x ■h O O 1 €2 0 ONTDEK KARINTHIE 7 v. MEDIA CULTUUR 29 KORTING ponisten en nam nu een lied leverancier van Bebe Rexha en Dua Lipa in de arm. Trey Camp bell zingt zelf ook mee. Hij is net zo Bulgaars als het Vrij heidsbeeld, maar dat geeft niets. Bones is een donkere en fraai meerstemmig gebrachte kans hebber. 11. Macedonië Macedonië doet dit jaar alles fout en dat maakt deze inzen ding zo goed. Het begint bij de woordspeling in de naam, dan door naar de roze zuurstokjapon van zangeres Marija en als glim mende kers op de kitschtaart: een onvervalst Macarena- dansje. Handen in de zij en schudden met die heupen! 12. Kroatië We worden een beetje bang van Franka, met haar schreeu werige bal kanballade, haar woeste armbewegingen en haar verslaving aan de windma- chine. Franka kan na vanavond hetzelfde doen als haar Neder landse naamgenoot Joan (die van de indianentooi) na haar Verslaggever Stefan Raatgever keek en deelde sterren uit Why-ai-ai-ai-ai? Hoe werkt het? halve finale: koffers pakken en naar huis. A 13. Oostenrijk De eerste halve finale is - voor delig voor Waylon - aanzienlijk sterker dan de tweede. Ook de Oostenrijkse Cesar is een outsi der voor de winst met zijn lek kere soulpoplied Nobody but You (denk: Hoziers Take me Church op z'n songfestivals). Jammer dat zijn act net iets te gewoon tjes is. 14. Griekenland Griekenland krijgt strafpunten voor het doorbreken van de tra ditie van tenminste één half naakte adonis op de songfesti- valbühne. Afgezien daarvan: sympathieke, maar volledig on verstaanbare inheemse bijdrage die gaat over - traditie weer in tact - allesoverheersende liefde. 15. Finland Monsters, dat zijn de demonen die huizen in het hoofd van zan geres Saara Aalto, die lijdt aan een depressie. Moedig om dat onderwerp mee te nemen naar het Eurovisiepodium. Zonde dat ze de mooie tekst verpakt in een dertien-in-een-dozijn-elektro- popsong. 16. Armenië Ver over de helft in de show. Nu wordt het uithoudingsvermo gen getest. Armenië serveert loodzware kost. Een duister epos over de kracht van de wind, gezongen door de al net zo duister ogende Sevak. Dat doet hij plechtig en gepijnigd alsof hij net heeft gehoord dat Qami straks niet uit de juiste en velop komt. 17. Zwitserland Sympathiek duo, broer en zus Corinne en Stefan Gfeller. Hun popsong Stones is ook nog eens een prima liedje. Maar dan voor een buurthuis in de buurt van Zürich. Het grootste probleem De eerste halve finale is - voordelig voor Waylon - aanzienlijk sterker dan de tweede is de act, waarin een brug en een naveltruitje prominente rollen vervullen en die oogt als een Zwitserse gatenkaas. 18. Ierland 1 Een ballet der homoseksuele liefde. Dat zagen we nog niet eerder zo expliciet op een Euro- visiebühne. Together is een ve derlicht maar vertederend liedje. Toch leverde Ryans ant woord op de vraag wat tot toe nu toe zijn hoogtepunt van het festival was ('Mijn vriendin van het vliegveld halen') gefronste wenkbrauwen op. Aan de an dere kant: extra stoer statement. 19. Cyprus U bent het huppeltje van Mace donië nog aan het oefenen? Meteen door naar deze stijldans voor gevorderden van Eleni Foureira, die met Fuego zomaar een zomerhit in handen kan hebben. Totaal warrige tekst over een pelikaan, liefde en ver borgen agenda's? Maakt niet uit. Iemand zin in een tripje Nicosia volgend jaar? REIS VD WEEK 10 DAAGSE BUSREIS Effeweg.nl of bel 088 -10 30 800 dinsdag 8 mei 2018 GO one de ren circus Eye Cue - Lost and Found Franka - Crazy Sieneke-Award Bitterballen break Euphoria! Douze Points Van de 19 lan den die van avond optreden, gaan er 10 door naar de finale. Alleen de jury's van deze 19 lan den stemmen, aangevuld met 3 van de 6 landen die auto matisch zijn ge plaatst: Portugal, Spanje en Groot-Brittannië. De finalisten worden rond 23 uur bekend. Cesar Sampson - Nobody but You Yianna Terzi - Oniro Mou Saara Aalto - Monsters Sevak Khanagyan - Qami Zibbz - Stones Ryan O' Shaughnessy - Together Eleni Foureira - Fuego Fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 08-05-2018 t/m 15-05-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties. Karinthië is de meest zuidelijke provincie van Oostenrijk en heeft de meeste zon- uren van het land. De hoge bergtoppen en vele meren zorgen voor een afwisselend landschap. We bezoeken de beroemde Weissensee, rijden over imposante Alpen passen en maken uitstapjes naar de ItaLiaanse Dolomieten en het schitterende Meer van Bied in Slovenië. Alle ingrediënten voor een fantastische vakantie! VERTREKDATA EN PRDZEN 11 juniCy-9. €529,- 9, 23juli€569",- €549,- 3 september. ..€549",- €529,- 24 september€499,- €479,- PROGRAMMA Dagl Heenreis Dag 2 Aankomst Greifenburg en Weissensee Dag 3 Nockalmstrasse Dag 4 Italië Dag 5 Malta Hochalmstrasse en Porsche Museum Dag 6 Vrije dag of dagtocht Venetië Dag 7 Slovenië, Meer van Bied en Vintgar-kloof Dag 8 Grossglockner Dag 9 Vertrek Greifenburg Dag 10 Terugreis INBEGREPEN 9 hotelovernachtingen 9 maal ontbijtbuffet en diner Welkomstdrankje in het hotel Nockalmstrasse, Malta Hochalmstrasse en Grossglockner t.w.v. €25,- Begeleiding door chauffeur reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29