Ploeteren door de modder is genieten Voorzichtige verbroedering tussen studenten en buren u EN 19 OBSTACLE RUN ZWAAR De brandweer spoot ze niet met warm water af. Maar het deerde deelnemers aan de eerste obstacle run in Vrouwenpolder zaterdag niet. Het parkoers was top, vonden zowel deelne mers die zo goed als nooit sporten als ge harde crosscountry- lopers. Het idee dat een rondje over een 'knollenveldje bij Vrou wenpolder' niet veel kon voorstel len, lieten ook sportievelingen snel varen. De parkoersbouwers van de Saronkerk uit Oostkapelle weten hoe ze een echte survival run van een obstakelrace moeten maken. Want het mocht dan zaterdag ook in Vrouwenpolder ideaal zo merweer zijn, de heuvels met rul zand bleken pittige kuitenbijters. En veel deelnemers vonden het tijgeren onder ijzeren hekken door een moddersloot prachtig, het ging ze letterlijk niet in de koude kleren zitten. En dan waren ze nog niet eens bij de vijver, waar ze aan het eind van de ronde in moesten plonzen om er doorheen te zwem men. Zwaar, vond jong en oud. Voor Lisa uit Philippine helemaal. Die was met een drietal vriendinnen naar Vrouwenpolder gekomen om eens mee te doen aan een obstacle run. Maar als je dan toch gek doet, trek dan gelijk een konijnenpak aan vond ze. Ze had er even niet bij nagedacht dat er kilo's modder - die ze extra moest meeslepen - in het pak bleven hangen. De organi satie eerde haar wel als deelnemer met de meest originele outfit. De broers Jonathan en Adam van Asperen legden de langste af stand zonder problemen af. Ze de den net iets minder dan anderhalf uur over de twaalf kilometer. Adam had het precies opgenomen. Want de 'obstacle run 4 others' mocht dan wel geen prestatierace zijn, het is toch mooi om te weten hoe lang je er over doet. Zeker als je vader ook mee doet. Pa Ad was nog in geen velden of wegen te zien toen Adam en Jonathan al een frietje wegwerkten. „Maar pa is 64. En die wilde niet voor ons onder doen, dus die rent, kruipt en ploe- Het was zwaar door de modder, maar ook fantastisch om mee te doen tert ook twaalf kilometer door zand, water en modder", compli menteerden de jongste Van Aspe- rens senior, die ook de oudste deelnemer bleek te zijn. Maarten Tanis hoorde zulke ver halen graag. Hij zette met andere vrijwilligers van de Gerefor meerde Gemeente Oostkapelle de hindernisbaan op als evenement voor het ophalen van een bedrag voor #Geloofwaardig,een organi satie die zich inzet voor het bevor deren van bijbels onderwijs in Pa kistan, Nigeria en India. Frank van de Maas - een vriend van de ini tiatiefnemers, afkomstig uit Oost kapelle - leidt dat project. Hij kan door de opbrengst van de inschrij vingen en gulle sponsors zeven duizend euro tegemoet zien voor het onderwijs aan doven in Nige ria. Tanis: „Fantastisch, op zo'n be drag durfden we niet te hopen." Met ruim zestig deelnemers die zich op zaterdag zelf nog inschrij ven, kwam het deelnemersaantal dik boven de tweehonderd uit. Dat succes smaakt naar meer, vonden veel deelnemers. Of er een tweede editie komt, is echter nog niet ze ker. De initiatiefnemers, onder wie terreineigenaar Arco de Visser, ge nieten eerst na van het succesvol verlopen evenement en evalueren dan de voors en tegens van een eventuele volgende editie. De Vis ser lachend: „Als er een verzoek komt om na de oogst het terrein nog eens te gebruiken, denk ik er zeker serieus over na. Maar ik doe nog geen toezeggingen." In de Stoppelaarstuin dansen vanaf drie uur 's middags groepjes stu denten. DJ Suppaman draait op het fietsenhok groovy muziek. De stu denten hopen met het feest de rela tie met de buren te verbeteren. „En een feestje om vier uur 's middags is natuurlijk veel toegankelijker dan om vier uur 's nachts", zegt or ganisator Esther Kromah lachend. Om zo veel mogelijk Middelbur gers te trekken is ook de Walcherse rapgroep ZeroOneEighteen uitge nodigd. „Leuk idee", vindt buur man Frits Vervuurt. „Wel jammer dat de buurt wat terughoudend re ageert." Ook jongeren weten het feest te Wel jammer dat de buurt wat terughoudend reageert vinden: „Dit is de eerste keer dat ik de studenten van de Roosevelt een poging zie doen om zich te mengen met de Middelburgers", zegt Thij- men van Amsterdammer. De reac ties van de buurt zijn veelal positief, al durft niet iedereen zich op het feestterrein te wagen. „Ik vind de muziek wel wat hard, maar voor één keer is het prima", zegt buur vrouw Koos de Heer. Ook de stu denten zijn tevreden. „Ik zie alleen maar lachende gezichten", consta teerde een feestganger. Organisator Larissa Gelderland: „Voor iedereen was er een leuke sfeer, hoewel we er niet echt in geslaagd zijn de buren bij ons feest te betrekken'. Maar niet alle buren waren tevre den. Enkele omwonenden klaag den over 'extreem harde muziek'. Een dik half uur voor het einde van het feest moest de politie er toch nog voor zorgen dat 'er een einde kwam aan de geluidsoverlast', meldde een buurman uit de Bree. maandag 7 mei 2018 WA René Hoonhorst Vrouwenpolder -Maartje en Jolijn Het bevrijdingsbuurtfeest van studenten in het Middelburgse Bagijnhof was zaterdag een suc ces, ook zonder buren. Amée Zoutberg Middelburg -Buurman Frits Vervuurt De buren durven nog niet echt met de studenten los te gaan op muziek van DJ Emre Namli (Suppaman, links), maar velen vinden het wel leuk dat ze welkom waren op het feestje, foto dirk-jan gjeltema Lisa uit Philippine (als konijn) had het zwaar, maar bleef doormodderen. Ze kreeg de prijs voor de mooiste uitdossing, fotoziggymarussa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19