Bevrijdingsdag moet elk jaar een vrije dag voor iedereen zijn. Dat bepleit Kim Putters, directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). „We hebben al zo weinig nationale feestdagen die ons verbinden. Juist nü is dat nodig." 9 Inbrekers slaan toe bij agenten „De vraag is: blijven we een samenle ving? Je ziet een groeiende kloof in Nederland tussen hoger en lager op geleiden. Ze leven in gescheiden we relden. De ene groep heeft meer moeite een vaste baan te krijgen met een fatsoenlijk inkomen dan de an der. Mensen zetten zich af tegen in stituties als de EU of de politiek in het algemeen. Dan kun je wel zeg gen: we zijn er allemaal op vooruit gegaan de afgelopen decennia. Maar niet iedereen evenveel. Dat geeft wrijving. En een andere kloof loopt langs religieuze en etnische lijnen. De integratie lijkt soms de andere kant op te gaan. Moslims trekken zich meer terug in hun eigen omge- De vraag is: blijven we een samenleving? Je ziet een groeiende kloof in Nederland ving. Kijk naar die beelden van die mensen met Turkse vlaggen op de Erasmusbrug: het zijn twee werelden tegenover elkaar, die elkaar niet meer begrijpen." „Juist! Als we niet meer weten waar deze fragmentatie van de samenle ving in kan uitmonden, hoe wape nen we ons er dan tegen? Deze vie ring biedt ons de kans om elkaar niet alleen de verhalen te vertellen, maar óók met elkaar in gesprek te gaan. En we houden het nu al bijna 75 jaar vol in vrede. Dus we doen blijkbaar toch iets goed." Bij drie agenten van de politie Noord-Nederland blijken het afgelopen najaar woning inbraken te zijn gepleegd. Daarbij zijn delen van unifor men gestolen en is een dienstwapen buitgemaakt. De politie heeft dat gisteren bevestigd na berichtgeving in het Dagblad van het Noorden. Twee van de agenten wonen in de provincie Groningen en de ander in Friesland. De poli tie bracht de inbraken niet naar buiten, maar ze stonden vermeld in politiedocumen- ten over de voorbereidingen van de intocht van Sinterklaas in Dokkum. Deze documen ten kwamen vrij na een Wob- procedure. De inbraken von den enkele weken na elkaar plaats. Op basis van hoe de inbrekers te werk zijn gegaan en de ver gelijking met andere inbraken in beide gebieden, conclu deert de politie dat het om verschillende dieven gaat. Ook denkt de politie niet dat de inbrekers wisten dat op de adressen agenten woonden. De criminelen zouden bij toe val op de kledij en het dienst wapen zijn gestuit, waarna ze werden meegenomen. We gaan naar de continue aanwezigheid van wolven in Nederland Vijfjaar en tbs voor doden man in metro Philip O. (27) heeft gisteren vijfjaar cel en tbs met dwang verpleging gekregen voor het doodsteken van een 38-jarige man in een volle metro in Amsterdam in juli vorig jaar. De vrouw en het kind van het slachtoffer krijgen een scha devergoeding van 42.000 euro. De rechter acht het bewezen dat O. het slachtoffer heeft neergestoken, maar er was geen sprake van voorbedachte rade. Abbas: sorry tegen Joden De Palestijnse president Mah- moud Abbas heeft zijn excuses ge maakt voor zijn omstreden uit spraken over Jo den. Hij had ge zegd dat de haat tegen Joden 'niets te maken had met hun religie'. Abbas benadrukte giste ren dat hij juist respect heeft voor het joodse geloof en noemde de Ho locaust het 'ergste misdrijf ooit'. Puigdemont weer in beeld Het Catalaanse parlement heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat het mogelijk maakt een pre mier te kiezen die niet aanwezig is. Zo komt Carles Puigdemont toch in beeld. Hoorzitting over EMA Het Europees Hof van Justitie in Luxemburg houdt op 16 mei een hoorzitting over het Europees Ge neesmiddelenbu reau (EMA). Italië eist in kort geding dat het hof de be oogde vestiging van het EU-agent- schap in Amster dam per 30 maart 2019 opschort. Het agentschap moet vanwege de brexit weg uit Londen. zaterdag 5 mei 2018 GO Maakt u zich grote zorgen over de fragmentatie? Maar als de segregatie groeit, als er weer meer meldingen zijn van racisme en antisemitisme, heeft de 4 en 5 meiviering dan nog nut? GRONINGEN Bart Beekers van het Wolven- meldpunt nadat een natuur fotograaf woensdag bij Zuidlaren een wolf spotte. AMSTERDAM BUS BOTST OP TRAM Bij een botsing van een bus op een tram zijn gistermiddag op het Stadionplein in Amsterdam veertien mensen gewond geraakt, van wie een zwaar. De buschauffeur raakte be kneld, maar werd door de brandweer bevrijd. JERUZALEM BARCELONA BRUSSEL -4 Kim Putters, direc teur van het SCP, vindt Bevrijdingsdag belangrijker dan ooit. FOTOMARCODESWART

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9