, is in de ogen van Ten Hag ondenkbaar. Overpeinzingen Die weg is hobbelig. Nee, veel meer dan dat. Want binnen een deel van de selectie wekt het wrevel dat het zó vaak over de tegenstander gaat. Huh, wij zijn toch Ajax? Dat er spe lers zijn die daar achter zijn rug om lacherig over doen, is funest. Hij moet hen net als de FC Utrecht spelers gaan overtuigen. Ajax vliegt morgen naar Abu Dhabi voor een afsluitende com merciële trip waar het turbulente seizoen wordt afgesloten. Daarna begint de vakantie, maar vooral de voorbereidingen op een nieuw sei zoen. Mét flink wat overpeinzin gen. Want Ten Hag zit al in de over- levingsmodus. Nu al. Jeroen Zoet (27), Santiago Arias (26), Nicolas Isimat-Mirin (26), Luuk de Jong (27), Hirving Lo- zano (22). Het zou zomaar kun nen dat deze vijf spelers ko mende zomer vertrekken bij PSV. Voeg daar de onzekere posi tie van huurling Marco van Gin- kel (25) aan toe en je praat over het geraamte van het elftal. Maar juist omdat ze intern re kening houden met zo'n scena rio, is PSV al maanden bezig met vervangers. Natuurlijk noemt men openlijk geen namen. Maar een voorbeeld van hoe ze denken bij PSV, is al het aantrekken van verdediger Nick Viergever (28) van Ajax in combinatie met her nieuwde sluimerende belang stelling in de Spanjaard linksback Angelino (21) van Manchester City, nu verhuurd aan NAC. Stel: Arias speelt een goed WK met Colombia en wordt verkocht, dan schuift PSV's huidige links achter Joshua Brenet (24) naar rechtsback en kan Viergever hem vervangen. Mocht PSV echter ook Angelino kunnen kopen, dan zou ook Isimat-Mirin weg kun nen zonder dat PSV acuut krap in zijn verdedigers zit. WK-verrassing Internationals zoals Zoet, Arias, Lozano en Gaston Pereiro (22) houden zelf al hun opties open als je hen vraagt naar volgend seizoen. „Zeker in een zomer met een EK of WK weet je gewoon nooit wat de markt gaat doen", zegt Zoet erover. Hij hoeft maar te kijken naar de vorige WK-zo- mer, vier jaar terug. Voor het toernooi had geen club toen de keeper van Costa Rica bovenaan zijn lijstje staan. Maar Keylor Na- vas keepte een spectaculair WK, onder meer tegen Oranje, en ging daarna prompt naar Real Madrid dat hem wegkaapte voor de neus van Bayern München. Mocht Zoet vertrekken, dan zal er een vervanger komen. Met Eloy Room (29) is er een dege lijke tweede man in huis, maar geen keeper die al een bewezen puntenpakker is bij een topclub. Aanvoerder Het perspectief van de aanvoer der van PSV is misschien nog wel het meest met mist omgeven. Huurling van Chelsea, dat Van Ginkel deze zomer wellicht zal willen verkopen. Maar hij is óók speler met een kwetsbare knie. Bij PSV nemen ze het voorlopig met een flinke korrel zout, be richten dat clubs 10,11 miljoen euro willen betalen aan Chelsea voor een speler die nu geen we ken met een dubbel wedstrijd programma aan kan. Het perspectief van Marco van Ginkel is misschien nog wel het meest met mist omgeven Blijft over De Jong. Komt er voor de derde transferperiode op een rij belangstelling voor hem? En hoe zien ze bij PSV zijn rol in combinatie met de nieuwe, jonge spits Maximiliano Romero (19) De Argentijn werd in januari al vast binnengehaald, maar voor lopig is hij alleen geblesseerd en/of aan revalideren geweest. Met het perspectief van Cham pions Leaguevoetbal erbij is één ding zeker: PSV is deze zomer weer een interessante spring plank voor voetballers op door reis naar de internationale top. Óf een plek om je stagnerende carrière een doorstart te geven. Daarom is het ook verleidelijk om Vincent Janssen (23) te kop pelen aan PSV; een speler die met zijn persoonlijkheid en speelstijl prima in een team van Cocu zou passen. Niemand bij de club die dat tegenspreekt. woensdag 9 mei 2018 GO Ajax-coach Erik ten Hag doet met zijn uitspraken in de media nog weieens de wenkbrauwen fronsen. Een selectie. Het veldspel tegen ADO was uitstekend - 25 februari, Ajax speelt thuis met 0-0 gelijk tegen ADO Den Haag Ik wilde Younes belonen voor zijn harde werk -11 maart, Ajax staat 4-1 voor tegen Heerenveen. Ten Hag vraagt de Duitser in de blessuretijd om in te vallen, maar die weigert Het was een heel goede wissel en daardoor kantelde de wedstrijd -5 april, na het zwakke optreden bij FC Groningen Elke ploeg heeft het weieens moeilijk, ook Manchester City - 5 april, eveneens na de 1-2 zege bij Groningen PSV is sowieso bang voor ons, dat lijkt me logisch -8 april, voorafgaand aan de topper Erik ten Hag geeft in de Arena tekst en uitleg aan FOX Sports. FOTO PRO SHOTS De transferzomer van PSV, hoe gaat die eruit zien? De lands kampioen houdt rekening met het vertrek van vier, vijf basis spelers. Maar PSV kennende staat er straks wel weer een aardige mix. Ook door het lokkende perspectief van Champions Leaguevoetbal. Maarten Wijffels Eindhoven Chelsea zou Marco van Ginkel deze zomer willen verkopen. Maar hoeveel is hij waard met een kwetsbare knie? fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23