Kattenbel m ffl Moeder bevalt in bakkerij Hulst na hartstilstand Kopschopper moet negen maanden cel in Rob Ruggenberg in race voor Prijs van Jonge Jury Sri 2 ERNSTJAN ROZENDAAL Column Vijftig Zeeuwse bedrijven hebben gisteren hun naam en logo gezet onder een brief aan de Tweede Kamer. Ik twijfel even hoe ik hem moet beti telen. Hoewel er flink wat wan hoop uit spreekt en er een drin gend beroep wordt gedaan, is de term brandbrief niet helemaal op zijn plaats. Daarvoor gaat er te weinig dreiging van uit. Bedelbrief lijkt me een betere benaming. Of smeekbede. Het doet een beetje denken aan het epistel van een ge liefde die na zes jaar aan de kant wordt gezet en schrijft: 'Ik begrijp het niet. Ik ben toch best leuk?' keerd beeld van Zeeland voorscho telen. Dat wordt dus bij voorbaat tegengesproken. We hebben wél betaalbare huizen, we hebben wél goede onderwijsvoorzieningen, we hebben wél festivals en musea. Oké, we hebben dan geen professi onele voetbalclub, maar wel een 'internationaal georiënteerd rug- byteam dat meespeelt in de hoog ste regionen' en 'de wereld onder water is in Zeeland minstens even kleurrijk en afwisselend als de we reld op land'. Mariniers zijn dui kende vechtersbazen, is kennelijk de redenering. DESTELLING Vandaag: Ramptoeristen moeten worden beboet Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters CRIMINALITEIT STERK SEbAALb WIJ KOMEN AANGIFTE bOEN VAN NEPNIEUWS. p |T ANWB verwacht woensdag drukte Winkel nog één keeropen EU-project logistiek DOEL Engie opnieuw in de fout De moeder, een medewerkster van de bakkerij aan de Stationsweg, raakte rond half elf onwel. Hulp diensten rukten massaal uit; drie ambulanceteams en een trauma heli spoedden zich naar de bakkerij. Brandweer en politie zetten de di recte omgeving af. De moeder is gereanimeerd en de baby is met een keizersnede ter we reld geholpen. Daarna is de baby met een traumahelikopter en de moeder met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Over hoe het met hen gaat, doet de politie geen mededelingen. Ook is niet bekend gemaakt naar welk ziekenhuis de baby en de moeder zijn vervoerd. Ziekenhuis Zorg- Saam in Terneuzen doet uit pri- vacy-overwegingen geen medede lingen of moeder en kind (of één van beide) naar dat ziekenhuis zijn (is) gebracht. De bakkerij is na het incident gesloten. Zowel de bakker als omwonenden willen in verband met privacyoverwegingen niet op het incident reageren. Terwijl de vrouw werd gereani meerd, heeft iemand beelden ge maakt met een drone. De politie stelt dat 'ze het steeds vaker ziet dat er drones vliegen boven (medische) incidenten'. „In dit geval bracht de drone de hulpverlening in gevaar, omdat die de traumahelikopter heeft gehinderd", zegt politie woordvoerder Willem-Jan Uytde- hage. Een van de agenten die giste ren hulp verleende, schrijft op Face- book dat hij baalt van de toestroom van kijkers. Hij zegt het respectloos te vinden dat er met een drone werd rondgevlogen.Zeeland 2 MIDDELBURG De 39-jarige Ter- neuzenaar R. M. die verdacht werd van poging doodslag en bedreigin gen is gisteren in Middelburg con form de eis veroordeeld tot een ge vangenisstraf van negen maanden. De rechtbank sprak hem overi gens vrij van poging tot doodslag maar veroordeelde hem daarvoor met de kwalificatie 'poging zware mishandeling'. Vorig jaar, 22 januari, kreeg hij in café Da Vinei in Terneuzen ruzie met een medebezoeker. Die ruzie kreeg buiten een vervolg. Daar gaf M. de op de grond liggende en be wusteloze jongeman een paar flinke trappen tegen het hoofd en in het gezicht. Het slachtoffer liep daarna weg en wilde noch geholpen wor den noch aangifte doen. In oktober 2016 kreeg M. in een café ruzie met een vrouw en werd hij buiten opgewacht door onder meer haar familieleden. M. vluchtte naar huis en haalde daar, naar later bleek, een alarmpistool en dreigde te schieten als ze niet vertrokken. De groep trok zich daar weinig van aan en M. loste enkele schoten. Dat hij de groep ook verbaal had bedreigd vond de rechtbank niet bewezen. Piratenzoon, de nieuwste