II Voorzichtige verbroedering tussen studenten en buren II 19 ROPARUN EETFESTIJN Het Bru's Running Team verwacht tweede pinksterdag in Rotterdam tussen de zes- en achtduizend euro te kunnen bijdragen aan de zorg voor kankerpatiënten. Zaterdag kookte het team een internationaal menu voor donateurs. Het eetfestijn is het laatste in een reeks van evenementen waarmee we geld in zamelen", vertelt teamcaptain Hans Bos. „Eerder hadden we de collecte, de feel- good-friday-borrel en de halve marathon tijdens de Ronde van Bru." Voor het Bru's Running Team gaat de Roparun dit jaar van start in Hamburg. Bos: „Dat is met 563 kilometer nog wat verder dan Pa rijs. We doen dat met twee teams van vier lopers. Die worden bege leid door drie fietsers, twee fysio therapeuten, een touringcar als rijdend hotel en een materiaal busje. Donderdag gaat het team de route verkennen en volgende week zaterdag is de start." Routeverkenning vindt de Bruse teamcaptain superbelang rijk. „We zijn een hecht team, dus hoefik niet zo veel verplicht te stellen. Maar die verkenning is een absolute must. Want als het mis gaat, gaat het op zondagavond mis. De mensen zijn al flink moe. Als je dan verkeerd loopt, slaat de vlam in de pan." Hoofdhuidkoelers Bij de finish, tweede pinksterdag in Rotterdam, verwacht Bos een bedrag van tussen zes- en achtdui zend euro te kunnen overhandi gen aan de stichting Roparun, die palliatieve zorg financiert voor kankerpatiënten. Bos „Maar ook het hospice in Zierikzee krijgt een bijdrage en in de ziekenhuizen van Goes en Dirksland staan bij de chemotherapie hoofdhuidkoelers van de Roparun." In de tien jaar dat de Bruenaren meelopen, hebben ze ongeveer 130.000 euro ingezameld. Er is nog een Roparunteam op het ei land: de Schouwen-Duiveland- runners starten met Pinksteren in Parijs. In totaal doen er dit jaar 345 Donderdag gaat het team de route verkennen en volgende week zaterdag is de start teams mee met de estafetteloop. De teller van sponsorbijdragen is elf dagen voor de start de twee miljoen euro gepasseerd. Het eetfestijn zaterdag in het Durps'uus was met tachtig beta lende gasten goed voor zestien honderd euro. „We doen alles zelf," zegt Bos. „Eetzaal inrichten, koken, uitserveren, afwassen, de bar en opruimen." De Bruse hardlopers gaan tij dens de Roparun door vijf landen. Daarom bestond het menu zater dag uit Duitse Bratwurst mit Zwiebeln, Franse Cocq au Vin, Belgische fritten met stoofvlees en Nederlandse kibbeling. Bos: „Kib beling is niet zo Nederlands, hé. Neem dat maar met een korreltje zout, want we zijn natuurlijk ook afhankelijk van wat we aangebo den krijgen." Aan een van de lange tafels za terdagavond in het dorpshuis zit de 35-jarige Jeroen van Duivendijk met een groep van vijftien vrien den. „Een van ons heeft in 2014 meegelopen. Die heeft ons ge dwongen, wel met zachte hand hoor, om hier vanavond te zijn. En nou ben ik als het om drank en eten gaat ook wel makkelijk over te halen, moet ik zeggen. Vanavond gaan we voor de gezelligheid." Tachtig betalende gasten zorgden voor 1.600 euro opbrengst. In de Stoppelaarstuin dansen vanaf drie uur 's middags groepjes stu denten. DJ Suppaman draait op het fietsenhok groovy muziek. De stu denten hopen met het feest de rela tie met de buren te verbeteren. „En een feestje om vier uur 's middags is natuurlijk veel toegankelijker dan om vier uur 's nachts", zegt or ganisator Esther Kromah lachend. Om zo veel mogelijk Middelbur gers te trekken is ook de Walcherse rapgroep ZeroOneEighteen uitge nodigd. „Leuk idee", vindt buur man Frits Vervuurt. „Wel jammer dat de buurt wat terughoudend re ageert." Ook jongeren weten het feest te Wel jammer dat de buurt wat terughoudend reageert vinden: „Dit is de eerste keer dat ik de studenten van de Roosevelt een poging zie doen om zich te mengen met de Middelburgers", zegt Thij- men van Amsterdammer. De reac ties van de buurt zijn veelal positief, al durft niet iedereen zich op het feestterrein te wagen. „Ik vind de muziek wel wat hard, maar voor één keer is het prima", zegt buur vrouw Koos de Heer. Ook de stu denten zijn tevreden. „Ik zie alleen maar lachende gezichten", consta teerde een feestganger. Organisator Larissa Gelderland: „Voor iedereen was er een leuke sfeer, hoewel we er niet echt in geslaagd zijn de buren bij ons feest te betrekken'. Maar niet alle buren waren tevre den. Enkele omwonenden klaag den over 'extreem harde muziek'. Een dik half uur voor het einde van het feest moest de politie er toch nog voor zorgen dat 'er een einde kwam aan de geluidsoverlast', meldde een buurman uit de Bree. maandag 7 mei 2018 Bratwurst mit Zwiebeln in Bru Ton van den Nouweland Bruinisse -Hans Bos, captain Bru's Running Team Bonny Bos (I) en André van der Welle serveren onder meer Duitse Bratwurst. Het Bru's Run ning Team heeft alles zelf ge kookt. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Het bevrijdingsbuurtfeest van studenten in het Middelburgse Bagijnhof was zaterdag een suc ces, ook zonder buren. Amée Zoutberg Middelburg -Buurman Frits Vervuurt De buren durven nog niet echt met de studenten los te gaan op muziek van DJ Emre Namli (Suppaman, links), maar velen vinden het wel leuk dat ze welkom waren op het feestje, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50