baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! baldErman.nli EUWS 11 Turkse president krijgt plotseling serieuze tegenstand (B) Vier hopeloos verdeelde oppositiepartijen, die al jarenlang niets klaarmaken tegen de Turkse president Erdogan, slaan nu de handen ineen. UMRANiy Het gelegenheidshuwelijk van de vier partijen met grote meningsverschil len - sociaaldemocraten, fundamen talisten, nationalisten en centrum rechts - is het eerste formele anti-Er- dogan verbond. Uit de reacties in het regeringskamp spreekt onrust over de plotselinge eensgezindheid bij de oppositie. Vice- premier Bozdag kritiseerde het initia tief als een 'alliantie van de woede'. „Wat hen motiveert is niet het opko men voor de belangen van Turkije, maar uitsluitend verzet tegen presi dent Recep Tayyip Erdogan." De vier partijen die de lijstverbin- ding zijn aangegaan, hopen zo veel stemmen te krijgen in het parlement, dat ze een sterk tegenwicht kunnen bieden tegen president Erdogan als deze zou worden herkozen. Tegen hem treden vier kandidaten aan, onder wie voormalig leraar na tuurkunde Muharrem Ince (54), par lementslid van de belangrijkste oppo sitiepartij, de sociaaldemocratische Republikeinse Volkspartij CHP. Die partij is er sinds het aantreden van Er- dogans AK-partij niet in geslaagd meer dan een kwart van de kiezers achter zich te krijgen. Afgelopen weekend barstte de ver kiezingscampagne voor de vervroegde tijd te geven. Maar 90 procent van de media is in handen van ondernemers die Erdogan steunen en zij staan er niet om bekend dat ze zich aan de kieswet houden. Bij het referendum in april vorig jaar om Erdogan meer macht te geven, kreeg de AK-partij 83 uur zendtijd in de nieuwsuitzendingen, de sociaalde mocratische Republikeinse Volkspar tij CHP 17 uur, de Nationalistische Ac tie Partij MHP 14,5 uur, en de linkse pro-Koerdische Democratische Partij van de Volken HDP slechts een scha mele 33 minuten. Een enorme vlag presidents- en parlementsverkiezin- met het portret van gen van 24 juni echt los. Erdogan Erdogan tijdens een haalde meteen fel uit naar zijn vier te- bijeenkomst van zijn genstanders en schilderde hen af als AK-partij. foto afp onnozele zwakkelingen die voor hem geen enkel gevaar zullen opleveren. „Het zijn en blijven ezels, hoe mooi je ze ook versiert", aldus de president. Tegen zijn partijgenoten in Istanboel Zelfs het verdedigen van vrede wordt gezien als terroristische propaganda zei hij dat Turkije een sterk en welva render land is geworden, 'met vrijhe den, gerechtigheid en een geavan ceerde democratie, waar het volk heerst'. CHP-kandidaat Ince opende met een frontale aanval op de regering. Hij zette meteen in op wat de belangrijk ste zorgen zijn van de kiezers: de prijs stijgingen, de werkloosheid, het afbre ken van de democratie. „Onze toe komst glipt als zand tussen onze vin gers weg. Ze maken onze levens vreugde kapot, ze stelen niet alleen onze toekomst, maar ook die van onze kinderen. Onze mensen zijn zonder werk, zonder brood, zonder een stem en zonder adem. Het is onze taak om hen een uitweg te bie den." Ook de strijd tegen terro risme en corruptie in rege ringskringen krijgt aandacht in zijn toespraken. Geen van zijn campagnebijeenkom sten werd uitgezonden door grote nieuwszenders als CNN Türk, Habertürk en NTV. Deze zelfcensuur is de nieuwe norm in Turkije. Volgens de kieswet dienen de nieuwszenders in verkiezings tijd alle partijen evenveel zend- 142 jaar cel De kandidaat voor het presidentschap van de HDP, voormalig mensenrech ten advocaat Selahattin Demirtas (45), zit al sinds november 2016 achter tra lies in voorarrest op beschuldiging van 'lidmaatschap van de PKK' en 'het ma ken van propaganda voor het terro risme'. Voor deze en andere aanklach ten kan hij worden veroordeeld tot 142 jaar cel. „Eerlijke verkiezingen zijn onmoge lijk onder de noodtoestand", zei hij. „Demonstraties zijn verboden, het kritiseren van de regering is verboden, zelfs het verdedigen van vrede wordt beschouwd als terroristische propa ganda. Bovendien zijn honderden journalisten van de oppositie gearres teerd en tientallen tv- en radiozenders gesloten." Een campagnebijeenkomst van Erdogan in Nederland lijkt niet op het programma te staan. De toespraak die hij 'in een Europees land zal houden in een sporthal met een capaciteit van 11.000', blijkt in de Bosnische hoofdstad Sarajevo te zijn, zo liet Erdogan weten. Premier Yildirim heeft la ten weten dat Turkije de besluiten van Nederland, Duitsland en Oos tenrijk om Turkse verkiezingscam pagnes te verbieden, zal respecte ren. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 www.bolderman.nl 5-daagse Stedenreis Berlijn 7 dagen Het Loiredal, de tuin van Frankrijk 8 dagen De Engelse Rivièra 10 dagen Rome en Florence 10 dagen Tossa de Mar, all-inclusive 8 dagen Verrassend Denemarken woensdag 9 mei 2018 GO 'Vier woedende ezels' vallen Recep Erdogan aan Mare Guillet Istanboel Selahattin Demirtas, presidentskandidaat voor de HDP v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR W Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 2,30juni28 juli/25 aug. Vertrekdata: 28 mei 11,25 juni 9 juli27 aug 10, 24sept etc. Vertrekdata: 19 mei 2,16,30 juni IA, 28 juli 11,25 aug etc. Vertrekdata: 28 mei 11,25 juni 9, 23 juli 6,20 aug etc. Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni I Vertrekdata: 4,18 juni 2, 30 juli 14, 28 juli11, 25 aug etc. I 27 aug 10, 24 sept8 okt etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11