7 V Orkest van de Achttiende Eeuw naar Vlissingen 5 -WaIJXA l- {Jaa, JUm, V OjXt -£v(wU/U C^DuJUa. L4CCU. ok IA^jU\AU« qIajL GL^^AacX/w Cvv D^Coi -U. J^jlcL w-Lli. de kaarten kwamen uit maar liefst 58 landen. Tot aan Zuid-Korea, Australië, Rusland, China en Nieuw-Zeeland toe!" Motorrijders De kracht van sociale media bleek ongekend. Voor de uitvaart werd Sabine in een Volkswagenbusje van Hulst naar Den Haag ge bracht, waar de fa milie kort daar voor nog woonde. Motorrijders bo den spontaan aan om haar onderweg te begeleiden. De oproep stond op een besloten facebook- pagina. „Gelukkig niet openbaar, want anders was het hek waar schijnlijk helemaal van de dam ge weest." De eerste maanden na haar dood leefden Ilse en Peter op adrena line. Na de verhuizing in augustus, terug naar Scheveningen, 'liepen we op ons tandvlees'. Ze hadden meer dan een jaar een dagtaak gehad aan de zorgen om Sabine. Eerst aan de eindeloze doktersbe zoeken in Nederland. Later aan de zoektocht op internet naar alter natieve behandelmethodes - waarin Sabine overigens zelf het voortouw nam - en aan de inza- melactie voor de niet-erkende be handeling bij dokter Burzynski in Houston, via de stichting No Guts No Glory. En ook aan het vele re gelwerk rond de invoer van 'ille gale' medicijnen. 'Taai gevecht' Nu, een jaar later, lukt het hen steeds beter om de draad weer op te pakken, al is rouwen 'een taai gevecht' en overvalt het verdriet hen op de meest onverwachte momenten. Peter: „Haar overlij den heeft ook goede dingen ge bracht. Ons levensperspectief is veranderd. Alleen liefde telt, de rest is niet meer zo interessant. Contacten zijn intenser, we zijn meer samen. We wonen om de hoek van ons oude huis. Ilse werkt veel thuis, ik werk 2 dagen per week, net genoeg om van te leven." De as van Sabine is voor de helft uitgestrooid op haar geliefde duikplek op Curagao, de rest is verdeeld onder dierbaren die haar meenemen op hun reizen. „Zo waaiert ze over de hele we reld uit." Het orkest werd in 1981 opgericht door dirigent en fluitist Frans Brüg- gen en is gespecialiseerd in muziek uit de laat-barok en de klassieke pe riode. De cd-opnames met compo sities van Haydn en Mozart, maar ook Rameau en Schubert bewijzen dit. De orkestmusici komen uit 23 landen en er wordt op authentieke instrumenten, of hedendaagse ko pieën ervan, gespeeld. Na de dood van Brüggen hebben verschillende dirigenten het orkest geleid. Deze keer dirigeert Philippe Herreweghe, een musicus van internationale faam. Barokkenner en oprichter van Collegium Vocale Gent. Als ver nieuwer van barokmuziekinterpre- tatie hoort Herreweghe thuis in het Herreweghe is een musicus van internationale faam rijtje van Harnoncourt, Leonhardt, Koopman en Kuijken. Hij dirigeert echter ook grote symfonische orkes ten zoals de Filharmonie. Solist is de jonge Amerikaanse pianist Bobby Mitchell. Hij is thuis in verschillende muziekperioden en bespeelt zowel de moderne piano als klavecimbel en fortepiano. Hij vertolkt het vierde pianoconcert van Beethoven. Verder op het programma de Ouverture Coriolan en de zevende symfonie. Zondag 13 mei in de St. Jacobs- kerk in Vlissingen, 15.30 uur. Tiener schrikt van potloodventer Motorrijder achter op vrachtwagen gereden VLISSINGEN Meisje na urenlange vermissing terecht dinsdag 8 mei 2018 PC moest ze zelf niets hebben PostNL leverde vorig jaar bakken vol kaartjes af voor Sabine. Sabine Wortelboer met twee van de kaarten die ze kreeg. ^pUM, \Aa. Eén van de kaarten, foto'scamileschelstraete Dat een orkest van wereldfor maat ook naar Zeeland komt is bijzonder. Het Orkest van de Achttiende Eeuw bezit een inter nationale reputatie en uitstraling. Het komt zondag in grote bezet ting naar Vlissingen en speelt muziek van Van Beethoven. Jeanette Vergouwen Vlissingen Philippe Herreweghe. foto mirjam devriendt SINT KRUIS De politie is op zoek naar een potloodventer die gis terochtend een scholiere bij Sint Kruis de stuipen op het lijf heeft gejaagd. De tiener reed om 08.45 uur van Sint Kruis naar haar school in Oostburg. De potloodventer stond in de Appelstraat met een bromfiets in de berm. Het meisje kwam aanrijden en hij draaide zich naar haar om. Hij had zijn broek naar beneden en was aan het masturberen. Het meisje heeft aangifte gedaan van schennispleging. Het gaat om een blanke man van ongeveer 30 jaar oud. Hij droeg donkere kle ding, een helm en mogelijk een bivakmuts. De politie vraagt mensen met meer in formatie contact met de po litie op te nemen via 0900- 8844. THOLEN Een motorrijder is gister avond gewond geraakt bij een botsing met een vracht wagen op de kruising van de Oud-Vossemeersedijk met Welgelegen in Tholen. De motorrijder reed even na 18.00 uur vanaf Oud-Vosse- meer en botste achter op de afslaande vrachtwagen. Omstanders hielpen het slachtoffer tot de ambu lance ter plaatse was. De bestuurder is naar het zie kenhuis gebracht met rug- en nekletsel. De vrachtwa gen had bijna geen schade en kon verder rijden. De motor is door een bergings bedrijf opgehaald. Een elfjarig meisje uit Vlis singen is zondagavond en -nacht urenlang vermist geweest. De politie had een flinke zoekactie op touw gezet. Om 01.30 uur was het meisje weer te recht. Het meisje was rond 20.30 uur verdwenen van uit de wijk Bossenburgh. Via social media ver spreidde de politie uren later pas, een signalement met het verzoek naar haar uit te kijken. Het meisje is uiteindelijk in goede ge zondheid aangetroffen en met haar ouders herenigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37