Raar weekeinde wegracers O O) 0) 10 ZE Atleet Pleijte wint twee keer in Gulpen Bonte overtuigt ook bij races in Emmen Luinge leidt twee duels in Zeeland Judoka Sjors Riddersma weet dat hij zich na zijn gouden plak in Sarajevo nog vaker moet bewijzen. „Ik heb laten zien dat ik terug op mijn oude niveau ben." JUDO MEDAILLE Na zijn overwinning zaterdag op de 16 km lange Koning van Spanje in Gulpen deed Tim Pleijte er een dag later nog een schepje bo venop door ook de 23 km op zijn naam te schrijven. Hij deed dat in 1 uur, 40 minuten en 40 seconden. Elsbeth Haasnoot (Middelburg) finishte na 2 uur 22 minuten en 29 seconden op plaats vijftien. Renate de Reus, de vriendin van Pleijte, pakte de derde plaats op de 11 km in 1 uur, vier mi nuten en 53 seconden. Op de langste afstand van 42 kilometer werd de uit Zeeland afkom stige Jorim Scheele derde in 3 uur, 36 minuten en 24 seconden. Rian Verstelle legde de 42 km afin 4.38.53, goed voor de achtste plaats. Veel beter kan de seizoenstart van Youri Bonte niet. De elfjarige karter uit Vrouwen polder won al de eerste ronde van het Neder lands kampioenschap X30, zegevierde daarna in de eerste ronde van het GK4-kampioen- schap en won zondag in Emmen ook de tweede ronde van dat laatste kampioenschap. Dat deed hij bovendien in stijl. Bonte won alle drie de races in de IAME X30 Cadet-klasse. Tijdens de eerste ronde van de GK4 won hij ook alle races. Het Zeeuwse talent heeft er nu dus zes achter elkaar gewonnen. Het mag dan ook geen verrassing heten dat kampioen wor den voor dit jaar zijn streven is. Hij hoopt het GK4- en het Nederlands kampioenschap X30 te kunnen winnen. Zijn volgende race is de tweede ronde van het NK X30, over een kleine drie weken, opnieuw in Emmen. Roelof Luinge (62) kwam afgelopen weekend twee keer in actie op de Zeeuwse velden. Za terdag had de voormalig topscheidsrechter uit Bussum de touwtjes in handen bij het duel in de eerste klasse tussen Kloetinge en Nieuw Lekkerland (5-0, foto). Een dag later sloot hij zijn weekendje Zeeland af met een duel in de reserve zesde klasse. Luinge leidde het duel tussen Zeelandia Middelburg 7 en het tweede elftal van Jong Ambon. De stadsderby werd gewonnen door Jong Ambon 2. Luinge zag de bezoekers met 1-5 winnen. zv Swift John Moes Tolhoek Fredriks, die uitkomt bij de Super- bikes, werd al in de eerste ronde van de openingsrace van het Internatio nal Road Racing Championship ge confronteerd met een tegenvaller. Zijn Kawasaki ZX10 RR hield er ineens mee op en hij had nog geluk dat er niemand achterop hem knalde. Het euvel bleek te liggen in de elektronica van de machine. Aan de eerste race om de BeNecup kon hij om die reden ook niet deelne men. In de tweede race van de IRRC, later op die dag, kon wel weer worden gereden. Meer dan een zevende plaats zat er niet in. „Dat was balen", zei Fredriks. „Het vertrouwen was er nog niet echt. Er had meer ingezeten." Tijdens de tweede race bij de BeNecup greep hij net naast een podiumplaats. Wout Vermeule Zijspanracer Vermeule reisde met gemengde gevoelens af naar het open Nederlands kampioenschap in de Achterhoek. Het weekeinde ervoor, tijdens de IDM race in het Duitse Oschersleben, ging het fout toen zijn bakkenist Hans de Vries een handblessure opliep toen hij uit de combinatie tuimelde. Hoe zou zijn geblesseerde hand het houden? De trainingen werden be nut om de afstelling in orde te krij gen. Een snelle trainingstijd was niet haalbaar omdat er problemen optraden bij het span. Meer dan een vijftiende tijd zat er niet in. Toch verliep de eerste race in de begin fase goed. Enkele plaatsen werden al snel goed gemaakt, tot het mo ment dat Hans de Vries afklopte. Het ging niet meer. Toch kon Vermeule deelnemen aan de tweede wedstrijd. De Franse bakkenist Freddy Lelubez bleek be schikbaar en niemand had er pro blemen mee dat ze samen startten. Het klikte wonderwel en in een spectaculaire race raasde de Beve lander vanuit de achterhoede naar een prachtige zesde plaats. „Wat een bizar en toch ook mooi week einde was dit", besloot hij. deren Michael Korrel voor me. In de - 90 had je 7 wel Noel l maand is in Madrid weer een Euro- pean Cup. Ik hoop dat