Maak het vertrouwen waar Hulp in huishouden niet gegarandeerd Koopje 16 ZE Het prachtige weer stond zaterdag garant voor een fantastisch feest met een recordaantal van 50.000 mensen. 5 MEI FESTIVAL Commentaar intussen is een tweede generatie aan het opgroeien die ge wend is aan gratis informatie. En omdat gratis ook in de jour nalistiek niet bestaat, wil het zeggen dat het hier gaat om in formatie die gefinancierd wordt door adverteerders. Journalis tiek of wat ervoor door moet gaan wordt het glijmiddel voor het verkopen van advertenties." Het citaat is van Peter Vandermeersch, de hoofdredacteur van NRC Handelsblad. Hij sprak zaterdag in zijn Van Randwijk lezing over de bedreigingen en kansen voor de journalistiek in tijden van internet en fake-news. Hij waarschuwde voor de on dermijnende rol die het verspreiden van gratis 'nieuws' heeft voor de klassieke journalistiek met zijn ethische codes als hoor- en wederhoor en checken van de feiten. Vandermeersch wees op het democratisch belang van een goed werkende onafhankelijke lokale en regionale pers. „Jour nalistiek blijft wel degelijk de poortwachter van een gezonde democratische samenleving." Voor niks gaat de zon op. Maar verder heeft alles een prijs, ook de poortwachter leeft niet van de lucht. Vele Zeeuwen be grijpen dat gelukkig. Het zijn onze abonnees die in tijden van schijnbaar gratis nieuws toch zo eigenwijs zijn om voor hun PZC of ander dagblad te willen betalen. Het zijn misschien grote woorden, maar daarmee bewijzen ze de democratie een grote dienst. Aan ons journalisten de plicht om dat vertrouwen waar te maken. Voor niks gaat de zon op. Verder heeft alles een prijs, ook de poortwachter leeft niet van lucht Zo-net, de algemene voorziening die huishoudelijke hulp biedt in Terneuzen en is ondergebracht bij welzijnsinstelling Aan-z, zit knijp. De organisatie moet nu al alle zei len bijzetten om aan de vraag te voldoen door langdurige uitval van medewerkers. Als in de zomer meer hulpen op vakantie gaan, wordt dat nog lastiger, is de ver wachting. Raadslid Jack d'Hooghe (Sociaal Terneuzen) stelde onlangs vragen aan het college van B en W over vervanging van zo-net-medewer kers bij ziekte en vakantie. B en W antwoordden dat een pool, een groep medewerkers, wordt ge vormd voor vervanging én dat al vast 'de communicatie met mede werkers en hun klanten over de mogelijkheden en wensen voor B&W willen dat een pool wordt gevormd voor vervanging van medewerkers van zo net bij ziekte en vakantie de vakantieperiode is opgestart'. Het laatste betekent in de praktijk dat in overleg wordt bepaald hoe veel uren huishoudelijke hulp echt nodig zijn. Dat kan een tijdelijke vermindering inhouden. ALMANAK Die voetbalvader dacht goed koop uit te zijn. Bij een Chinees platform, een walhalla voor no toire koopjesjagers, bestelde hij online een voetbaltenue voor zijn jongste zoon. Hij ging voor een shirt met de naam van Feyenoord-speler Ro bin van Persie. Bij het uitpakken van het pak ketje werd al snel duidelijk dat als je voor een dubbeltje op de eerst rang wilt zitten, je niet al tijd precies krijgt waar je naar op zoek bent. Op het rugnum mer prijkte namelijk niet num mer 32 van Van Persie, maar precies het omgekeerde. Man slaat op de vlucht voor politie Man opgepakt voor inbraak parfumerie Roekeloos rijden kost man rijbewijs 33 STAVENISSE Aanhoudingen om diefstal hond Het massaal opgekomen publiek naar schatting van de organise rende Stichting Cultuurwerf- maakte er voor zichzelf, de organi satoren en dé optredende artiesten een onvergetelijk evenement van. Afgemeten aan het aantal toe schouwers dat de band wilde zien, was Broederliefde de topact van het Bevrijdingsfestival. Het Bellamy- park was zaterdagavond tussen zes en zeven afgeladen vol. Mensen die van de ene naar de andere kant van het plein wilden, moesten omlo pen, want de mensenzee week even een uurtje niet uit elkaar. Ook bij openingsactThe Kik, slo tact Memphis Maniacs en de Baz- zookas stond het centrale plein van Vlissingen goed vol, maar mensen schuifelden nog makkelijk het hele Bellamypark over. Daar profiteerde binnenstadbewoonster Lenie Jan sen in haar scootmobiel van. Ze slaat geen Bevrijdingsfestival over en genoot dit jaar van de zon en van de openingsband van zanger Dave von Raven, die The Kik-off deed. Tijdens het Bevrijdingsfestival zijn mensen vrij om zelf een po dium te zoeken, waarop een favo riete muzikant of spreker staat. Mede door de grote schermen en de goede geluidsapparatuur waren de podiumactiviteiten en de mu ziek van een afstandje ook goed te volgen. Behalve bij Broederliefde, bij wie iedereen vooraan leek te willen staan, maakte het bezoekers vaak niets uit of ze voor of achter aan stonden. Ze deinden lekker mee en bleven soms juist liever wat uit de buurt van de geluidsboxen. De meeste festivalgangers be perkten hun bezoek niet tot één lo catie. Naast het Bellamypark was de Spuikom de grote publiekstrekker. De parkeerkom tegenover de bios coop was niet groot genoeg voor het Liberty Dance Stage met dj's als Fedde Le Grand en Matroda. Dus stond het publiek bij het hek aan de Spuistraat of zocht het zijn heil el ders. Bij andere groepen op andere maandag 7 mei 2018 e? Het is niet gegarandeerd dat ge bruikers van huishoudelijke hulp in de gemeente Terneuzen in de zomervakantie evenveel uren in de week hulp kunnen krijgen als 'gewoonlijk'. Harmen van der Werf Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Na een achtervolging met snelheden tot 180 km per uur is in de nacht van zaterdag op zon dag een 20-jarige Mid delburger aangehouden. Hij viel op door zijn rijge drag op de rotonde bij de Mortiere. Toen de politie hem wilde stoppen ging hij er vandoor. Op een terrein aan de Ritthems- estraat stapte hij uit en vluchtte. Twee honden geleiders spoorden hem op. In zijn auto lag onder meer een airsoftpistool. VLISSINGEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag een 27-jarige man aangehouden na een in braakpoging bij een par fumerie in de Lange Zelke in Vlissingen. De straat was gehuld in mist door de mistgenerator die inbrekers het zicht moet ontnemen. Agenten zagen verderop een man op straat zitten. Toen de beelden van de beveili gingscamera werden be keken herkenden agen ten de man. SINTJANSTEEN De politie heeft zaterdag ochtend vroeg het rijbe wijs afgenomen van een 20-jarige man uit Sint Jansteen. Hij reed roekeloos door Hulst en bracht voetgangers in gevaar. De man was al vaker gewaarschuwd we gens agressief rijgedrag. Hij reed zaterdagochtend rond 4.00 uur met een snelheid van tachtig kilo meter per uur over het Cornelis de Vosplein en bracht mensen in gevaar. Bevrijding v René Hoonhorst Vlissingen Drie mannen zijn vrij dagavond opgepakt in Stavenisse na een ruzie, vermoedelijk over de aankoop van een hond. De politie hoorde van de ruzie in een huis aan de Burg. Sluijmerstraat. Agenten zagen een auto zonder verlichting rijden die bij het huis was weg gereden. De bewoner heeft aangifte gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54