Femke Bun belofte 2018 'Meer aandacht voor lokale journalistiek nodig' 17 locaties als de Coosje Buskenstraat of de Oude Markt (het Roosevelt- plein tijdens Bevrijdingsdag). Of bij heel andere activiteiten. Want Bevrijdingsdag gaat niet al leen over feest en muziek. Mensen konden met veteranen of elkaar in discussie; konden aan het verzet gewijde spotprenten bekijken of luisteren naar mensen die hen aan het denken zetten op de Four Free- doms Stage. Op dat platform was onder meer het verhaal van Joseph Oubelkas te ho ren, geboren en getogen in Raamsdonkveer en net zoveel Marokaan als Brabander. Maar door zowel Marokkanen als Nederlanders niet helemaal geac cepteerd, gezien het feit dat hij een hele tijd onschuldig in een Marok kaanse gevangenis zat. En pas vrij kwam toen onomstotelijk vast stond dat 'een andere 24-jarige Ne derlander' een grote partij drugs had gesmokkeld. Toen Oubelkas zijn 'vrijheids college' startte, trok hij een man of tien. Maar hij was nog geen tien minuten bezig of meer dan tachtig festivalgangers leen den hem hun oren. maandag 7 mei 2018 Het optreden van Broederliefde trok de meeste bezoekers, fotoslex de meester De negentienjarige Zeeuws- Vlaamse singer-songwriter Femke Bun heeft de Zeeuwse Belofte van 2018 gewonnen. Op het Bevrij dingsfestival versloeg ze de bands Distinguished, Stockholm Syndrome en the Unknown Children. De drie koppige jury was verrast door haar inventieve liedjes en haar zui vere stemgeluid. Femke Bun is studente van het Utrechtse conservatorium. NRC-hoofdredac- teur Peter Vander- meersch hield bij aan vang van het Bevrij dingsfestival een plei dooi voor lokale en re gionale journalistiek. Hij sprak in een volle Sint Jacobskerk de H.M. van Randwijkle zing 2018 uit. „Veel on derzoeksjournalistiek is lokaal. Daar moet gewoon meer aan dacht voor komen. Ca paciteit die nu gestopt wordt in berichtgeving met weinig journalis tieke meerwaarde moet ingezet worden op de controle van de lokale en regionale macht. Hier rijst de trouwens de vraag of er lokaal en regionaal genoeg financiële draagkracht bestaat en of de overheid hier niet moet tussenko men." Vandermeersch sprak over bedreigin gen en kansen voor de journalistiek. Naast meer aandacht voor de lokale en streekjourna- listiek had hij nog een reeks aanbevelingen. Zo vindt hij dat journa listieke organisaties di- verser van samenstel ling moeten worden. Meer mensen met een kleurtje en meer men sen met een bèta-op- leiding zouden de kwa liteit van en het ver trouwen in de pers ver groten. Redacties zou den meer hun keuzes moeten uitleggen, bur gers serieus nemen, fouten ruimhartig toe geven. „Laten we als journalistiek beschei den zijn. Erg beschei den." Dj Fedde Le Grand (I) viert een feestje bij Liberty Dance. Ook veel kinderen genoten van het festival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17