OZCAN AKYOL Banken wacht monsterklus met screenen politici Mysterieus verhaal... köffievoordeel.nl 6 OP=OP KOFFIEBONEN VAN A-MERK VOOR SLECHTS 7,99 PER KILO! Bestel via: www.koffievoordeel.nl/krant Column Goed nieuws verkoopt niet. Dat weten media, politici en allerlei verschillende or ganisaties die zich ergens voor in zetten. Wie de aandacht van het publiek wil winnen, moet onheil spellende teksten lanceren, het liefst in chocoladeletters, zodat niemand ze kan missen. De mensen die op deze manier in het leven staan, of zelfs hun be staansrecht eraan ontlenen, zullen gisteren even geslikt hebben toen het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) nieuwe cijfers lan ceerde over de veiligheid in Ne derland. Wat blijkt? De geregistreerde cri minaliteit daalt sinds het jaar 2002 spectaculair, ondanks alle verhitte debatten die we met elkaar voeren, waarin het tegendeel wordt be weerd. Daar is het CBS zich ook van bewust en daarom verklaart de organisatie: 'De daling is zo sterk, dat de cijfers en berichten hierover door een deel van de be volking met argwaan worden be keken.' En toch zullen tegenwerpingen en verdachtmakingen van critici weinig effect sorteren, omdat deze trend niet exclusief aan ons is voorbehouden: in heel Europa neemt de criminaliteit af en blij ken veel horrorverhalen vooral ge baseerd op onderbuikgevoelens. Ook de suggestie dat het alle maal komt doordat de aangifte- bereid is afgenomen, is duidelijk bezijden de waarheid, omdat de daling van de geregistreerde cri minaliteit veel harder gaat. Volgens verscheidene politici is de misdaad in ons land enorm toegenomen. Door deze feitenvrije ob servatie herhaalde lijk de ether in te pompen, winnen zij zetels in de Tweede Ka mer. Het CBS bewijst met dit nieuwe onderzoek dat het niets meer dan demagogische teksten zijn, bedacht door mensen die ga ren spinnen bij de angst van ande ren. Toch lieten de resultaten ook iets opmerkelijks zien: succes heeft doorgaans vele vaders, maar vooralsnog is er niemand in de po litiek, althans niet bij het schrijven van deze column, die durft te pronken met de rooskleurige cij fers uit het rapport. Blijkbaar heerst in media het misplaatste sentiment dat alles kommer en kwel is, en wie daar aan twijfelt, wordt gelabeld als laffe wegkijker die zijn ogen sluit voor de realiteit. Toegegeven: wat moet je ermee - met goed nieuws? In elk geval hebben we nu allemaal een bull- shitdetectorvoor als iemand in de toekomst roept dat criminelen de baas zijn in dit land. Veel horrorverhalen blijken gebaseerd op onderbuikgevoelens „Deze regeling heeft veel impact", zegt Arthur Rotgers, compliance- expert van de Rabobank. „Dit be tekent dat we van een grote groep prominente Nederlanders de op bouw van het totale vermogen in beeld moeten brengen." De Rabobank houdt nu al bij wie van de klanten onder de cate gorie toppolitici valt. „In Europa is deze nieuwe regelgeving al in 2015 goedgekeurd", zegt Rotgers. „Dit had vorig jaar hier ook moe ten gebeuren, maar vanwege de verkiezingen is dit uitgesteld. Dit betekent dat wij tijd hebben ge had ons voor te bereiden." Als het parlement het wets voorstel goedkeurt, zijn de ban ken direct verplicht om het ver mogen van toppolitici te scree nen. „Dat betekent onder meer dat we met de klant in gesprek moeten. Vaak is het zo dat klanten zakendoen met meerdere ban ken. Wij worden geacht óók een beeld te krijgen van het vermogen bij die andere banken. Dat moe ten we relateren aan het gemid delde inkomen van die persoon. Of het kan kloppen dat die per soon dit de laatste jaren heeft ver diend. Een tijdrovende klus." Een ander nadeel is dat de kos ten flink oplopen, aldus een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars. „De groep is t Ook rekeningen van familieleden worden uitgeplozen groter dan je zou denken, want het gaat ook om familieleden: echtgenoot, ouders en kinderen. Die hebben misschien een andere achternaam." De Nederlandse Vereniging van Banken vindt het vreemd dat in het wetsvoorstel geen onder scheid wordt gemaakt tussen bui tenlandse en binnenlandse poli tici. „Het risico bij buitenlandse politici is in onze ogen groter dan als het gaat om Nederlanders", al dus een woordvoerder. of bel: 030 - 32 000 92 Ja dinsdag 8 mei 2018 GO @ÖzcanAkyol Goed nieuws Banken en verzekeraars krij gen een flinke extra klus: van alle politieke machthebbers in Nederland moeten ze de finan ciële handel en wandel onder de loep nemen. Edwin van der Aa Peter Winterman Den Haag Eén van de meest prestigieuze koffiemerken die wij vertegenwoordigen had iets teveel koffie op voorraad. Ze vroegen of wij hun wilden helpen bij de verkoop hiervan. Natuurlijk zeiden wij, maar dan wel voor een waanzinnige stuntprijs onder de tien euro! Gezien de reputatie van het koffiemerk, durfden ze dit niet aan. Ze zouden dan te veel problemen krijgen met andere afnemers. Daarom hebben ze de volgende oplossing bedacht: vhun A-merk koffie verpakken in een neutrale zwarte koffiezak". Leuk idee, zeiden wij, maar dan moet de prijs nog verder naar beneden. Met trots mogen we u daarom deze schitterende koffie aanbieden vanaf slechts 7,99 per zak! De productcode van de brander staat in het klein op de zak (wettelijk verplicht). Met wat creativiteit kunt u te weten komen welk A-merk hier achter zit, maar meer mogen we u echt niet vertellen. Een betere deal dan deze bestaat echt niet. Ten opzichte van de normale marktwaarde profiteert u van ruim 56% korting gratis thuisbezorgd. Gratis thuisbezorgd Laagste prijzen Voor 21:00 uur besteld, morgen gratis geleverd 100% Proefgarantie Vragen? Telefoon 030 - 32 000 92 (ma t/m vr van 9:00 tot 17:00) of mail naar contact@koffievoordeel.nl ik bestel x losse zak (1 kg) Koffiebonen van A-merk (100701van 17,99 voor 9,99 per kg. x volle doos (8 x 1 kg) Koffiebonen van A-merk (100701van 17,99 voor 7,99 per kg. *voor meer informatie kunt u terecht op www.koffievoordeel.nl/krant Naam: Straat: Nr: Plaats: Postcode: E-mail: Telefoon: Geboortedatum: Geen verzendkosten! Betaling per factuur na levering. Gemakkelijk en zonder risico. Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: Koffievoordeel, Antwoordnummer 79601, 7960 WB Ruinerwold iavAua

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6