Favorieten door, België strandt in halve finale 21 LAST MINUTES Hoe werkt het? Het vooraf als favoriet ingeschaalde België strandde met zangeres Laura Groeseneken teleurstellend buiten de top ïo. De afgelopen drie jaar haalden onze zuiderburen steeds de top ïo in de eindstrijd. België is voor het eerst sinds 2014 afwezig in de finale. In de Altice Arena in Lis sabon werd ook Griekenland ver rassend uitgeschakeld. Zangeres Eleni Foureira uit Cyprus nestelde zich als slotact met een vlammend optreden aan kop van de kansheb berslijst van de internationale wed kantoren. Ze is zaterdag de grote fa voriet voor de eindzege én de eerste Cypriotische Eurovisie-winst ooit. Israël, dat lang de grootste kansen leek te hebben, zakte naar plaats drie. Noorwegen is nu tweede. Waylon bleef bij de bookmakers op plaats 23 staan en moet morgen avond bij de beste 10 eindigen tij dens de tweede halve finale om zich te kwalificeren. De zoge noemde Grote Vijf - Italië, Groot- Brittannië, Spanje, Duitsland en Frankrijk - zijn automatisch zeker van deelname. Net als de winnaar van vorig jaar, Portugal. Als Polen morgenavond uit één van de eerste uitslag-envelop- pen komt, weten we dat Waylon in de problemen zit. Deze nogal goedkope EDM-parodie ligt lek ker in het gehoor en kan dankzij de grote, verspreide stern- achterban best eens oprukken vanuit de achterhoede. 12. Malta Vlammen werpers, laserstra len en een danseres in door zichtig turnpakje. Om met Lee Towers te spreken: 'Alle ingrediënten staan op groen voor een goede afloop'. Toch wankelt deze Mal tese bijdrage en dat komt door de voorspelbare elektro die zan geres Christabelle meer in de weg zit dan helpt. A 13. Hongarije k 15. Zweden Verslaggever Stefan Raatgever keek en deelde sterren uit Why-ai-ai-ai-ai? ★l Geen dure led-verlichting in het sobere decor van Lissabon? Geen probleem, Zweden neemt zelf een wand met knappe visu- als mee. Het is een ijzeren wet: wie - niet alleen financieel - in vesteert, zal oogsten. Benjamin Ingrosso staat met zijn eigen tijdse elektropop zaterdag bij de beste tien. 16. Montenegro 17. Slovenië Heavy metal uit Hongarije. Het klinkt net zo aanlokkelijk als salsa uit Kazachstan of een polka vanaf de Cariben. En in derdaad: een streling voor het oor wordt het nooit. Wel ideaal om uw voor de televisie inge dutte schoonmoeder even flink te laten schrikken met een ram op de volumeknop. 14. Letland Lachen om een Letse met de achter naam als een Itali- aanse me nukaart is natuurlijk flauw. Maar waar zit de humor van het saaie Funny Girl dan? Misschien in die vuurrode robe van door schijnend gaas. Gerard Joling zou zeggen: 'Met gierende ban den naar huis. En zorg dat je met het vliegtuig niet op een Let landt!' 18. Oekraïne Zoveel aandacht als de vete tussen Rusland enOe- kraïnede afgelopen jaren opeiste, zo rus tig is het nu. Misschien komt het doordat Kostantin Bocharov alias Melovin zich in Lissabon zo'n welbespraakte en vriende lijke jongen toont. En nee, hij draagt geen glazen oog, maar een contactlens. uit de boe- Toppers zie je het hem denken: 'Wat doe ik hier in vredesnaam?' Bewondering daarom voor zijn doorzettingsvermogen en de passie die hij in de galmballade legt. Inje betekent overigens 'vorst' en niet 'vals'. ook het gevoel dat je al de eerste minuut vol balkanbliepjes en struikelende beats bekruipt. Ja- haa, we weten heus wel dat Slo venië tegenwoordig een modern land is. Daar is deze geforceerde Adriatische disco niet voor no dig. Busreizen woensdag 9 mei 2018 Van de achttien lan den die morgenavond optreden, gaan er tien door naar de finale. Alleen de jury's van de morgenavond deelnemende landen stemmen mee, aange vuld met drie van de zes landen die al auto matisch geplaatst zijn. Dat zijn morgen Italië, Frankrijk en Duitsland. De finalisten zijn rond 23.00 uur bekend. De Belgische zangeres Laura Groeseneken sleepte niet genoeg stemmen in de wacht om de finale te bereiken, fotoepa De eerste tien finalisten van het Eurovisie Songfestival zijn be kend. Gisteravond plaatsten Oostenrijk, Estland, Cyprus, Li touwen, Israël en Tsjechië zich voor de eindstrijd van zaterdag. Ook Bulgarije, Albanië, Finland en Ierland gaan dankzij hun stemmen in de eerste halve fi nale door. Stefan Raatgever Lissabon Eleni Foureira uit Cyprus maakte in Lissabon veel indruk, fotoepa voor ayo Christabelle - Taboo Benjamin Ingrosso- Dance You Off Sieneke-Award Bitterballen break Euphoria! Douze Points Kijk op de site bij /video voor veel optredens en updates over het Eurovisie Songfestival. AWS - Viszlat Nyar Laura Rizzotto - Funny Girl Vanja Radovanovic - Inje ★l Lea Sirk - Hvala, ne! Melovin - Under the Ladder tot wel 20,- korting p.p. Veelzijdig Bretagne 5-daagse busreis o.a. Mont Saint Michel, Cancale, Dinan, Cap Fréhel korting 20,- p.p. met vertrek op I I juni Nationaal Park Hohe Tauern van dichtbij 8-daagse busreis o.a. GroBglockner, WeiBsee, Krimmler watervallen verblijf in hotel Kaltenhauser**** in het centrum van Hollersbach r A f\ oad.nl/BEAT06 vanaf 54 oad.nl/BEFROI Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 20 15 89 of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21