'Misschien maar om de tafel B 6 Gemeente wil dat provincie knoop doorhakt Vorig jaar maakte het Vlissingse college verheugd bekend dat na stugge onderhandelingen Vlissin gen de muziekschool voor 7.70.000 euro mocht verlaten. Dat was al meer dan de 5,5 ton die Vlissingen had berekend als vergoeding, maar het verschil was acceptabel, zegt wethouder Josephine Elliott. Maar na wat rekenwerk komt het bestuur van de gemeenschappelijke rege ling op die beschikking terug. Vlissingen had al eerder aan de geschillencommissie van Gedepu teerde Staten gevraagd om een oor deel te vellen over de uittreedsom, maar trok dat verzoek weer in nadat het bestuur van de muziekschool met de beschikking van 7,7 ton kwam. „We trekken nu samen op met de gemeente Sluis", zegt Eliott. Ook die gemeente stapte naar de ge- schillencomissie voor de gemeen schappelijke regelingen. Binnen kort is er een hoorzitting. Alle Zeeuwse gemeenten betalen samen de Zeeuwse Muziekschool. Zo wordt muziekonderwijs moge lijk gemaakt voor Zeeuwse basis scholen. Vlissingen is vanwege de bezuinigingen en de artikel 12-sta- tus, een status die wordt toegekend aan gemeenten met financiële pro blemen, per dit jaar gestopt met die We trekken nu samen op met de gemeente Sluis regeling. Ook Sluis wil uit het mu- ziekschoolverband. Terneuzen deed al niet mee. Middelburg en Veere blijven wel in de regeling, zij het dat Middelburg ook minder wil bijdragen. Dat leidt er toe dat de muziekschool minder leerlingen krijgt en minder docenten nodig heeft. Bovendien willen de Zeeuwse gemeenten dat de mu ziekschool bezuinigt, net zoals zij moeten doen. Daardoor raakte de muziekschool vorig jaar door zijn geldreserves heen. Fonds Vlissingen reserveert nu toch 1.122.319 euro voor het geval dat Gedeputeerde Staten de Zeeuwse Muziekschool gelijk geven. De ge meente zet dat apart in een zoge noemd 'frictiekostenfonds', geld waarmee de gemeente de schade repareert die ontstaat door de be zuinigingen. In dat fonds zet de ge meente ook 2,760 miljoen euro apart voor de gevolgen van de over gang van de Bibliotheek Vlissingen naar de Zeeuwse Bibliotheek. Voor de mensen die na die overname geen werkplek bij de ZB of bij de gemeente Vlissingen hebben kun nen krijgen. Met het geld wordt voor hen een re-integratietraject in de arbeids markt verzorgd of wordt een an dere afvloeiingsregeling betaald. De reserve loopt tot 2027. Als de fi nanciële toezichthouders het goed vinden, tenminste. Dat zijn de Provincie Zeeland en de Rijksin specteurs. Buurtbewoners uitnodigen op je studentenfeest. Een gouden idee, dachten studenten van University College Roosevelt. Totdat de politie kwam na klachten over geluidsoverlast. ij de politie kwam zaterdag savond een melding binnen 'over herrie van het feestje. Volgens een buurtbewoner heb ben meerdere mensen in de om geving daarover geklaagd. En dat terwijl de studenten dachten dat zij het feest goed had den voorbereid, reageert Esther Kromah, studente van UCR en be trokken bij de organisatie van het studenten/buurtfeest. Het feestje was niet 's nachts maar overdag, er was een vergunning voor het feest inclusief versterkte muziek en de buurt was per brief uitgenodigd. „We hadden op de uitnodiging ook een telefoonnummer op gezet, zodat mensen bij een klacht eerst ons konden bellen in plaats van di rect de politie. Want dat gebeurt bij onze feestjes in de avond wel eens", vertelt Kromah. Toch verscheen rond 20.30 uur de politie om na meldingen over ex treem harde muziek poolshoogte nemen. Jammer, vindt Kromah. „Dat wilden we nu juist voorko men, want dan heb je niet echt contact met elkaar en is er geen wederzijds begrip." Het feestje mocht van de agenten uiteindelijk toch tot de geplande eindtijd, 21.00 uur, doorgaan. Kromah: „De poli tie zei: doe nu een beetje zachter, maak het feestje gewoon af en dan is het prima." Het geluid op het feest mocht maximaal 80 decibel zijn, maar de studenten konden niet zo goed in schatten wanneer ze daar over heen zaten. „Een apparaat aan schaffen was een beetje duur, dus we dachten als mensen vragen of het zachter kan, dan zetten we het zachter." et