22 Formule 1 Trainer moet in nieuwe seizoen snel de spelers Erik ten Hag (48) staat misschien wel voor de zwaarste opgave van alle eredivisietrainers. Kan hij, met zijn karakter en uitgesproken werkwijze, na de zomer weer vat krijgen op Ajax? 'Niet te dichtbij komen hoor' Kort AS Roma zet in op Kluivert AS Roma heeft zijn zinnen gezet op Justin Kluivert (19, foto). De Italiaanse topclub wil de vleugelspeler van Ajax zo snel mogelijk officieel vastleggen. Ook de aanvaller zelf ziet een overgang naar de halvefinalist van de Champions League zitten. Ajax en Klui vert zitten al maanden in een impasse over een contractverlenging van zijn nog één sei zoen doorlopende contract. Bij AS Roma zou Kluivert landgenoten Kevin Strootman en Rick Karsdorp treffen. FC Twente wil af van regeling FC Twente wil na de degradatie uit de eredi visie af van de compensatieregeling van tv- gelden die het twee jaar geleden heeft afge sproken met de eredivisieclubs. Dat liet de club gisteren weten in een brief aan de ere divisieclubs. De landskampioen van 2010 zou in drie jaar tijd een totaalbedrag van 1,4 miljoen euro afstaan aan de andere clubs, vanwege het gesjoemel van de vroegere clubleiding. Semedowint Gouden Stier De Portugees Lisandro Semedo (22, foto), goed voor vijftien goals en evenveel assists, is verkozen tot beste speler van de Jupiler League. Zijn teamgenoot bij het gepromo veerde Fortuna Sittard, de reeds door Ajax gekochte Perr Schuurs (18), is het beste ta lent. Mike Snoei, die Telstar naar de nacom- petitie loodste, is verkozen tot beste coach. Flitsen Quote van de dag Pas ruim vier maanden is Erik ten Hag trainer van Ajax, maar het sen timent keert zich al tegen hem. De laatste wedstrijd van het seizoen af gelopen zondag bij Excelsior (1-2 winst) was daarvan een pijnlijk be wijs. 'Erik, rot op', klonk er uit het kleine uitvakje gevuld met Ajax- supporters van het fanatiekste soort. Een week eerder in de thuis wedstrijd tegen AZ (3-0) werd er ook al gefloten, toen Ten Hag na af loop Matthijs de Ligt toesprak na zijn onderscheiding als talent van het jaar. Het grote risico dat de clubleiding én de trainer namen door halver wege het seizoen te beginnen aan de samenwerking, komt nu kraak helder aan de oppervlakte: Ten Hag begint met een achterstand aan het zoveelste cruciale seizoen van Ajax. Een cruciaal kruispunt dus ook voor Ten Hag, die tijdens de eerste weken van het nieuwe seizoen (in clusief de belangrijke play-offs voor de Champions League) moet leve ren. Voor een gelauwerde trainer die de sympathie van de achterban heeft, is dat al een heidens karwei. Laat staan voor een coach die nog zoveel twijfels moet wegnemen. Óók als het om zijn presentatie gaat. Zelfs algemeen directeur Ed win van der Sar, zelf niet de handig ste als er een camera draait, liet zich ontvallen dat Ten Hag moet werken W Binnen een deel van de selectie wekt het wrevel dat het zó vaak over de tegenstander gaat aan zijn houding in de media. Het gekke is: praat informeel met hem en de Tukker kan best gevat en ad rem zijn. Maar eenmaal voor de ca mera ziet hij vooral vijanden en is zijn taalgebruik wollig. Je zou wat dat betreft in Ten Hag de ultieme tegenpool kunnen zien van pakweg iemand als Guus Hid- dink. Die laatste had tijdens zijn trainerscarrière altijd de gave om pers en publiek voor zich te win nen. Ten Hag ziet de buitenwereld in algemene zin vooral als een vij and. Maar als trainer van de groot ste club van het land, bijna elke dag in de schijnwerpers, is juist óók het omgaan met die externe factoren een wezenlijke opdracht. Mobieltjesverbod Al doet Ten Hag het heel zijn car rière op zijn eigen manier. En de vraag is of Amsterdam de echte Ten Hag al heeft leren kennen. Wat voor hem pleit is dat hij juist bij Utrecht alle scepsis weg kon nemen. Hij wist daar de aanvankelijke twijfels te laten verdampen. Door eerst als een olifant door de porseleinkast te gaan, maar later juist ook open te staan voor andere meningen en iets milder te worden. Zo werd het aan vankelijke mobieltjesverbod op de club gaandeweg versoepeld. In koor vertellen spelers die on der Ten Hag trainden dat ze betere, Blessure Hoedt woensdag 9 mei 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Vitesse pikt rechtsback Khalid Karami (28) transfervrij op bij Excelsior. Hij tekent voor twee jaar met een optie voor een extra jaar. ADO Den Haag heeft Robert Zwinkels op tijd terug voor de play-offs om Europees voetbal. De herstelde keeper staat morgen tegen Vitesse direct weer onder de lat. PEC Zwolle stelt Michael Valkanis (44) aan als de nieuwe assistent van hoofdtrainer John van 't Schip. De Australiër is de opvol ger van Dwight Lodeweges, die zijn loopbaan vervolgt als assistent bij Oranje. —Welshman Mark Williams (43), wereldkampioen snooker, hield woord na het behalen van zijn titel en verscheen met alleen een vlag om zijn middel bij de persconferentie. GO Daniël Dwarswaard Amsterdam Met Wesley Hoedt en ver meend Ajax- target Dusan Tadic in de basis won Sou- thampton gis teren bij Swan- sea. Daarmee is Southamp- ton nagenoeg veilig. I De roep van Williams om herziening van de uitslag van de onstuimige GP van Azer beidzjan is door de FIA af gewezen. Al leen Sergej Sirotkin werd na de race be straft. Fer- nando Alonso werd ternau wernood 7de. ZB Cristiano Ro- naldo (foto) staat voorlopig aan de kant bij Real Madrid, maar de CL- finale van 26 mei komt niet in gevaar. Hij raakte gebles seerd in de Clasico van zondag (2-2). O Q. (O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22