èi)K6<Pmn nina <D O CALLING r. f f 20 M EUROVISIE SONGFESTIVAL TWEEDE HALVE FINALE Haalt Waylon morgenavond de finale van het Eurovisie Songfestival met zijn Outlaw inEmDan moet hij onder meer afrekenen met een Moldavische klucht en Georgische etnojazz. Verslaggever Stefan Raatgever analyseert de concurrentie. Persboycot of niet, het Songfestival gaat onverstoorbaar door en is sinds gister avond echt begonnen. Tien finalisten en tien keer een bulderend gejuich, zwaai ende vlaggen en een enkele traan. Het zal morgenavond tijdens de semifinale van Waylon niet anders zijn. Over Waylon gesproken: dank voor de la ding aan steunende berichten tijdens het mediastormpje van de afgelopen dagen. Ik ben niet weggewaaid, blijf gewoon in Lissa bon aan het werk. Tot en met zaterdag, want de AD-equipe rekent uiteraard op een finale met Nederlandse inbreng. Ondertussen neemt het Eurovisie-bestaan zijn gebruikelijke loop. De internationale delegaties pogen een laatste stem te winnen met cadeautjes in het postvak van de journa listen. De cd-singles uit Montenegro, de lin nen boodschappentas uit Zwitserland en het armbandje uit Spanje; ik bied ze graag aan aan geïnteresseerde lezers. De toffees uit de Poolse lobby heb ik zelf opgegeten. En er is de inmiddels vertrouwde kwestie van de beveiliging. Ging de editie in Kiev de boeken in als het best beveiligde Songfestival ooit, deze aflevering doet er weinig voor on der. Oké, geen legereenheden rondom de arena, maar ook in Lissabon heeft de politie een veiligheidsring rondom perscentrum, kleedkamers, horeca en de zaal gelegd. Wie naar binnen wil, wordt gefouilleerd. Het tast de vrolijke spanning rond Eu ropa's grootste liedjesfeest gelukkig niet aan. Net zo min als de opgewonden discus sies over de jurk van Estland, het jaren 50-ca- baret van Moldavië en de grote kwestie: wie wint er zaterdagavond? Wie het ook wordt: de feesten na afloop zijn al aangekondigd. Locatie van een van de grootste: een speciaal aangelegd feestterrein aan de Taag. In Euro Village treden dagelijks deelnemers, voormalig Eurovisie-coryfeeën en grande vedettes op. Ik zag er voorlopig niets wat mijn ervaring van Wenen 2015 overtreft. Bij gebrek aan Nederlands succes (het was het jaar van Trijntje) schitterde Getty Kaspers van Teach-In er op de bühne. Precies 40 jaar na Ding-a-Dong. Er zijn in middels drie jaar zonder zege bij gekomen. Zou die reeks dit jaar dan toch stoppen? Quote van de dag Wassen beeld Garrix Voetbal Inside op papier 1. Noorwegen ★*1 2. Roemenië Gevaarlijke rivalen voor Way lon. Niet dat deze windkracht 8- ballade nou zo verheffend is, maar Roemenië overleefde alle halve finales waaraan het ooit deelnam. Tactisch verdeelde stemkracht waarschijnlijk, die zelfs een act vol gemaskerde eta lagepoppen naar de eindstrijd helpt. 3. Servië 4. San Marino We Are Who We Are/And Who We Are is Who We Gonna Be. In San Marino steek je er ongetwijfeld Nietzsche en Kant mee naar de kroon, maar daarbuiten blinkt deze bijdrage vooral uit in de volstrekte platheid én kansloos heid. Toch nog één ster voor die schattige dansende robotjes. 5.Denemarken ★★l Als variant op Sienekes draai orgel, zendt Denemarken in de categorie 'nationale symbolen die altijd scoren' vijf Vikingen naar Lissabon. Zingen kan frontman Jonas Rasmussen ze ker en zijn Higher Ground ligt prettig in het gehoor. Concur rent voor Waylon voor de laatste finaleplekken. 6. Rusland Daar is ze dan. Vorig jaar strandde ze bij een Oekra- 1 iense grenspost, vanwege een aldaar verboden optreden op de be zette Krim. Eenmaal in Lissa bon, vraag je je af of er geen wakkere Portugese douanebe ambte was die Julia kon tegen houden en terugsturen naar haar zangdocente. 7. Moldavië Jaaaaa! John Lanting op z'n Mol- davisch. Slaande deuren, mis verstanden en rode oortjes. Camp-favoriet van de eenkop- pige redactie van dit overzicht. Topklucht die hopelijk de finale gaat halen. Het liedje? Eeeh... vergeten. A 8. Nederland Een doorvoelde ode aan de countrymuziek. Een lied dat niet dieper uit de ziel van de zanger had kunnen komen. Je merkt dat de muziek de maker door de aderen stroomt. Het toevoegen van de dansstijl krumping is een hartverwar mende innovatie op het Eurovi siepodium. - Dit bericht is in lijn met het 'Mediahandboek 2018' van Waylon. 9. Australië 10. Georgië Het probleem met deze post- Sovjet-inzending: hij is totaal misplaatst op dit festival. De sfeervolle etnojazz past vast prima in een nachtclub in Tbi lisi, maar niet in de grootste muzikale tv-show van Europa. Net zoals de podiumpresentatie van de heren bij uitstek geschikt lijkt voor de radio. 11. Polen Gromee feat. Lukas Gelieve nu niet allemaal aan mijn deur komen voor een liedje of een knuffel ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV Hij lijkt in negen jaar tijd precies drie maan den ouder geworden. Na zijn zege in 2009 is Alexander Rybak (nu 31) terug. Uiteraard mét viool en een catchy instapcursus hitschrijven op muziek. Vrolijke opening van de avond en Rybak gaat makkelijk door naar de fi nale. Eerste ge dachte: smurfen vijand Gargamel heeft zijn baard laten staan. En door Smurfenland waait zo te zien ook een stevige bries. Wel prettig tussen de ge dateerde balkanbeats: Nova Deca (Nieuwe kinderen) kent maar vijf regeltjes tekst. Het blijft even wen nen: Aus tralië op het Euro visie Songfesti val. Maar Australië is een blij vertje en gaat onherroepelijk een keer winnen. Maar met Jes sica Mauboy en haar heerlijk eu forische mainstreampop komen ze net te kort voor het podium. SONG CONTEST LISBON 2018 f Verslaggever Stefan Raatgever volgt het Eurovisie Songfestival op de voet en bericht dagelijks wat hem opvalt in Lissabon. woensdag 9 mei 2018 MUZIEK Martin Garrix heeft zijn was sen evenbeeld onthuld in Ma dame Tussauds Amsterdam. De dj/producer is daarmee de jongste en nieuwste toe voeging in het dj-gedeelte van het museum. BOEK Van Michel van Egmond (50) verschijnt op nieuw een boek over Voetbal In side. Inside, kro niek van een tur bulente talk show kijkt ach ter de scher men bij het voetbalpraat programma van RTL 7. 3 ■u GO Vuurproef Alexander Rybak - That's How You Write a Song The Humans - Goodbye Sanja llic Balkanika - Nova Deca Jessika feat. Jenifer Brening - Who We Are Rasmussen - Higher Ground Julia Samoylova - I Won't Break Doredos - My Lucky Day Waylon - Outlaw in 'Em Jessica Mauboy - We Got Love Ethno-Jazz Band Iriao- For You Meijer - Light Me Up Blof-zanger Paskal Jakobsen na een minioptreden voor vijf studenten bij zijn huis in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20