18 Amper een seizoen in Ajax 1 en dan al een Justin Kluivert, amper 19, verlaat Ajax voor een buitenlandse club. Daar gaal algemeen directeur Edwin van der Sar vanuit. Heeft de aanvaller daar als 'broekie' wel iets te zoeken? 'Bayern is mijn familie, München mijn thuis' Kort Finale MOTORSPORT Eric Geboers overleden Na een urenlange zoekactie is het levenloze lichaam van vijfvoudig wereldkampioen motorcross Eric Geboers (foto) gevonden. De 55-jarige Belg verdween zondag, toen hij in een recreatiegebied uit een boot sprong om zijn hond te redden die in het water was beland. Geboers verdronk in het koude wa ter. De Belg werd als eerste motorcrosser wereldkampioen in drie verschillende klas sen (t25,250 en 500 cc) en in 2988 uitgeroe pen tot sportman van het jaar in zijn land. Hersenbloeding Olde Heuvel Wouter Olde Heuvel is getroffen door een hersenbloeding. De 3t-jarige voormalig top- schaatser en trainer werd afgelopen woens dag onwel tijdens een fietsrit en overge bracht naar het Universitair Medisch Cen trum Groningen, waar verdere onderzoeken plaatsvinden bij de tweevoudig Nederlands allroundkampioen. Jones in voorselectie Bondscoach Bert van Marwijk heeft doel man Brad Jones van Feyenoord opgenomen in de Australische voorselectie voor het WK in Rusland. De 36-jarige Jones (foto) moet met Mathew Ryan (Brighton), Danny Vuko- vic (Racing Genk) en Mitchell Langerak (Nagoya Grampus) concurreren om drie plekken in de definitieve WK-selectie. Ajdin Hrustic (FC Groningen) en NAC- keeper Mark Birighitti ontbreken. Flitsen Quote van de dag Guerrero Beachduo Spijt? Nee, geen secon de. Ricardo Kishna laat er geen misver stand over bestaan. De aanvaller, inmiddels 23 jaar en als ADO-huurling in de laatste fase van zijn herstel na een zware knieblessure, vertrok uit de eredivisie toen hij 20 jaar en 133 dagen oud was. De buitenspeler had welgeteld 34 duels voor Ajax gespeeld, toen hij tekende in Italië bij Lazio Roma. Justin Kluivert, met wie Ajax maar geen overeen stemming krijgt over een nieuw contract, staat op 44 wedstrijden in Ajax 1. Natuurlijk hoort en hoorde Kishna de verhalen. Wat? Naar het buitenland? Nu al? Voor de poen natuurlijk? Kishna: „Ik ging naar een prachtig voetballand, naar een mooie club. De eerste twintig wedstrijden speelde ik. Toen raak te ik geblesseerd. Vooral dat was mijn pech, niet zozeer mijn keuze. En over Justin: als hij overtuigd is van zijn kwaliteiten om elders te slagen, waarom niet?" Voorbeelden Nou, bijvoorbeeld omdat er veel voorbeelden zijn van spelers die na een goed jaartje vertrokken uit de eredivisie, om vervolgens be drogen uit te komen in een Euro pese topcompetitie. Luc Castaig- nos (van Feyenoord naar Inter), Zakaria Bakkali (van PSV naar Va- lencia), Royston Drenthe (van Feyenoord naar Real Madrid). En ook iemand als Zakaria Labyad (van PSV naar Sporting Lissabon), die nu weer in Nederland voetbalt. Nee zeggen tegen een contract waarmee je financieel compleet onafhankelijk wordt, is moeilijk „Maar dan kan ik ook Nathan Aké, Karim Rekik en Jeffrey Bru- ma noemen", countert Kishna. Zij gingen al naar het buitenland vóórdat ze überhaupt een wed strijd in de eredivisie speelden. „Dan zou het alleen maar moeilij ker zijn om te slagen. Maar kijk nu naar Aké. Dit seizoen in de Premier League uitgeroepen tot speler van het jaar bij Bourne- mouth." Kluivert maakte afgelopen zon dag tegen Excelsior zijn tiende doelpunt voor Ajax. Hij heeft geen slecht jaar achter de rug, maar is tegelijkertijd zeker