ik daar deze lijn kan doortrekken en in de rest van het jaar ook. Als - 1 dat lukt, mag ik misschien een keer naar een groter toer- nooi, een Grand Prix of I een Grand Slam. Ik <3, heb nu, in tegenstel ling tot in 2017, weer een goede mindset. Ik weet dat ik goed kan judoën, maar ik moet dat nog va ker laten zien." Hèhè, eindelijk. Dat was de „overheer sende emotie" bij ju doka Sjors Ridder sma, nadat hij zater dag goud won bij de European Cup in Sarajevo. „Het ging nu eens een keer zoals het hoort te gaan", zei de 23-jarige Middelburger na terugkomst in Nederland. Bij Rid dersma, die in Zevenaar woont en fulltime op Papendal traint, zat het in de afgelopen twaalf maan den vaak tegen. Hij maakte de keuze om in de klasse -90 kilo te gaan judoën, maar die pakte niet goed uit. Daarnaast was hij regelmatig geblesseerd. „Het was achteraf niet slim om het in een gewichtscategorie lager te proberen", weet de Walchenaar. „Mijn gedachte was dat er in de -100 minder ruimte was, met onder an- van 't End als nummer één, maar hij wilde kijken of hij voortaan voor Frankrijk uit mocht gaan komen. Ik hoopte dat daar een kans voor mij lag. Maar het werkte niet goed: op toernooien werd ik vaak in de eer ste of tweede ronde al uitgescha keld. En Noel bleef gewoon in Ne derland." Eind 2017 besloot hij terug te gaan naar de -100. Dat Korrel daarin voor hem zit, neemt hij voor lief. „Uit eindelijk is het verstandigste om te judoën in de klasse die het beste bij Het was achteraf niet slim om het in een gewichtsklasse lager te proberen je past", zegt Riddersma. „Boven dien mogen er naar alle toernooien twee van hetzelfde land per klasse, de Olympische Spelen uitgezon derd. Het is dus niet dat ik helemaal niks in het vooruitzicht heb." Goede mindset Nu wil de Middelburger niet zeg gen dat hij direct EK- of WK-kan- didaat is. „Zover ben ik nog niet", bekent hij eerlijk. „Ik zal mij eerst nog flink moeten bewijzen. In Sa rajevo heb ik laten zien dat ik terug op mijn oude niveau ben. Nu moet ik dat zien vol te houden. Volgende dinsdag 8 mei 2018 ATLETIEK KARTEN Youri Bonte (57) rijdt aan de leiding op het circuit in Emmen. foto bas kaligis VOETBAL De biljarttriatlon (libre, bandstoten en drie banden) van de Zeeuws-Vlaamse Biljart Bond is gewonnen door Peter Rijk uit Walsoorden. Na twee voorronden, waaruit Michel Groos- man als grote favoriet de finale in ging, kwam de klassementsleider lelijk ten val. Hij werd achtste en laatste. Hicham Benhammou lijkt met 't Knooppunt al met één been in de finale van de play-offs om het landskampioenschap te staan. De ploeg van de Thoolse zaalvoetbalcoach won het eerste duel met Volendam met 2-5. De re turn is vrijdag in Amsterdam. De andere halve finale gaat tussen Hovocubo en ASV Lebo. Ho- vocubo won het eerste duel met 5-0. Bij korfbalvereni ging Swift is don derdag de 70ste editie van het He- melvaartsdagtoer- nooi. In 25 ver schillende poules komen vele tien tallen teams in actie. Het toernooi begint om 10.00 uur en eindigt rond 16.30 uur. i John Moes is ook volgend seizoen hoofdtrainer van zondag-vijfdeklas- ser Corn Boys. De Terneuzenaar nam het stokje vorig seizoen over van de opgestapte Eric Vanhijfte. Corn Boys is hek kensluiter in de vijfde klasse A, met vier punten uit twintig gespeelde wedstrijden. IS Antwan Tolhoek maakt volgende week zijn rentree in het wielerpelo- ton. De renner uit Yerseke rijdt van 13 tot en met 19 mei de Ronde van Californië. Tolhoek reed eind februari de Ronde van Abu Dhabi maar stond daarna aan de kant met een knie blessure. 'Eindelijk gaat het De Zeeuwse wegracers Johan Fredriks uit 's-Heerenhoek en Wout Vermeule uit Heinkens- zand beleefden een weekeinde met de nodige problemen. Ze kwamen beiden in actie in het Gelderse Hengelo. Herman Heuvink Hengelo O a V) Sjors Riddersma (tweede van links) op het podium. FOTOEJU Roeland van Vliet Vlissingen - Sjors Riddersma (23) Sjors Riddersma staat op de wereldranglijst, die gisteren ververst werd, op de 194ste plaats. De gouden plak van Sarajevo leverde hem geen extra punten op. Daarvoor moet hij op grotere toer nooien resultaten boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42