Extraatje dankzij figureren Geld geluk Lia en Jan huren een eengezinswoning boven een winkel in Delft. Ze hebben een zoon, een dochter en een kleindochter. 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer Lia: „We figureren sinds een jaar of vijf. Bijvoorbeeld in De 12 van Oldenheim, Penoza, SpangaS, Over spel, Dokter Tinus, Moordvrouw, GTST, Soof, ga zo maar door." Jan: „We doen ook weieens mee aan een buitenlandse productie en figureren in heel wat commercials." Lia: „Ongeveer twee dagen per week zijn we hier mee bezig." Jan: „Je krijgt tussen de 30 en 80 euro voor een dag. Omdat we met zijn tweeën zijn, halen we de reis- en parkeerkosten er uit." Lia: „Als we niets krijgen, doen we het niet. De kosten moeten de in komsten niet overschrijden." Jan: „De hoogste vergoeding was 150 euro, een Hollywoodproductie." Lia: „Nee, 125 euro per persoon. Plus reiskostenvergoeding." Jan: „Je wordt er niet rijk van en zeker niet bekend." Lia: „Dat hoeft ook niet. Soms zie je alleen je schouder. Of laatst bij jou: je billen." Jan: „Ja. Bij de opnames van Toren C vroegen ze me mijn blote kont te laten zien. Prima. Toen kreeg ik wel dubbel betaald, 80 euro." Lia: „Tegen functioneel naakt hebben we geen bezwaar." Jan: „In mijn werkzame leven had ik het Koninklijk Huis als klant. Ik was er kind aan huis, ik verzorgde onder meer de uitnodigingen voor galafeesten, de draaiboeken voor buitenlandse reizen en het rouw- drukwerk." Lia: „Ik werkte parttime als verko per in een beenmodezaak, hartje Delft." Jan: „Ik werkte 47 jaar in de grafi sche industrie." Lia: „Jan is een trouw type." Jan: „Ik heb een veel hoger pen sioen dan Lia. Het was eerst zo vast gesteld dat als Lia zou komen te overlijden - ik moet er niet aan denken - ik 60 procent van het pen sioen zou krijgen en als ik kom te overlijden, Lia maar 40 procent. Dat heb ik naar 50/50 laten omzet ten. Wel zo eerlijk." Lia: „We hebben nooit bonje. We zijn dit jaar vijftig jaar een stel." Jan: „We trouwden 47 jaar geleden in een zaaltje van de kerk. Alles erop en eraan, met een bandje." Lia: „Het feest kostte misschien duizend gulden. Daar red je het nu niet meer mee." Jan: „We hebben destijds voor een huis gestaan dat we wilden kopen. Maar dan had je 'schuld', zo heette dat. Dat waren we niet gewend van huis uit. Dus bleven we huren. We zijn een paar keer verhuisd, nu wonen we in een heel groot huis voor 700 euro huur per maand. Nou, waar praat je over." Lia: „Ons huis telt drie verdiepin gen, we hebben vijf kamers." Jan: „Nieuwe huurders zouden veel meer betalen. Maar wij gaan niet weg." Lia: „Wij zijn typische scheef- woners. Maar we wonen er fijn." Jan: „Ik ga niet ergens heen verhui zen waar ik niet wil wonen en dan wel meer huur betalen." Lia: „We hebben vanaf het begin samen een rekening gehad." Jan: „En een spaarrekening." Lia: „Wat we overhouden aan figu reren, gaat naar de spaarrekening. Dat geld is voor vakanties." Jan: „Ik regel het internetbankie- ren, Lia kijkt mee." Lia: „Ik ben helemaal op de hoogte." Jan: „Als we iets nieuws willen, praten we er over. Zoals laatst, toen we een nieuw koffiezetapparaat wilden." Lia: „Dat kostte 350 euro." Jan: „We gaan dan samen een ap paraat uitkiezen. We kopen alleen in winkels, niet via internet." Lia: „Ik was trouwens eerst van plan om een ring met een robijn te kopen. Maar het werd dus een koffiemachine." Jan: „Lia is dol op robijn. Misschien komt die ring nog wel." Lia: „Lief." 41 magazine 17 Lia Righarts (66) gepensioneerd en figurant Jan Righarts (68) gepensioneerd en figurant Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Lia: luchtbevochti ger. „Doet niet wat- ie moet doen." Jan: Seat Mii. „Had te weinig trekkracht." Beste koop Lia: borduurwerk uit Amerika (ca deau van Jan). „Een prachtig meerjarenplan." Jan: museumjaar kaarten voor alle bei. „Daar genieten we erg van. Heel inspirerend." E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst EDITHANDRiESSE Foto JOOST HOVING NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 85