nog geen con stante factor. Nog steeds heeft hij de branie van zijn eerste maanden, maar zeker na afloop van wed strijd oogt hij minder opgewekt. Moe als hij wordt van al die vragen over zijn voetbaltoekomst. Zijn invloedrijke zaakwaarne mer Mino Raiola schermt met in- De degradatie van FC Twente. Als er iets voor altijd beklijft van het eredivisieseizoen 2017-2018, dan is het toch vooral dat sportieve treur spel, een ijkpunt dat zal voortleven in onze collectieve herinnering. Het zit hem vooral in het onge looflijke epos dat eraan voorafging. Een verhaal van Twentse bevrij ding, van grootheidswaanzin, van list, bedrog en menselijk falen, culminerend in eerst een uniek succes (de titel in 2010) en uitein delijk in een nooit vertoonde mis lukking (degradatie in 2018). Alledaags Ja, die degradatie is in veel opzich ten groter en opmerkelijker dan de landstitel van PSV. Bovenal omdat het stilaan een alledaags dingetje is geworden, een kampioensfeest in Eindhoven. In het seizoen van PSV schuilt een mooi fotoboek, in FC Twente een complete serie van boekwer ken, in Ajax een tragische, psycho logische, politiek getinte roman. Het drama rond de hartstilstand van Abdelhak Nouri leidde tot on voorstelbaar verdriet, het wierp een schaduw over het hele sei zoen, en tegelijk legde het genade loos bloot hoe de leiding van Ajax tekortschiet in communicatief, moreel en beleidsmatig opzicht. In plaats van de onervaren trai ner Marcel Keizer te helpen en te steunen in de maanden rondom het Nouri-drama, werd hij in de cember geslachtofferd in een ordi nair politiek machtsspel. Voetbaltechnisch was het een ronduit beroerd voetbaljaar, al weer. De kwetsbare routinier Ro bin van Persie was nota bene op één spreekwoordelijk been nog vaak de beste. Spelers zoals Mason Mount (Vitesse) en Angelino (NAC) blonken uit, jonge huurlin gen van steenrijke clubs, ter beves tiging van de realiteit dat de eredi visie een veredelde beloftencom- petitie is geworden. dinsdag 8 mei 2018 GO V SCHAATSEN VOETBAL Ricky van Wolfswinkel is succesvol aan de binnenmeniscus van zijn linkerknie ge opereerd. De spits komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Basel. Van Wolfswinkel had al langer last van zijn knie, maar speelde de laatste weken wel weer. Milorad Mazic uit Servië is aangewezen als scheidsrechter voor de Champions League finale, op zaterdag 26 mei in Kiev. Leroy George (ex-Utrecht) is met Mel- bourne Victory kampioen van Australië ge worden na een 1-0 zege op Newcastle Jets. Franck Ribéry (35) plakt er nog een jaar aan vast in Beieren l Slechts 2 mil joen euro is het budget van Les Herbiers, de club uit de derde divisie die vanavond in de finale van de Franse beker tegen over Paris Saint-Germain staat. Dat is wat de gebles seerde super ster Neymar bij PSG in drie dagen verdient. I Paolo Guerrero heeft na een schorsing van zes maanden vanwege co caïnegebruik zijn rentree ge maakt bij Fla- mengo. De Pe ruaan hoopt nu op een plaats in de selectie voor het WK. S Beachvolley- ballers Alexan- der Brouwer en Robert Meeuw- sen hebben in Pluntington Beach voor de vijfde keer een World Tour-fi nale gewonnen. O fi. <0 Justin Kluivert, Daniël Dwarswaard Amsterdam -Art Langeler (directeur voetbalontwikkeling KNVB) Eredivisie: beroerd spel, Het seizoen 2017-2018 was als geheel niet onvergetelijk, spel- technisch was het zelfs beroerd, maar het kende wel zijn momen ten met eeuwigheidswaarde. Sjoerd Mossou Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18