meeste contact zater dag was positief. „Zelfs meer dan verwacht. Er zijn flink wat buren even komen kijken. En er kwam ook nog een groepje jongeren uit Middelburg langs." De studenten betwijfelen nu wel of een feestje de juiste manier was om dichter tot de buurt te ko men. „Ik denk dat we voor een toe komstproject aan tafel moeten gaan zitten met een paar buren en kijken wat voor hen het beste werkt. Want dit is blijkbaar niet de beste aanpak." IN DE REGIO Mystieke spiritualiteit Workshop vlinder schilderen Vroege wandeling MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 8 mei 2018 WA Muziekschool eist toch 1,1 miljoen De Zeeuwse Muziekschool wil toch 1,1 miljoen euro van Vlissin- gen als die stopt met de jaar lijkse subsidie. De gemeente vraagt weer Gedeputeerde Sta ten van de Provincie Zeeland om scherprechter te spelen. Claudia Sondervan Vlissingen -Josephine Elliott, wethouder Marieke Kesteloo Het studentenfeest was bedoeld om te verbinden. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA VLISSINGEN Morgen begint de nieuwe gespreks- kring en boekbe spreking van het boek 'Over de liefde' van Willigis Jager. In dit boek doet hij een poging om een vorm van verbon denheid ter sprake te brengen die het 'ik houd van jou' en 'jij houdt van mij' ver overstijgt. De bij eenkomsten zijn op 9,16, 23 en 30 mei in de Herberg en beginnen om 19.30 uur. Aanmelden kan door te mailen naar info@praktijka- hava.nl of te bellen naar 0118-462661 MIDDELBURG Vrouwen van Nu houdt moregen de maandelijkse bij eenkomst in Grand Café Willem (Nas- saulaan 17). Jos Mensen geeft spe ciaal voor een ieder die niet kan schilde ren, aquarelleren of tekenen en dat graag eens wil pro beren een presen tatie/workshop over het aquarelleren van een vlinder. De bijeenkomst begint om 19.30 uur VLISSINGEN Het Paauwen- burgse Wijkcen trum 'De Burgerij' en Vogelwerkgroep Walcheren verzor gen zaterdag een vroege ochtend wandeling door het Nollebos. De wandeling be gint om 7.00 uur bij De Burgerij. De terugkomst is omstreeks 9.00 uur. Kosten bedragen 3 euro, inclusief koffie of thee. Aanmelden kan via wijkcentrumdebur- gerij@gmail.com. TOERISTENBELASTING ZIERIKZEE Branchevereniging Recron is woedend op het nieuwe college van burgemeester en wethouders op Schou- wen-Duiveland. De nieuwe coalitie in de gemeenteraad, zon der de VVD, wil oude afspraken over de toeristenbelasting in de prullenbak gooien. De belasting gaat omhoog, de Recron mag niet meer mede bepalen hoe het geld wordt besteed en gasten met een jaarplaats op een camping worden niet lan ger ontzien. Voorzitter Ed Troost van de Recron noemt coali tieleider Robbert Lievense een 'machtswellusteling' die zich als 'een kleine Napoleon' gedraagt, fotoernestaverburg AAGTEKERKE Amicifia, 14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren; DOMBURG Badhotel, 10.00- 17.00 uur: Schil dersweek met kun stenaars live in actie; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30- 19.30 uur: Activitei tenavond jeugdna tuurclub De Vleer muis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar; KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur: Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt; MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00- 12.00 uur: Tafelten nis voor senioren (50+); ZenC, 10.15- 12.15 uur: Schrijf- café voor vrouwen; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Verto ning 'Onderkomen'; OOSTKAPELLE Parkeerplaats Mag nolialaan 33, 09.30 uur: Nordic Walking wandeling; Duin- vlietweg 6,11.30- 13.30 uur: Work shop 'Kunst en vliegwerk' OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters; 10.15-11.45 uur: Spel- en sport- morgen voor 55+'ers; VEERE Galerie Kunst- wacht, Oudestraat 28,11.00-17.00 uur: Demonstraties beeldhouwen en tentoonstelling ge varieerd werk van Zeeuwse kunste naars Matthijs Apner, Annemari Gaselli, Paula Drost, Addie Veld horst en René Ver- hage VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, 16.00 uur: Kleutergym; Mu seum Scheldewerf, 20.00 uur: Zeeuwse Komedie speelt 'Het Ver weer' WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38