BV De Liefde Over gemak en ongemak in een relatie. Boris - van haar - hoefde geen nieuwe vader en Suze - van hem - zat niet op Aster (49) als moeder te wachten. War€h in y eA iA'frd K *fn4eljjk We hadden samen een leventje opge bouwd, zonder vader die zich met de opvoeding bemoeide. En toen was er opeens een man die het belachelijk vond dat Boris zijn biefstuk nog niet met mes en vork kon eten en die kwaad werd als hij zijn schooltas onder de trap gooide. Van dat soort terechtwijzingen was Boris niet gediend. Geen eigen vader, dan hele maal geen vader - zo dacht hij er over. Was er een botsing tussen die twee, dan belden ze allebei mij om hun beklag te doen. Het vierde lid van het gezin, Cees' dochtertje, was maar een paar keer per jaar bij ons. Suze was 3 toen ik haar leerde kennen. Na de scheiding was ze met haar moeder naar Frankrijk verhuisd. Ze vond het helemaal niks dat haar vader nu met mij was: als ze 800 kilometer had gereden om bij Cees te logeren, had ze geen zin om hem te delen. Eén keer is ze een hele avond pal voor de deur in de auto blijven zitten. Krijsend, omdat ze niet bij mij naar binnen wilde. We hadden veel tijd nodig om aan elkaar te wennen. Ik heb er intensief aan gewerkt - tegen mijn eigen kind zei ik vaak dat ik geen zin had in een spelletje, maar bij Suze stemde ik altijd toe. Het kostte heel wat kleurplaten en liedjes om haar hart te veroveren, maar het is gelukt. Cees' bemoeienis met mijn zoon vond ik ook lastig. Wat heb jij over hem te zeggen? vroeg ik me weieens af. Ik was erg beschermend richting Boris. Cees komt uit een streng gezin en vond dat ik hem te veel uit handen nam. En ik vond het vervelend dat hij mij daarop aansprak. Dat wordt wel anders als we nog een kind van ons samen hebben, dacht ik, maar dat bleek niet zo te zijn. Onze doch ter Sterre is nu 10 en we hebben nog steeds dezelfde issues. Ik doe alles voor haar, brood maken voor school, haar tas klaarzetten, haar kamer opruimen, ter wijl Cees vindt dat ze zelf dingen moet leren en doen. Maar ach, dat leert ze toch allemaal vanzelf wel? Ik ruim liever even snel de troep op dan dat ik de discussie met haar aanga. De kinderen staan op nummer één bij mij. Bij Cees ook, behalve als hij iets anders te doen heeft. Hij gaat gerust drie weken naar een vriend in Amerika, wat prima is, maar ik zou zelf nooit zo lang weg willen zijn bij mijn gezin. Toch waardeer ik dat hij zijn eigen gang gaat, want ik hecht ook aan mijn eigen leven, mijn baan, sporten, afspraken met vrien dinnen. Ook vind ik het fijn dat Cees zo eerlijk is. Wat je ziet is wat je krijgt. Hij windt nooit ergens doekjes om. Soms commu niceert hij té primair. Dan zegt hij bij voorbeeld tegen de moeder van Sterres vriendin dat haar dochter wat aan de dikke kant is. Dat klopt weliswaar, we zien het allemaal, maar dat hoefje toch niet te benoemen? Als ik hem achteraf uitleg dat dat niet handig is, begrijpt hij het en heeft hij spijt. Maar ja, die impulsieve reacties horen nu eenmaal bij hem. En ik hou van Cees zoals hij is, ook van zijn minder leuke kanten." <1 5 g s I 'Ze had geen zin haar vader te delen' fü De echte namen van Aster en Cees zijn bij de redactie bekend. Wil je ook geïnterviewd worden over je relatie? magazine@persgroep.nl Het had wat voeten in de aarde voordat we een harmonieus samengesteld gezin met Cees (50) vormden. Voor we een relatie kregen, nu veertien jaar geleden, was ik acht jaar alleen ge weest met mijn zoon Boris. IA O 3 H IA lil UI CC UI Q z WG magazine 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 81