Het leukste cadeau voor Moederdag! 8 6l^ratfMïrir,tsmAN €?-5 re. BRIEVEN PZC ONLINE pi MUSKAl Ga naar pzc.nl/moederdag Mariniers Onze voormalige koningin Wil- helmina heeft de wapenspreuk Qua Patet Orbis vrij vertaald 'Zo wijd de wereld strekt' in 1946 toegekend aan het Korps Mari niers. Zij zijn daar heel erg trots op. Echter hun wereld houdt tegen woordig kennelijk op bij Doorn. P. van Tilburg Rosenburglaan 238, Vlissingen Mariniers (2) Terecht legt generaal Jeff Mac Mootry een bom onder de nog te realiseren kazerne in Vlissingen. De politiek wordt op haar vingers getikt. Logisch, de meeste ministers van Defensie hebben geen enkele affiniteit met de krijgsmacht. Relus ter Beek was een dienstweigeraar, Eimert van Middelkoop, de eeu wige kandidaat sociologie, er kende zelf lastig gezag te kunnen verdragen en Jeanine Hennis, subsidie-adviseur van KPMG en Hans Hillen, die zijn partijgenote van het CDA Karla Peijs een 'werkgelegenheidscadeau' gaf. 'Mariniers zijn zeesoldaten en daarom is Vlissingen uitgekozen', heet het maar waarom zitten ze al zestig jaar in Doorn? De Cen trale Directie PTT moest zo nodig in de vorige eeuw ook naar Gro ningen. Wat een ramp met de zelfde kenmerken: woning drama, vrouw kon geen baan krijgen, kinderen 10-18 jaar raak ten van het pad af, sociaal leven weg. Meteen einde spreiding Rijksdiensten. Kom op politici, beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneu- z en Mariniers (3) 'Een marinier gaat verder waar anderen stoppen. Dat vraagt om een ijzeren discipline, een uitste kende conditie en vooral een groot doorzettingsvermogen. Dat heb je nodig om in elk terrein en elk weertype te kunnen opere ren: van ijzige kou op de poolcir kel tot de tropische hitte'. Aldus de wervingscampagne van het Korps Mariniers. Verhuizen naar 'de rimboe' van Vlissingen willen ze niet, dan lie ver ontslag. Zelfs de korpscom mandant heeft slapeloze nach ten. Hij wijst op het belang van het thuisfront. Helaas kunnen de partners van onze stoere helden deze verhuizing niet handelen. Dat die partners een levensge vaarlijk beroep hebben; oké. De risico's zijn enorm. Daar valt mee te leven, maar naar Vlissingen verhuizen? Dat risico is toch echt té groot. 'Terugkeren op het besluit kan het beste zijn voor mens en mis sie', zegt de korpscommandant. Ik ben het helemaal met hem eens, want wat moeten we hier met al die bange haasjes. Cayla Aerssens Batenburg 47, Vlissingen Mariniers (4) Wie herinnert zich niet het heldhaftige optreden van de Amerikaanse mariniers op de stranden van Normandië en later Okinawa in de Tweede We reldoorlog. Zij sneuvel den echter bij bosjes te ge lijk. Om dat te voorkomen - tijdens de verovering van het Mainland van Japan - besloot president Truman een atoombom te gooien op Japan. De eerste op Hiroshima. Toen Ja pan nog niet opgaf werd een tweede bom gegooid. Op Naga- saki. Pas toen gaf Japan op. Later werd dit optreden vooral bekritiseerd in Nederland. Wat bevreemdt voor een buitenstaan der is dat de marinierskazerne nu in het midden van het land is ge vestigd. Weliswaar in een mooie bosrijke omgeving. Om het oe fenterrein van de stranden dich terbij te brengen en de betekenis van de oprichter Michiel de Ruy- ter te eren zou de verhuizing de commandant van het korps al leen al daarom moeten aanspre ken. Jan Seij Jan van Galenstraat 84, Terneuzen Mariniers (5) De commandant van de mari niers stelt een politiek besluit ter discussie door te schrijven 'poli tiek: denk goed na over de ver huizing van de kazerne'. Indien hij dat op persoonlijke ti tel gedaan heeft moet hij tot de orde geroepen worden. Wordt hij gedekt door zijn meerderen dan mengt de legertop zich in poli tieke zaken. Grondwettelijk niet voor te stellen. De overheid heeft het leger laten vallen door onbesuisde bezuini gingen. Laat nu het leger, door een onbesuisde daad, de overheid vallen? Dat kan niet. Treedt de regering niet op tegen deze onwillige militairen dan zijn de bewoners van Zee land, als eersten, de slacht offers. Dat kan zeker niet. W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlis singen dinsdag 8 mei 2018 DE WERELD VAN TOPICS Als abonnee van de PZC bent u natuurlijk steeds op de hoogte van het nieuws uit uw dorp of stad, Neder land en de rest van de we reld. Maar u kunt ook elke dag gratis tientallen verha len uit onze zusterkranten lezen. Over kunst, econo mie en (inter)nationale poli tiek; achtergrondverhalen, analyses, meningen en co lumns. Al het beste uit het AD, de Volkskrant, Trouw, het Pa rool, De Morgen en van onze regionale collega's. Als abonnee van de PZC kunt u altijd gratis inloggen op onze website, of direct bij onze verhalendienst op topics.nl. FACEBOOK Snakt iedere 55-plusser naar een SUV? Het bericht roept gemengde reacties op. „Niet alleen 55plussers hoor....!", schrijft Sabine Rausch. Daar denkt Nina van de Walle anders over. „Hopelijk blijft de naam 'se nioren auto' hangen en is hij snel weer minder in t straatbeeld en op de par keerplaats (wel in twee vakken natuurlijk hè)." Jos Marinisse is er ook niet enthousiast over. „Jammer dat een groot deel er niet mee kan rijdenbv het in schatten van de grote van de auto met alle gevolgen van dien.." Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie PI facebook.com/depzc i®) @pzcredactie youR Verras jouw moeder met een swingende avond uit! Ga samen met jouw moeder terug naar jullie 80's en 90's gevoel bij OnYour Feet! Met wereldhits als 'Conga' en 'Dr. Beat'. Geniet samen van dit swingende musicalfeest met grote liveband. Wil jij een écht bijzonder cadeau voor jouw moeder? Verras haar dan nu met tickets voor OnYour Feet! Wees er snel bij, want OnYour Feet! stopt definitief op 5 augustus! U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 M Een oefening van het Korps Mariniers op het strand in Vlissin- FOTOEVERT-JAN DANIELS/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40