histori sche jeugdroman van Rob Rug genberg, is genomineerd voor de Prijs van de Jonge Jury 2018. Het is zijn zevende boek. Daarin vertelt hij over de galeienoorlog in de Zeeuwse wateren in het begin van de 17e eeuw en de daarop volgende uithongering van Sluis door prins Maurits. Meer dan 13.000 jongeren in de leeftijd van 12 tot 16 jaar stemden de afgelopen vier maanden op wat zij het allermooiste jeugdboek van 2017 vonden. Zij konden kiezen uit 120 jeugdboeken. Drie boeken zijn nu genomineerd voor de grote Prijs van de Jonge Jury. Behalve Pi ratenzoon van Ruggenberg zijn dat Afgesloten van Natasja Tardio en Pijn van Mei Wallis de Vries. De winnaar wordt bekendgemaakt op de Dag van de Jury, 6 juni in Utrecht. Het is de vierde keer op rij dat een boek van Rob Ruggenberg wordt genomineerd voor de groot ste publieksprijs voor jeugdboe ken. De eerste keer, in 2012, won hij de prijs ook daadwerkelijk. In 2016 kreeg Ruggenberg voor zijn totale oeuvre de Prijs van de Zeeuwse Boekhandel. redenering De brief gaat over de Mariniers kazerne. Binnenkort spreken Ka merleden met vijf mariniers over de verhuizing van Doorn naar Vlissingen. Aangezien het waar schijnlijk niet precies de vijf zijn die daar géén bezwaar tegen heb ben, bestaat de angst dat de mili tairen de twijfelende volksverte genwoordigers een volstrekt ver- schreeuwende tekort aan arbeids krachten moet de Kamerleden wel wantrouwig maken. Is misschien iedereen die kan werken Zeeland ontvlucht? smeekschrift had een krachtige kattenbel volstaan: Beste Kamerle den, hierbij informeren we u dat we u houden aan het besluit dat u zes jaar geleden met uw volle ver stand heeft genomen. Deal is deal. Zo niet, dan vindt u boven de vol gende brief het logo van een van de advocatenkantoren die dit schrijven hebben ondertekend. Mariniers zijn duikende dinsdag 8 mei 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: EenSUV is niks voor mij 1046 reacties VLISSINGEN De ANWB verwacht mor gen, de dag voor Hemel vaartsdag, veel files in binnen-en buitenland. Veel files staan in de avondspits op wegen naar en rond de Veluwe (A1, A28 en A50). In Bel gië is er op de rondwe gen van Antwerpen en Brussel waarschijnlijk geen doorkomen aan, waarschuwt de ANWB. Ook in Frankrijk, Duits land en Oostenrijk zal het verkeer op veel plekken muurvast staan. VEERE De winkel van de vorig jaar plotseling overleden W. L. den Beer-Poortu- gaal in Veere gaat nog één keertje open op 12 mei. Zowat alles wat hij verzamelde - meubelen, klokken en boeken en fo to's - wordt verkocht door de 'Stichting be houd beeldarchief W. L. den Beer-Poortugaal. De opbrengst gaat naar het behoud van zijn beeldar chief. De winkel is aan de Markt 35 in Veere. VLISSINGEN Het netwerk Zeeland Connect zoekt Zeeuwse bedrijven in de logistiek en transport die samen willen werken in het OP- Zuid project Dare2Share. OP-Zuid is een Europees subsidieprogramma. Dare2Share speelt in op het dreigend personeels tekort in de logistiek en het transport. De sector verandert snel door onder meer elektrisch rij den en slimme digitale systemen. Engie Electrabel, de ex ploitant van de Belgische kerncentrales, is na het incident van Doel vorige week opnieuw in de fout gegaan. Een medewerker van de kerncentrale in Ti- hange maakte fouten tij dens een controle van het koelsysteem. In Doel kreeg de Belgische toe zichthouder FANC pas na een week alle informatie. Engie bracht de fout in Ti- hange pas na twee weken naar buiten. Een baby is gisterochtend gebo ren in Bakkerij Risseeuw in Hulst, nadat de moeder een hartstilstand kreeg. Moeder en baby zijn met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hoe het met hen is, is niet bekend. De ei genaar van de drone, die tot er- genernis van de politie boven het incident vloog, heeft zich in middels gemeld. De politie stelt dat de drone de hulpverlening in gevaar bracht. Jeffrey Kutterink Hulst Bakkerij Risseeuw. fotohvzeeland Jan van Damme Sluis De paragraaf over het In plaats van dit huilerige

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2