Nëstle Onrust bij Hudson's Bay: Europese v° 16 Groot tekort aan woningen drijft huurprijzen if (9 Kort Deal Nestlé en Starbucks Het Zwitserse levensmiddelenconcern Nestlé heeft een akkoord gesloten met de Amerikaanse koffieketen Starbucks. De Zwitsers gaan wereldwijd de producten van Starbucks buiten de filialen van de popu laire koffieketen verkopen. Nestlé, dat onder meer met de merken Nespresso en Nescafé al stevig in de koffiemarkt zit, betaalt Star bucks eenmalig 7,2 miljard dollar voor de samenwerking. Or: Commissarissen weg De ondernemingsraad (or) van Eneco wil dat drie van de huidige zes commissarissen van het energiebedrijf worden geschorst. Het personeelsorgaan vraagt de Onderne mingskamer daarnaast twee nieuwe toe zichthouders met een doorslaggevende stem aan te wijzen. De ondernemingsraad ziet de Raad van Commissarissen als boos doener in het conflict tussen directie en een groot deel van de 53 aandeelhouders. Eneco wil groen blijven, de aandeelhouders willen een zo goed mogelijke prijs. Talpa in slimme camera's Talpa Networks heeft een aandeel genomen in het Tsjechische bedrijf Camvision. Dat bedrijf houdt zich bezig met de ontwikke ling van de automatische registratie van sportwedstrijden, die direct live kunnen worden uitgezonden via internet. Ook maakt het bedrijf sportanalysesoftware. Talpa had eind vorig jaar al aangegeven meer voetbalwedstrijden uit te willen zen den in een samenwerking met de KNVB. Met behulp van slimme camera's en soft ware worden op VoetbalTV vanaf 1 septem ber ongeveer 80.000 amateurwedstrijden per jaar uitgezonden. Nieuwe VW-chef vrijuit in VS De nieuwe baas van Volkswagen hoeft naar verluidt niet te vrezen voor justitie in de Verenigde Staten. De Amerikanen hebben Herbert Diess een vrijgeleide gegeven. Daardoor staat het hem vrij om te reizen zonder dat hij hoeft te vrezen voor een eventuele arrestatie. Vorige week werd de voormalige baas van Volkswagen Martin Winterkorn aangeklaagd vanwege zijn rol in het dieselschandaal. Hij wordt onder meer beschuldigd van samenzwering. Boskalis Arcelor Mittal ASML Air France- KLM Een huurwoning in de vrije sector wordt steeds duurder, en niet alleen in de Randstad. In steden als Almere, Tilburg en Apeldoorn liggen de prijzen hoger dan ooit, meldt verhuursite Pararius. Het is slecht nieuws voor mensen met middenin komens die op zoek zijn naar woonruimte. Voor een woning in de sociale huursector komen ze vanwege hun te hoge inkomen zelden in aanmerking, door de gekte op de koopmarkt grij pen ze vaak net naast dat ene droom huis én dan begint tot overmaat van ramp ook de huurmarkt steeds meer een no-go te worden. Er is zo'n levensgroot tekort aan 'normaal' geprijsde huurwoningen - tussen de 700 en 1000 euro per maand - dat de prijzen van wonin gen in de vrije sector snel omhoog- schieten. Twee jaar geleden betaalde een huurder nog gemiddeld 13,28 per vierkante meter per maand, nu tikt de huur al de 15,56 euro aan. Vergele ken met een jaar geleden is de huur- stijging 5,9 procent. Omgerekend is een huurder voor een woning van 70 vierkante meter nu 1089 euro kwijt. Verhuursite Pararius baseert zich hierbij op 10.671 woningen die het af gelopen kwartaal via dit platform zijn verhuurd. „Dit is een drama voor mensen met middeninko mens", constateert woningmarktdes- kundige Peter Boelhouwer, hoogle raar aan de TU Delft. „15,56 euro is echt een heel fors bedrag. Met al die stijgingen wordt wonen in de vrije huurmarkt voor een hele grote groep onbetaalbaar." Voetsporen Want de stijgingen blijven niet al leen beperkt tot de huren in de vier grote steden Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Opvallend is dat de grote en middelgrote steden (tot ver) buiten de Randstad in de *s? 1° of* 10,5% -2,5% 3*% 6,1% voetsporen van deze grote vier zijn getreden. Om er maar een paar stijgers uit te lichten: Nijmegen (8,9 procent), En schede (10,5 procent), Tilburg (13,6 procent), Roosendaal (14,1 procent), Amersfoort (15,4 procent), Almere (18,8 procent) en Apeldoorn (20,2 procent). Het gaat hier om stijgingen van het gemiddelde maandelijkse huurbedrag per vierkante meter ver geleken met een jaar geleden. In al deze steden lag de gemiddelde vierkantemeterprijs op Pararius op het hoogste niveau ooit. Binnen de Randstad blijkt Zoetermeer de groot ste uitschieter. Daar is het gemid delde huurbedrag per vierkante me ter per maand toegenomen met 20,8 procent naar 11,50 euro per vier kante meter in vergelijking met het eerste kwartaal in 2017. Link kwam in mei 2017 over van speelgoedketen Toys 'R' Us, als ver vanger van de Belg Olivier van den Bossche. Link lijkt het slachtoffer van een interne machtsstrijd bij Hudson's Bay. Hij was een vertrou weling van Jerry Storch, de ceo van Hudson's Bay, die een halfjaar terug aan de kant werd gezet bij de wa renhuisketen omdat resultaten ble ven tegenvallen. Hij zat niet meer op één lijn met Richard Baker, de grote man achter Hudson's Bay. Het bedrijf verloor afgelopen boek jaar bijna 380 miljoen euro. Ook in 2016 waren er forse verliezen. Het concern is in Noord-Amerika bezig 2000 banen te schrappen. Het Canadese Hudson's Bay, dat in Noord-Amerika onder meer de formules Hudson's Bay, Saks OFF 5th en Lord Taylor uitbaat, heeft het in de VS met name moeilijk in de concurrentie met internet warenhuizen als Amazon. Ook in Europa lopen de zaken niet fantastisch. De kleine honderd Duitse warenhuizen van Galeria Kaufhof, die Hudson's Bay in 2015 voor 2,8 miljard euro overnam, zijn TE HUUR vrijstaande woning KOFFIE ENECO SPORT DIESELSCHANDAAL O dinsdag 8 mei 2018 Het aandeel in de maritiem spe cialist is bezig aan een opmer kelijk herstel. De staalprodu cent kreeg groen licht om Italiaanse bran chegenoot llva over te nemen. De fabrikant van chipmachines profiteert van de goede prestaties van Amerikaanse techbedrijven. Beleggers straf fen de door het opstappen van ceo De Janaillac veroorzaakte chaos hard af. o GO ux Huurhuis wordt Natasja de Groot Amsterdam Ontwikkeling middelgrote steden 16 euro per m2 gr sc$r A De provincie loopt in Stijging huurprijs 4e kw 2017 t.o.v. 4e kw 2016 3,7% 2,3% 7j3% 5,6% 7,2% Voor de tweede keer in een jaar stuurt Hudson's Bay Europa zijn topman de laan uit. Wolfgang Link zat nog maar een jaar op zijn post bij de Canadese waren huisketen, die afgelopen jaar in Nederland vijftien vestigingen opende. David Bremmer Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16