7 Buurten Sporen uit een ver en minder ver verleden liggen voor het oprapen inde Hoofdpoortstraat in Zierikzee. Ook het heden biedt dagelijkse trillingen. A Joop Kleppe (74) vat het bondig samen: „Aan de voorkant druk en achter altijd rustig." Hij woont, samen met zijn vrouw Adrie Kleppe-van der Werve (73) al sinds 1976 aan de Hoofdpoort straat 41. Hun tweeling Michel en Angelique was 9 toen ze vanuit de Bagijnenstraat verhuisden naar deze koopwoning met lekker veel speelruimte voor de kinderen aan het Bolwerk. Het is een straat met veel ver keer. „Maar ja, je kunt overal een probleem van maken", relativeert Joop. Hij herinnert zich de felle strijd die zijn vroegere buurman, wijlen hoofdredacteur Tinus Bij de Vaate van de Zierikzeesche Nieuwsbode altijd voerde tegen trillingen van vrachtwagens. Een strijd die later door anderen werd voortgezet en resulteerde in een chicane en verkeersdrempels om de snelheid eruit te halen. „Met de afsluiting van de Zuidhavenpoort is het nu ook wel wat rustiger ge worden", zegt Adrie. Verder houden zij en haar man best van wat levendigheid en ge nieten ze van het wonen vlak bij de Nieuwe Haven en aan de rand van het centrum. Als ze rust wil len, hebben ze immers hun dak terras aan de achterkant. „Nee hoor, we hebben daar nooit last van de toeristen die vanaf het par keerterrein naar de molen wande len." Joop en Adrie kennen veel buurtgenoten. „Niet iedereen meer, want de huizen wisselen te genwoordig best snel van eigenaar en er komen ook wat jongere mensen wonen, maar we hebben natuurlijk de contacten via Buurt vereniging De Hoofdpoort." Joop somt op: de jaarlijkse barbecue in juli rond molen 'Den Haas', af en toe gaan we met elkaar kegelen en bij het 75-jarig bestaan hebben we een boottocht gemaakt." Linda Kik (34) hoopt er te zijn bij die jaarlijkse barbecue deze zo mer, want daar ontmoet ze veel mensen uit de buurt. Het hangt er wel vanaf of haar man, Aart-Jan Teunissen (39) dan thuis is. „Hij werkt aan kraanconstructies op Wij hebben nooit last van de toeristen die vanaf het parkeerterrein naar de molen wandelen platforms op zee, in diensten van vijf weken op en vijf weken af', licht ze toe. Zij wonen samen aan de Nieuwe Haven, maar Linda heeft al sinds vijfjaar haar Schoonheidsinstituut Moment gevestigd in haar eigen pand aan de Hoofdpoortstraat 3, waar ze voorheen eerst woonde. Zij biedt daar ook een werkplek aan een huidtherapeute en een pedicure. „Ik heb bewust gekozen voor deze straat, want ik houd wel van levendigheid en er moet natuur lijk parkeerruimte zijn voor de klanten", motiveert Linda. Al staat het grote parkeerterrein aan het einde van de straat wel vaak vol en zouden volgens haar de parkeer wachters niet 'te flauw' moeten doen als er auto's in de grasstroken staan. Die paal ter afsluiting van de Zuidhavenpoort doet 's ochtends z'n werk tegen het sluipverkeer, maar zou wat haar betreft verder overdag best verzonken mogen worden, zodat de auto's ook daar weer de stad uit kunnen. Linda kijkt al geruime tijd aan tegen het gesloten pand van voormalig Chi nees restaurant Man Li recht te genover haar bedrijf. Ze is dan ook dolblij dat daar binnenkort veran dering in komt. „Dat pand is ver kocht en ik heb gehoord dat het verbouwd gaat worden met hotel kamers boven, op de benedenver dieping een boetiek en een wijn bar." Linda, zwanger van haar eerste kindje, neemt vanaf 1 juni verlof en laat de behandelingen en ver koop in Schoonheidsinstituut Mo ment voor een deel over aan een vervangster. Vanaf half oktober hoopt ze zelf de bedrijfsvoering weer op te pakken. dinsdag 8 mei 2018 SD Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp, wijk of straat. Vandaag: DE HOOFDPOORT STRAAT IN ZIERIKZEE Ik heb bewust gekozen voor een beetje levendige straat' Ali Pankow -Joop Kleppe De huizen in de Hoofdpoortstraat wisselen tegenwoordig vrij snel Het echtpaar Kleppe op hun De Hoofdpoortstraat met rechts het voormalige Chinese restau- van eigenaar. dakterras. rant Man Li. Linda Kik en Aart-Jan Teunissen wonen niet in de Hoofdpoortstraat, maar Linda werkt er wel in een eigen pand. fotos dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54